Jistě každý z vás alespoň občas, sem a tam, někdy, jednou za uherský rok, mrkne, jakou soutěž by udělal. Zrovna nedávno jsem se podívala na příslušnou nástěnku a objevila soutěž Pojďme si udělat príma večer 3…
A tam, k mému velkému překvapení, byla na konci popisu uvedena velice nehezká věta. Řekla jsem si, že to přejdu. Nepřešla. Nedalo mi to a musela jsem se prostě madam Looben zeptat na pár otázek.
Na tu první, zda je její poznámka „pokud chcete podvádět jako jedna nebelvírská studentka, tak dostane hezkou 0“ vážně založená na skutečnosti, mi odpověděla takto:
„Bohužel, je to pravda. Tohle se skutečně stalo. – zatváří se zklamaně – Lidé si tu stěžují, jak sedí pořád u počítače a jak se nudí, a když jim člověk nabídne zábavu a odměnu v jednom, tak podvádějí. – smutně povzdychne –„
Přišlo mi hrozně divné, jak někdo může poznat, že druhý podvádí, když odpovědi byly formou hesel, maximálně pěti slov, načež se mi dostalo odpovědi, že bych to poznala taktéž, protože zmíněná slečna odpověděla jen na dvě otázky – jedna odpověď byla uvedena už na úvodním obrázku a druhá obsahovala pouze jméno hrdinky filmu.
Nevím jak vy, ale z toho bych já opravdu nepoznala, že si informace někdo vyhledal na internetu a nedíval se na celý film. Ale můžeme být rádi, prý to byl ojedinělý případ.
Ovšem řeči se vedou a voda teče. Mám velice neodbytný pocit, že kdyby to udělal někdo z její koleje, tak by to madame takhle neřešila. Vzpomeňme na její komentář ke článku Aféra v Bradavicích – škody přesáhly 450 galeonů!
Na druhou stranu sama říká: „Popravdě, pokud bych si měla vybrat mezi větší popularitou a nebýt fér či přehlížet takovéto věci nebo nepopularitou a být fér a takovéto věci trestat, pak beru to druhé. Budu raději nepopulární, ale budu všem měřit stejným metrem. Když bude nědo podvádět, tak ho sjedu; naopak když bude někdo dobrý, tak jej pochválím a zastanu se ho.“
Tak kde leží pravda a kde už je lež?
Cathrine Lokwood
– zajímavé,
lituju, že jsem tu soutěž, kdy byl součástí film „jak vycvičit draka“ neposlala – dívali jsme se v srpnu s kamarády, mám 8 svědků na to, že jsem ho viděla, a přesto bych asi dohromady víc než 2 odpovědi bez googlení nedala.. Zato kdybych trochu zagooglila (a zapodváděla), tak by se to dohledalo všechno….
Myslím, že ta soutěž by mohla být o trochu přesněji formulovaná – odměna 10 b/s při všech správných odpovědích, 8 při jedné chybě, 0 jinak.. A bylo by jasno, co se očekává…
Re: – Pochybuju, že bys ty odpovědi na googlu našla. 😉
Spíš jde o to se na ten film podívat před zodpovězením otázek a pak nemáš problém.
Re: Re: – Ale i tak to, co vyplývá z příspěvku Queyi je to, že – v zadání stojí, že za každou odpověď je bod/srpec a v případě všech správně jsou tři b/s navíc. Tedy to, že se na film nepodíváš je tvoje mínus, protože se o něj ochudíš, ale pokud i přesto odpovíš správně na dvě otázky, máš dostat 2 b/s. A pokud tam vyloženě nenapíšeš, žes film neviděla, jak to kdo může vědět, třeba jsi jenom neměla čas/chuť psát víc?
Tj. pokud má být všechno správně, nebo má být správně většina, jinak se neakceptuje, že jsi film viděla, má být hodnocení dáno tak, že „odpovězte minimálně na x otázek“ nebo „odpovězte na všechno“. Jinak nevidím důvod, proč by mělo něčemu vadit poslat odpověď jenom na dvě otázky.
Já bych si třeba bývala na místě oné studentky asi stěžovala a ty 2 b/s si pokusila vyboxovat (pokud měla ty odpovědi správně, jakože z toho celýho vyplývá, že jo), pokud ne na profesorce, tak na supervizorce. Čistě z principu, ne kvůli té odměně. Nevím, co by kdo měl usuzovat na základě „ničeho“, co jsem já dělala nebo nedělala, když to nemůže vědět. Čímž jakože neříkám nic proti nikomu, nikoho nesoudím, tak to prostě vnímám já. 😉
(A mimochodem, když se hledá, spousta věcí se najde…ke všem těm filmům se všechno najít nedá, ale tak dobrá půlka by šla…)
uch – Cerrí, vidím, že se ti po mě už stýská 😀