Magická nestabilita ve škole čar a kouzel?

| Vydáno:

Dnes v odpoledních a večerních hodinách zažila bradavická škola čar a kouzel další šok. Po intrikách a úhybných manévrech temných stvoření v ďáblově jámě se zdá, že smůla, se kterou se obyvatelé školy poslední dobou potýkají, jen tak nezmizí. Co se vlastně stalo?

Několikrát se z neznámých příčin Velká síň proměnila v obří žabiště. Prostě najednou, z ničeho nic, začali všichni, kdož byli v onu inkriminovanou dobu přítomni ve Velké síni bradavického hradu, kvákat a poskakovat. Ztropil si snad někdo krutý žert? Zavinila to zvýšená konzumace Bertíkových fazolek tisíckrát jinak?
Šušká se, že ďábel si opět ztropil žerty a některé z fazolek, které byly získány v ďáblově jámě, obsahovaly nebezpečnou substanci, jež způsobuje tzv. „žabodlakysmus“ neboli, v odborných kruzích a spisech učenců nesčetněkrát probíraný leiopelmanismus. Příznaky jsou podobné, jako u lykantropie, kdy se postižený mění nedobrovolně ve vlkodlaka. Při onemocnění touto chorobou se dotyčný mění v žábodlaka. Ovšem na rozdíl od lykantropie jsou proměny velmi časté a jen na velmi krátkou chvíli. Žábodlak nikomu neubližuje, zmůže se jen na bezmocné kvákání. Nakazit se lze konzumací infikované fazolky nebo dotykem žábodlaka. Na tuto chorobu existuje jednoduchý protijed, a tím je voda z bradavického jezera, jež obsahuje vzácné minerály, účinné při léčbě žabodlakysmu. Není však vyloučeno, že si někdo ve VS vybíjí vztek na ostatních tím, že úmyslně roznáší tuto indispozici.

Další možností je velká magická nestabilita, před kterou Ministerstvo kouzel včas zapomnělo varovat. Zdá se, že došlo ke konjunkci Merkuru, Uranu a Jupiteru, která zapříčinila silné oslabení magického pole. Také došlo k mnoha zodiakálním kolizím, střetu mikrokosmu s makrokosmem, obrovskému výronu zemní síly a prý se dokonce Měsíc vychýlil o dva stupně ze své ekliptiky. Mohlo též jít o něčí pokus proniknout časoprostorem do třetí dimenze a následné vytvoření velkého vzdušného víru, který způsobil mutaci studentů a profesorů v žáby.
Celou záležitost zřejmě přiletí vyšetřovat někdo z Ministerstva kouzel, nejspíš z odboru kouzelnických úrazů a chorob či z odboru záhad. Je také možné, že se v Bradavicích objeví specialista na leiopelmatizaci, čili odžabování.

O dalším vývoji situace budeme informovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *