Aranir Stormrage na nucené dovolené. Pomsta Sithů?

| Vydáno:


Jak jste si jistě všimli, profesor Aranir Stormrage je od 15. 7. 2005 na nucené dovolené. Po škole se ovšem za tu dobu rozletělo několik fám, které odůvodňují tento počin pana zástupce ředitele. Myslím, že by nebylo na škodu si všechny možnosti shrnout a poté se rozhodnout, která z nich bude nejpravděpodobnější.

Jako první bych vybral možnost pomsty Sithů. Proč by ale měli Sithové zájem na nucené dovolené pana Stormrage? Není to nic těžkého. Jak jistě víme, pan Aranir vyučuje (tedy když nejsou prázdniny) OPČM. Kdoví, jestli během bádání (černá magie je jeho koníčkem) nezjistil nějaké důležité poznatky ohledně již zmiňovaných Sithů. Říká se totiž, že právě Sithové mají co do činění s únosem ministrovy manželky, několika útoků na mudly a podobnými věcmi. Profesor Stormrage na to zřejmě přišel, a velitel této skupiny zřejmě začal vyhrožovat panu Nekru The Gravediggerovi a to tak, že jestli ho neodvolá, dojde k napadení školy. Pan zástupce zatím udělal úhybný manévr — poslal pana Stormrage na nucenou dovolenou.

Podle vyjádření Ministerstva kouzel už dokonce jistá osoba požádala o osobní ochranu. Nesdělili nám ovšem, o kterou osobu se jedná. Může to být pan Aranir? Kdo ví. Avšak měli bychom se připravit na možnost, že na výjezdním semináři uvidíme pár lidí z Ministerstva, kteří by ho měli hlídat. Od jednoho nejmenovaného zdroje jsme se totiž dozvěděli, že na hlavu p. Stormrage byla vyhlášena velmi vysoká částka (z bezpečnostních důvodů částku nebudeme zveřejňovat). Mohli tuto nabídku vyhlásit právě Sithové?

Nicméně máme tu i další možnost. Podle jiného nejmenovaného zdroje zase pan Aranir dělal ve škole vylomeniny a nechoval se tak, jak se sluší a patří profesorům. Toto odůvodnění má ale, stejně jako první, slabý základ. Podle vyjádření vedení školy se veškeré možnosti vyšetřují. Ovšem docela by mě zajímalo, jak dlouho hodlá škola tyto možnosti vyšetřovat. Pokud totiž je pravdivá informace o pomstě Sittů, případně o vyhlášené odměně za hlavu Aranira Stormrage, bude osobní ochrana dost na místě, neboť vyšetřování může trvat déle, než by bylo třeba.

Poslední možnost je ta, že o místo profesora OPČM usiluje Midar Kilahim a tak měl donutit pana zástupce k tomuto činu. Tato informace vzešla z několika na sobě nezávislých zdrojů, a tak si myslím, že stojí za zvážení. Mohlo by to tak být?

Tak, doufám, že jsem zde vyčerpal všechny možné (a také nemožné) teorie. Jak vidíte, nucená dovolená rozsypala sazenice fám a pomluv. Ovšem které z těchto možností máme věřit? Jisté je jen jedno. Blazmiš za to opravdu nemůže.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *