Interview s Aranirem Stormragem

| Vydáno:

V poslední době se vyskytly fámy ohledně profesora Aranira Stormrage. Profesor byl ochoten udělat rozhovor a říci, jak to ve skutečnosti bylo. Kdo chce spoznat pravdu, nechť čte laskvě dál.

V poslední době se proti Vám vyskytlo mnoho obvinění… například že jste mulťák a že vydíráte studentky. Co je na tom pravdy?
Co je na tom pravdy? Vím, že tím asi poměrně znepokojím bulvární tisk i čtenáře, co mají rádi senzace, ale bohužel nic. Jde o fámy a nepodložená obvinění, která nejsou pravdivá, takže doufám, že až si zase někdo, kdo proti mně něco má, něco vymyslí a bude mě chtít poškodit, sežene si alespoň falešné důkazy, když už nic. Myslím, že nemá cenu se vůbec něčím podobným zabývat vzhledem k tomu, že je to tvrzení proti tvrzení. Já vím, co je pravda a co ne, říkám, že toto pravdou není. Nemusíte mi věřit, ale to už je na vás.

Takovéto fámy se však zakládají na pravdě… a je pravda, že já osobně viděla jeden z důkazů – například zprávu z komunikačního démonka. Jak byste toto vysvětlil?
Tady se však jedná o osobní spor bez souvislosti se školou. Navíc, vinu nese i druhá strana, jak sama přiznala, a mé vyjádření vyplývalo z momentálního afektu. Už jsem se za to této osobě omluvil a věc je zažehnána. Opět opakuji, že v této věci není co řešit. Takže studenti – nemáte se čeho bát. Maximálně špatných známek.

Což je další stránka Vašeho obvinění. Kvůli tomu, že se Vám nelíbí práce studentů, jste prý vyhrožoval špatnou známkou… opět je na to důkaz.
To ovšem bylo zcela pádné. Jsem si jist, že každý profesor po půl roce své usilovné práce, který by viděl takto vypracovanou ZP, tak by dostal asi záchvat vzteku, pokud by momentálně nebyl pod vlivem alkoholu či drog. A nezapomínejte, že se vše jednoduše vyřešilo a jako zodpovědný a spravedlivý profesor jsem předal tuto záležitost panu inspektorovi. Ten shledal mé jednání správným a doufám, že nechcete nijak narušovat to, že ten má v těchto ohledech pravdu. A velmi důležitou věcí je také to, že jsem se nakonec povznesl nad tento problém i svoje osobní vztahy k dotyčnému studentovi a bylo mu uděleno V, jak by si jinak naprosto bezpochyby zasloužil.

V práci dotyčného studenta byla na Vás velmi očividná kritika Vašich výkladů. Hodláte na své výuce zapracovat, nebo to ponecháte na stejné úrovni?
V tomto ohledu chystám výrazné zlepšení. Zatímco minulý rok, kdy jsem opravdu nastoupil takřka aktuálně a ihned jsem musel pokračovat v práci mého kolegy, jsem se rozhodl, že do konce roku ponechám jeho osnovy, nyní hodlám celý předmět naprosto zreformovat. Můžete se těšit na přidání mnohých tématik, které donedávna do tohoto předmětu nebyly zahrnuty, i zcela nových výkladů. Doufám, že moji současní studenti nebudou proti novým prvním ročníkům až tolik výrazně znevýhodněni, ale mohu Vám slíbit, že se pokusím o maximální zvýšení úrovně a o to, aby z každého mého studenta byl opravdu čaroděj, schopný ubránit se jakékoli zlé síle po tom, co absolvuje všech sedm let mého tvrdého studia.

Dále… vyskytují se připomínky, že Vaše výuka nebyla dána jen osnovami profesora Silvera, ale že jste si i sám přibarvoval daná fakta. Do toho Vám profesor Silver přece mluvit nemohl…
Tady je také pravdou, že v některých ohledech jsem byl trošku dezinformován svými podřízenými, jelikož do všech oblastí nevidím. Hodlám v těchto ohledech naprosto dokončit své vzdělání a rozhodně se nemusíte bát, že bych nadále používal tvrzení některých modernistů, kteří by neměli pádné důkazy. Avšak to neznamená, že šlo o lži. Některá tvrzení jen prostě byla trochu zveličená, a navíc, nikdy nevyhovím všem. Některé věci se mění…

Odkud budete čerpat nové, výše zmíněné informace?
Z naprosto spolehlivých zdrojů oblastních vědeckých informací, které mají zcela čerstvá data. Spoléhám na to, že nelžou (pro upřesnění, momentálně se bavíme o kouzelných tvorech, v oblasti kouzel a dalších nedošlo k žádné dezinformaci ani nějaké zveličenosti). Všechno si samozřejmě ověřím u zodpovědného výboru MK.

Chystáte se zúčastnit chystaného semináře a přednášet tam jako ostatní profesoři, i přestože máte nucenou dovolenou?
Chystám se zúčastnit tohoto semináře, ačkoli nehodlám přednášet. Důvodů je několik, ale zejména jde o možné protesty, které by to mohlo vyvolat. Tento seminář beru čistě rekreačně a nechci, aby kvůli mé aktivitě vznikly další problémy. Ovšem, pokud do té doby bude otázka těchto pomluv vyřešena v můj prospěch a má dovolená bude předčasně ukončena, zajisté o tom budu uvažovat.

Kdyby i přesto, že nehodláte vyvolávat žádné spory, vznikly nějaké protesty, jak to hodláte řešit?
To je v tuto dobu velmi těžká otázka. Záleží na konkrétní situaci a obviněních.

Jak vycházíte se svými kolegy? Je v profesorském sboru někdo, koho výrazně nesnesete, nebo naopak s kým jste velmi dobrý přítel?
V profesorském sboru je velmi dobrý a příjemný kolektiv a jsem s ním naprosto spokojen. Nevím o nikom, s kým bych já sám vycházel špatně a není nikdo, koho bych vyloženě nesnesl. Tento sbor je ve skvělém složení a doufám, že nedojde ke zhoršení. Co se týče lidí, se kterými jsem velmi dobrý přítel, zajisté by se jich pár našlo, ale nebudu je raději jmenovat, protože záleží na tom, jestli to tak cítí i oni.

Poslední otázka: mezi studentstvem koluje pověra, že je místo profesora opčm prokleté. Myslíte si, že se na něm udržíte déle než vaši předchůdci??
Je pravda, že na tomto tvrzení něco určitě je. Učitel OPČM má samozřejmě mnoho nepřátel, to je zcela jasné vzhledem k tomu, že je jedním z největších nepřátel sil zla. Nevím, jak dlouho se udržím, ale doufám, že dostatečně na to, abych odhalil co nejvíc pokusů zlých sil o zničení této školy, a jestli zemřu, nebo budu nucen odejít na základě falešných obvinění, jako byla ta vznesená, tak že odejdu se ctí a slibuji, že se nikdy nezaleknu postavit se proti jakémukoli zlu nebo bezpráví, o kterém se dozvím, i kdybych měl kvůli tomu ukončit svou existenci na škole.

Děkuji Vám za rozhovor
Děkuji Vám za příjemný rozhovor, paní redaktorko, a doufám, že se brzy opět setkáme a snad v příjemnějších chvílích. Přeji hezký den.

Komentáře

 1. Takže… – …myslím si, že některé věci v tomto článku jasně mluví pro pana profesora, i když záleží jen na každém z vás jestli tomu budete věřit. Nejdůležitější na cel věci je to, že by se jí mělo zabývat vedení školy, které tak předpokládám, učinilo a ještě učiní, a osoby, kterých se to bezprostředně týká. Řešit takovou záležitost prostřednictvím novin se mi nezdá vhodné. Myslím, že tento článek je mnohem objektivnější, než ten předešlý, jak by tomu mělo u novin být.

  1. Re: Takže… – Takžé nás ale ve škole učí, že rozhovor, už i přímo jako literární forma, nikdy není objektivní.

 2. Aranire! – Když jsem tě posílal do Hogwarts, nepředpokládal jsem, že budeš tak nápadný! Koukej se polepšit, nebo budeš hlavní hvězdou naší příští temné zábavy, bobíku ….

 3. – Chachacháá.
  Temný pane,
  prosím, mohu ho preventivně trochu pomučit cruciatem?
  Aspoň jenom trošku 🙂

  Aby si pamatoval, že nemá vyčnívat.

  1. Re: – Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!=)) Toto roztomilé zviřátko spolehlivě zapudí Vaše agresivní sklony!=)) Akční nabídka! 2 mývalové za cenu jednoho!=)) No kurňa nekupte to!=))

   1. Re: Re: – Tak pro Vás zde máme exkluzivní „Mlýnek Všechnodám“! Stačí zatočit kličkou a dostanete cokoliv se Vám zamane! No není to úžasné Bobe? A pokud nám dáte písemné svolení, používat Vaše medializované jméno pro reklamu, dostanete toto unikátní zboží za velmi příznivou cenu(+poštovné a balné)!

 4. pro Smrtijed č.266 – Hmm, cruciatus pro vyčnívající?! Výtečný nápad! CRUCIO! Nikdo tě neučil, že nemáš mluvit bez vyzvání?! Ta náborová kancelář už vezme dneska každýho, to je vopruz …

 5. – DVšoping…až budeš příště chtít mít reklamu tak někde jinde! *praštila ho po hlavě*
  vaše lordstvo..jak se vám líbil můj článek?? ehm, nepříjmáte nováčky??

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *