Vojenské cvičení narušil kouzelník na létajícím koberci

| Vydáno:
Gita HrdličkováPravda o záhadném incidentu na vojenském cvičení v Libavé? Jeden mudla v kritickém zdravotním stavu bojuje v nemocnici o život, česká armáda čelí nedůvěře kouzelnické veřejnosti a navíc ji žaluje MSMPLK (Mezinárodní svaz majitelů perských létajících koberců). Proč? Za všechno může prostřelený létající koberec!

Turecký turista Kemal Tattartük se podle svých slov vracel z Vysočiny z přátelské návštěvy u významného českého státníka, kterého nechce jmenovat. Dráha jeho letu nasvědčovala řízení v opilosti, proto se ho hlídka bystrozorů na košťatech snažila zastavit a pokutovat. Tatartük však namísto přistání na nejbližším vhodném místě zařadil nejvyšší rychlost letu a dal se na bezhlavý útěk před složkami veřejného pořádku.

Proletěl tak i přes výstražné magické bariéry nad území, kde operovala česká armáda v rámci svého cvičení, a ocitl se přímo mezi vojenskou technikou – a to dokonce přímo v palbě. Několik střel zasáhlo i kouzelný štít chránící Kemalův létající koberec, létající prostředek se stal neovladatelným a jeho magický štít ztratil účinky zastíracích protimudlovských kouzel. Vojáci neidentifikovatelný létající předmět, který prolétal v jejich vlastních řadách, vyhodnotili jako akutní ohrožení bezpečnosti státu blíže neurčenými (pravděpodobně mimozemskými) létajícími objekty a koberec v souladu s platnou vojenskou doktrínou sestřelili počítačem naváděnou raketou země-vzduch.

Koberec tedy neslavně havaroval. Kouzelník, který na něm letěl, duchapřítomně použil polštářové kouzlo na zmírnění svého pádu a tak vyvázl bez zranění. Ovšem Tatartük našel ve svém perském koberci několik děr po střelách. To tureckého občana natolik rozlítilo, že začal kolem sebe chrlit kletby a uhranutí hlava nehlava, aby potrestal domnělé pachatele a původce znehodnocení vzácného perského vzoru.

Když bystrozoři dorazili na místo dopadu koberce, okamžitě kouzelníka zpacifikovali, prokletým poskytli první pomoc a všem účastníkům vojenského cvičení včetně velitelů vymazali paměť. Jeden z vojáků byl okamžitě převezen do nemocnice se zvláště vážným a životu nebezpečným uřknutím.

„Kemal Tattartük je prokazatelně prchlivé povahy, o tom není pochyb,“ sdělil Dennímu věštci tiskový mluvčí Nemocnice sv. Munga. „Při vyšetření v našem lékokouzelnickém zařízení se odmítl podrobit dechové zkoušce na řízení koberce pod vlivem alkoholu, které je v podobných případech běžnou praxí, a snažil se proklít náš personál ve staré škrpály. Ošetřující lékař byl nakonec na cizince nucen použít Petrificus totalus, aby zjednal v ordinaci klid a pořádek. V současnosti je pacient pod sedativy na detoxikačním oddělení, kde se podrobuje nařízené ústavní léčbě z důvodu prokázané závislosti na becherovce, kterou si přivezl z Vysočiny.“

Kouzelnická veřejnost ztratila důvěru v českou armádu, protože mezi kouzelníky panují obavy, že by je vojáci mohli sestřelit v případě selhání kouzelnické ochrany při cestování na košťatech a dalších létajících prostředcích, jako se to stalo tureckému turistovi.

Ještě větší problém však pro českou armádu znamená žaloba MSMPLK (Mezinárodního svazu majitelů perských létajících koberců), která požaduje úpravu vojenské doktríny a výslovný zákaz střílení po létajících kobercích, tedy perských regionálních produktech nevyčíslitelného kulturně-historického významu. Mudlovská úprava práva totiž nezná pojem létající koberec a tak je pro armádní experty velmi těžko uchopitelná.

Pro Denní věštec
Gita Hrdličková

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *