Zatímco mladí adepti alchymie z řad studentů v případě výbuchu pouze krátce vykřiknou a disciplinovaně odcházejí hlásit se na ošetřovnu, ctihodné madam profesorky vztekle kopou do kotlíků (mají vlastní či takto poškozují majetek školy?) a neslušně nadávají, čímž dávají nevhodný příklad žákům.
Nervy na uzdě neudržela profesorka Grey-Slytherin, která se navíc neuctivě vyjádřila o vedením doporučované Rukověti alchymistově jako o „debilním návodu“, kterému „aby koza rozuměla“.
Také mladá profesorka Laskavá navzdory svému jménu nadávala, až se otřásalo sklepení a malí prvňáčci ve Velké síni si zacpávali ouška.
Recepty na lektvary je zkrátka třeba dodržovat úplně přesně, takže píše-li se, že máme přidat 10 netopýřích křídel, musíme vhodit všech deset najednou a nikoli postupně po jednom nebo třeba jedno a pak devět. Takové porušení předepsaného postupu vede potom k výbuchu!
Kotlíky v laboratoři jsou totiž opatřeny kontrolními kouzly první generace a nedokáží zřejmě rozeznat, že 1 + 9 je totéž jako 10. Avšak také je možné, že postupné přidávání mění účinek, proto si prostě dávejte bedlivý pozor a recept si přečtěte raději třikrát, chcete-li se vyhnout explozi a zbytečné ztrátě ingrediencí, které nejsou samozřejmě zadarmo.
Teprve asi ve tři čtvrtě na tři zaznělo z ampliónu hlášení:
Petula Laskavá získala magíka s názvem „Vlastnoruční lektvar“.
Doufáme proto, že už žádné ošklivé nadávání neuslyšíme. Zejména ne od půvabných madam profesorek. (I když to byla docela legrace, přiznávám).
– Teda! Takové nestydy!:D
– Teda! Já bych se na jejich místě hanbou propadla! Do Azkabanu s nimi! 😀
Re: – Ale no tak…to nééé! Přece nechcem mít fousaté profesorky:)
– Tak to máš zase pravdu. Můj plnovous už by nebyl tak vzácný 🙂
Re: – Jejda, tak kde ten vous máš? Tos vyměkla a použila Vousodrtič nebo ti fousy opadaly samy?
heh – Tím chceš naznačit že mi Sophi ten lektvar radši vařit neměla, jo? 😀
Sophie, – ona by byla vyměkla..jenže se jí nepovedl uvařit..tak jsem jí ho uvařila já 😀