Vítězové Osobnosti Hogwarts v průběhu věků

| Vydáno:
Osobnost Hogwarts letos slaví své dvanácté výročí. A tak nastal čas si trochu připomenout její vítěze.

Krátká historie ankety samotné
Anketu Osobnost Hogwarts založil v roce 2005 tehdejší tajemník školy Apofis de Corristo. Už tehdy měla anketa dvě kola; rozdíl byl v tom, že se ve druhém kole hlasovalo jen mezi pěti jmény a o nějakém vymakaném systému na počítání hlasů jsme si mohli nechat jen zdát.

Hned následující rok jsem anketu převzala já, protože Apofis odešel. A já jsem si řekla, že by byla škoda, kdyby anketa umřela. Pár let se hlasovalo přes soutěže. Lidé za hlasování nic nedostávali, ale hlasy byly v adminu a mohly se spočítat. To jsem dělala ručně. Spousta věcí se tehdy dělala na koleně. – usměje se –

Po několika letech přišla spása. John Werewolf nám vymyslel počítací kouzlo a systém od té doby počítá hlasy sám. Ráj existuje. A víly taky!


Vítězové v průběhu věků
Pojďme se teď podívat na vítěze jednotlivých ročníků a něco málo si o nich povědět. Vždyť kdo dneska ví, kdo je bibi střeštěnka?

Nekro the Gravedigger: vítěz 2005, 2006 a 2008
Charismatický bývalý kolejní ředitel Zmijozelu vyhrál anketu celkem třikrát a ve své době byl v hlasování trochu jako Karel Gott. Na hradě vyučoval Studium mudlů a ze seminářů vyberme třeba Hadí jazyk nebo Neviditelný inkoust. Nekro rád jezdil na srazy a vždycky jste ho mohli najít v hloučku zmijozelských slečen. Vše ale nebylo tak sluníčkové, jak by se zdálo. Nekro už od svého začátku působil jako šedá eminence hradu a hodně věcí dělal zkrátka po svém. Kvůli tomu se dostal do sporu s vedením projektu a po sesazení z postu kolejního ředitele Hogwarts opustil.

bibi střeštěnka: vítězka v roce 2007
Když už to vypadalo, že to zase bude Karel, příjemné osvěžení přineslo vítězství v té době havraspárské studentky bibi střeštěnky. bibi je vůbec první vítězkou Sedmiboje, byla také primuskou Havraspáru a tehdy jí byl opravdu plný hrad. bibi má velmi hravou povahu, kterou dokáže kreativně vyjádřit. Ať už po ní chcete básničku, povídku, obrázek, komiks, nemá s tím sebemenší problém. Po OVCÍCH z Kouzelnické tvořivosti bibi přešla do fialového hábitu. Dnes už na hrad nechodí. A ano, její jméno se opravdu píše jen s malými písmeny.

Angela Grey-Slytherin: vítězka v roce 2009
Kolegyně k pohledání, úžasná inspektorka výuky a další super kreativní duše hradu. To vše byla Angela, původně jen Grey, která se provdala za mladého Slytherina. Dámy, tahle partie už je bohužel zabraná. Angela učila na hradě milion předmětů a kdybych je měla všechny vyjmenovat, umřu tady. Stojí za zmínku, že právě Angela přivedla na hrad Kouzelnickou haute couture, Chov dinosaurů nebo Japonštinu a také zorganizovala dražbu, ze které mám mé úžasné šaty Model Eternity, značka Levitatio. Angela se významně podílela na rozvoji hradu a RPG. Vymyslela akci Z.L.O. a měla podíl na vzniku C.A. PART a tuším, že i na Kolodějově obří pouti. Ach, jak moc mi chybíte, kolegyně…
PS: Jako jediná Osobnost Hogwarts dostala Angela korunku. Tu jsem naposledy viděla u Barb A. Žáby. – usměje se –

Letitia te Tiba: vítězka 2010
Hradní sluníčko a duše Mrzimoru. Tak by se dala popsat Letitia. Tahle kolegyně s námi je už od začátku a za tu dobu zvládla mnohé. Také učila hromadu předmětů, z nichž si zrovna teď vzpomenu na Kouzelnickou tvořivost. Je také autorkou současné nástěnky pro rodiče. Ráda vypisovala soutěže a bavila se se studenty. K Mrzimoru měla silný vztah a opakovaně byla jeho kolejní ředitelkou. Vždy jste u ní našli milé slovo a podporu. Další člověk, co na Hogu moc chybí.

Mintaka Orionis: vítězka 2011 a 2013
Obávám se, že i na Mintaku Orionis si dnes vzpomene jen málokdo. Přitom svého času patřila k výrazným osobnostem hradu. Tato absolventka Nebelvíru se později stala také inspektorkou výuky a učila asi tak milion předmětů. Zabývala se hlavně různými druhy věštění a tak můžeme vzpomínat třeba na Taroty nebo Karty Lenormand. Byla velmi oblíbená mezi studenty i kolegy a i u ní mne mrzí, že na hradě nezůstala.

Larrie Larstonová: vítězka 2012 a 2014
Bývalá zástupkyně ředitele, vítězka Sedmiboje, havraspárská primuska a pozdější kolejní ředitelka a zástupkyně školy na Turnaji tří kouzelnických škol. To vše a mnohem více je Larrie. Tato slečna bývala také takové hradní sluníčko a ve své době vydala v aktivitě za pět lidí. Nyní se už spíše věnuje mudlům, i když já pořád skromně doufám, že se k nám zase někdy vrátí. Nedávno se rozmrazila, tak uvidíme…

Andrew Uroboros: vítěz 2015
První z vítězů ankety, který s námi aktivně zůstává do dnešních dní. Bývalý mrzimorský primus a aktuální šéfredaktor Žlutého Trimela má svůj neotřelý smysl pro humor a pokud nevíte, kde je vaše inspirace, tutově je u něj a našeptává mu další námět na povídku nebo básničku. Andrew se pravidelně stará o hradní zábavu svými články o perličkách z Velké síně.

Matthew Whitecrow: vítěz 2016
Loňského vítěze ankety není třeba dlouze představovat. Už nějaký ten pátek ujídá v ředitelně citronovou zmrzlinu a lítá po hradě a opravuje, co je třeba. Vděčíme mu opravdu za mnohé, jinak by se nám hrad už kolikrát chudák rozpadl. I přes tu spoustu práce se Matthew nezapomíná smát a často ho najdete ve Velké síni, jak vtipkuje se studenty a kolegy.

Tím seznam prozatím končí. Kdo jej asi letos doplní?

Pro Denní věštec
Anseiola Jasmis Rawenclav

Autor

Anseiola Jasmis Rawenclav (Z)

Autorka je kousavá potvora, která občas překoná svou lenost a něco napíše. To, že se blíží, poznáte podle jejích vrzajících kostí. Historici stále marně pátrají po jejím rodném listu.

Komentáře

 1. Drahá kolegyně,
  už jsem sice dávno, předávno ve starém železe, ale když ke mně přilétla sova usednuvši na zrezivělý plech po mé levici, který kdysi měl tvar hada, než tomu prorezla a odpadla hlava a přinesla mi výtisk DV s Vaším článkem, slza mi ukápla. Nebo to bylo z nosu? Jsem už starší osoba.. ale každopádně to bylo ukápnutí upřímné. Trochu jste mi rovzzpomnínala, ano, ano, myslím, že jsem Bradavicích kdysi učívala. Zní mi to povědomě (prof. Grey-Slytherin se při představě neposlušných studentů osype). Je to tak dávno. Učila jsem toho fůru, především to, o čem jsem věděla velké kulové, ale byla jsem inspektorkou výuky, tak nebyl nikdo, kdo by mi velké kulové mohl vytknout. Dokonce Velké kulové byla 1 rok odměna profesorům, za jejich kvalitně odvedenou.. k čertu s diplomacií tady v železe… těm, co mi štvali nejméně (prof. Grey- Slytherin se při vzpomínce na některé kolegy sesype). Takový John ho určitě nemohl dostat! Leda bych do toho kulatého fialového cosi zašila třaskavinu. Vzpomínám si třeba na takový Literární seminář-poezie, tam jsem se snažila tvářit, že umím skládat verše. No, a když mi došly nápady, tak jsem ten nemožný předmět na někoho hodila  Učíte ho stále?
  Jojo, Koloděj.. on tam ještě furt jezdí? Víte vlastně, jak vznikl? Protože mi John nechtěl povolit pohyblivé Tentononcy na postavičky!! Já ho tak nesnášela!!  Pak udělal správkyní Příčnalice Lenů Čihůlkovou a s tou byla řeč. Jujš, to jsem se vyblbla  A John pak nesnášel mě, protože mu Koloděj příšerně lezl na nervy 
  Z.L.O. – to je hezká vzpomínka. Skřítek „ZLOřád“ ještě žije?  A furt žere fazolky a párá oblečení? Mizera jeden malej  Víte, že si i po těch letech pamatuji tu úvodní básničku, co visela na pergamenu nad hlavní bránou? „Všechna světla pohasla, blíží se k Vám doba Z.L.A. – Až temnota k Vám doletí, vy podlehnete prokletí“  A přitom houby prokletí, všichni jsme spadli do bahna! Tedy až na pana ředitele, ten důstojně levitoval nad bahnem.
  Vůbec nevím, jestli je v Bradavicích ještě někdo, koho pamatuji. Co tam vlastně děláte ještě Vy? Nejste už obrostlá mechem? Ale vidím, že máte opět své dívčí jméno. Kolega Serge Vám už pil krev? Člověk by řekl, že je to u upírů žádoucí. Ale samozřejmě to je čistě Vaše osobní záležitost, jestli třeba pil krev i někomu jinému .. Koho byste mohla ode mne pozdravovat? Tak samozřejmě Zmijozel … Elle tam ještě mele? Co Filius? Můj oblíbený šéfredaktor DV.. no a samozřejmě slečnu Mystifikaci, tu pozdravujte zcela určitě!!  A vůbec každého, kdo bude chtíti býti opozdravován. Samozřejmě tedy za předpokladu, že si tento můj příspěvek vůbec přečtete, jeden ví, jak se čtou komentáře..

 2. Kolegyně! Málem jsem měla infarkt, když jsem našla vaši lovosici. Vy žijete! 🙂 Ano, poezii stále učím já. 🙂 ZLOřád pořád žije, pořád ničí věci a pořád nám leze na nervy. 🙂 Nooo… je tam pár lidí, co vás ještě pamatují určitě. Nim, Elle… a další. 🙂
  Hele, já náhodou komentáře čtu. 😀
  A doufám, že se ve starém železe dobře daří a že nejste moc zrezivělá. 🙂 Já se mám dobře, pořád učím a studenti ze mne chodí ometat prach. 😀

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.