Předvánoční ruch na obloze

| Vydáno:
Není tomu tak dávno, co jsme na stránkách Denního věštce informovali o kauze padajícího sněhu v prosinci . Tehdy jsme slíbili pokračování, protože se nám nepodařilo sehnat svatého Martina, aby k celé věci podal vysvětlení.


Martin, který se svým koněm působí coby distributor sněhu již několik století, zřejmě usoudil, že tyto Vánoce se obejdou i bez sněhu. Čas teď tráví nedaleko své stáje, ve které přebývá jeho bílý kůň. Za Martinem jsme tedy zašli, abychom se ho zeptali, jak to tedy bylo s tím sněžením v USA. Předložili jsme tedy fakta Ministerstva kouzel, které potvrdilo mudlovské zprávy o tom, že během pár hodin napadlo půl metru sněhu. Martin se ale o věci nechtěl příliš bavit a tak nás odbyl jen slovy: „V USA jsem nebyl a ten údaj (půl metru sněhu, pozn. red.) nesouhlasí.“ Zda Martina trápí svědomí, nebo spotřeboval všechen připravený sníh a proto nesněží, se nám nepodařilo ověřit.

Jisté ale je, že Martinovi neaktivity využil jeho starší kolega z východu, Děda Mráz. Ten se zatoulal do střední Evropy, aby ukázal, že ještě nepatří mezi staré mrazáky. To přineslo nečekané komplikace. Byť tentokrát nikdo nebyl pohřben ve svém domě, ukázalo se, že mudlové se už zřejmě neumí klouzat. Santa Claus už také trénuje na Vánoce, ale i on se dopustil malé chyby. Zřejmě se chtěl podívat, odkud že pochází ten středoevropský distributor sněhu, a udělal si vyjížďku se soby nad střední Evropu. Na tom by nebylo nic divného, kdyby mu ovšem z jeho saní nevypadla svačina, podle všeho ovoce, zřejmě pomeranč, čehož si všimli i mudlové.

Dobrou zprávou je, že se k této trojici nepřipojila naše Fleutýna, a tak snad alespoň v Bradavicích budou Vánoce se sněhem, dárky a vším, co k tomu patří. I tak bychom si měli ale dávat pozor, v neděli sice zapálíme poslední svíčku na adventním věnci, ale plamínek té první už je nebezpečně blízko větviček!

Pro Denní věštec
Edmund Heusinger

Published by

Edmund Heusinger

Edmund Heusinger působí v redakci Denního věštce od července 2014. Získal cenu UNC za novinářský debut roku (2014), redaktora roku (2015), článek roku (2017) a Řád ostrého brka (Z2016). Nejraději píše o tom, co jeho samotného zajímá a naopak si nejraději přečte kvalitně zpracované rozhovory a články, které se svými tématy strefují do černého.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *