To, že v poslední době vzniklo a stále vzniká poměrně značné množství nových kartiček, které se dají nalézt v čokoládové žabce, je obecně známý fakt… Ovšem viděli jste je někdy? Nebo jste alespoň slyšeli o někom, kdo nějakou z nich má?
Vezměme například žabku č. 66, která byla do oběhu uvedena na konci října, tedy už se po dobu dlouhou více než čtvrt roku může objevovat ve sbírkách obyvatel hradu. Samozřejmě je nemožné si o aktuálních stavech těchto sbírek udržovat stálý přehled, ale například já ji za tu dobu viděl jen u kolegy Werewolfa a u nikoho jiného, což mi přijde poměrně málo…
Ano, pochopitelně souhlasím s tím, že by měly existovat karty vzácnější než ostatní, aby mohli být jejich majitelé na co pyšní, ovšem mám pocit, že s unikátností nových karet se to trochu přehání.
Začal jsem se tedy zajímat o pravděpodobnost výskytu té či oné karty v nerozbalené čokoládové žabce a bylo mi sděleno, že je pro všechny existující karty naprosto stejná. Z toho plyne, že pokud hrubě odhadneme celkový počet existujících karet na 60, je pravděpodobnost nalezení daného jednoho čísla – nehledě na dobu, kdy bylo uvedeno do oběhu – vždy 1:60.
Zajdeme-li v úvahách ještě dále a čistě teoreticky připustíme objevení nové řady 61-70, dojdeme k závěru, že pokud by se žabky rozbalovaly popořadě (což se nerozbalují), musí jich být ke zkompletování celé edice snězeno právě 70, což už samo o sobě je dosti vysoké číslo. Připočtěmě k úvahám, že se tu a tam kartička dostane k někomu, kdo žabky nesbírá a kdo si nepřeje, aby ostatní viděli jeho sbírku-nesbírku, a jsme zase o řád jinde… A pochopitelně – sotva si celou edici ukořistí jediný sběratel, spíše se rozprskne mezi zájemců několik… Takže jak dlouho budeme v závěru čekat, než první šťastlivec novou sadu sesbírá?
Nebylo by lepší, kdyby největší pravděpodobnost na objevení měly – třeba s určitými výjimkami – kartičky v současné době existující v nejmenším počtu exemplářů?
Ano, ano :)) – To by se mi také líbilo – vždy jsem byla nadšená sběratelka žabek, ale ve chvíli, kdy možnost sehnat žabku je takhle moc minimální, tak už to ztrácí kouzlo. 😉
🙂 – jen bych dodal k nepřesnému infu – již nějaký čas je nás víc, kteří vlatní žabku s číslem 66.
Takže pravděpodobnost tam je malá, ale přeci jen se to dá získat.
S mnohým zde řečeným souhlasím, s mnohým ne. Protože zase nechceme, aby se stalo, že najednou nebude problém získat kteroukoliv žabku.
John – Hafánek jako jediný má 66stku? Hernajs to je ale náhoda!! Slyšela jsem, že rozbalování žabek při měsíčku zvyšuje pravděpodobnost, že získáte právě tu, po které toužíte. Nutno býti však vlkodlakem 😉
Re: John – nu, pokud chceš byt utočna, tak tu jen řeknu, že je sakra nahoda, že jsi získala jako první 60 ku 🙂
krom toho jsem 66 koupil od jedné mrzimorské studentky za dva galeony
a kdyby si uměla i číst před tím než začneš přemyšlet, tak by sis všimla, že jsem psal, že už dávno není pouze jediná v oběhu 🙂 Narozdíl od žabky s č. 60 🙂
– Ono to bude se všemi žabkami jako s č.40. Ze začátku byla hrozně vzácná, ale za pár měsíců… 🙂
Jinak kdyby se dala každá žabka sehnat lehce, tak na takové sbírání bych se ****, páč z toho nemá člověk radost
no nevím… – já žabku 40 stále ještě nesehnala, i když pravidelně sleduji nabídky a tak dále 😉
– Stačí se mrknout k pár lidem z nízkých ročníku v Havru a hned se na světle světa objeví dvě 🙂
– jo, ale bohužel jeden z nich už na hog nejspíš nechodí a mail v infu je jen nějaká kamufláž, zkoušela jsem mu psát 😀