Ani jsme nemrkli

| Vydáno:
Havraspár 0:160 Zmijozel

V sobotu 2. 6. proběhl divácky dlouho očekávaný zápas. Na boj Havranů a Zmijí se přišlo podívat mnoho hradních obyvatel, neboť mělo jít o slibnou podívanou. Všichni jsme čekali zápas nabitý skvělými zákroky, překvapeními a napětím do poslední chvíle. Zákroků, překvapení i napětí se nám sice dostalo, netušili jsme však, že se to vše vleze do zápasu kratšího než tři minuty.

Od začátku vše nasvědčovalo tomu, že by mohlo jít o skutečně zajímavou podívanou. Modrá kapitánka Aya Watanabe potvrdila připravenost týmu v 8:51, Andra Tigers pak to stejné provedla v 8:55. Přestože měl zápas začít v 9:00, ve skutečnosti se však možnost nastoupit prvním hráčům ukázala až v 9:01. Opět se tedy opakuje situace, kterou známe už z minulých let – přestože v oficiálních statistikách zápas trval 3 minuty a 1 vteřinu, ve skutečnosti byl kratší.

Tento zápas byl velmi očekávaným především proto, že měl asi největší vliv na rozhodnutí o tom, který tým letos vyhraje famfrpálový pohár. Sešlo se tedy skutečně široké publikum. Každý se také rozhodl fandit trochu jinak. Zpytlehněv Zďáblíkov se například pokusil dodat sílu a odvahu zeleným hráčům zmijozelským transparentem „Kolejbába“. Jestli to splnilo účel je těžké odhadnout, avšak z reakce madam Jackson bylo patrné, že z toho Zpytlehněv jen tak nevyvázl.

Následně začala madam NaSaŠí kouzlit zeleným hráčům zelí, aby se posilnili. Začarovat během zápasu stihla celý zmijozelský tým, až na kapitánku Andru. Existuje teorie, že byl zápas osudem ukončen přesně včas před vyčarováním jídla Andře, která je známá tím, že jídelníček přísně hlídá nejen sobě, ale také celému zbytku týmu. Kolik je na tom pravdy už se ale pravděpodobně nedozvíme.

A co vše stihlo proběhnout za akce? Elaine Robillard se podařilo úspěšně trefit Edmunda Heusingera. Hannabell Cavanaugh střelila gól, když Aya Watanabe hlídala obruč na druhé straně brankoviště. Evanlyn Cooper se také dostala k potlouku, ale nebylo jí to nic platné, neboť před jejím odpalem stihla prolétnout Magdarlene di Facittra skrze překážky a ihned chytila zlatonku.

Celý zápas nasvědčuje tomu, že jsme mohli být svědky novému nejkratšímu souboji kolejí. Minulý rok jsme viděli podobný zápas mezi Zmijozelem a Nebelvírem – Dvě minuty dvacet tři sekund, ve kterém jsme však mohli vidět o dvě akce navíc. Odpáleny byly totiž dva potlouky a přes překážky se stihly dostat obě chytačky. Máme zde tedy pravděpodobně nový rekord v rychlosti ukončení zápasu.

Nedá se ovšem říct, že by ze zápasu byla kterákoliv strana nadšená. Havraspárští i Zmijozelští si chtěli užít zajímavý a pravděpodobně i vyrovnaný zápas. Přestože tedy zelení zaslouženě vyhráli, ani je výsledek zcela nenadchnul. Ze zápasu byla rozmrzelá i Rosmerta, neboť každý podobně krátký zápas ji připraví o potenciální výdělek z občerstvení. Můžeme tedy jen doufat, že od příštího školního roku se k nám skutečně dostane nová řada zlatonek, která umožní lepší famfrpálovou podívanou a lepší zážitek jak pro diváky, tak pro hráče.

Ohlasy kapitánů
Aya Watanabe: „Děkuji svému týmu za maximální připravenost a gratuluji Magdě k novému hradnímu rekordu.“

Andra Tigers„Takový zápas se „povedl“ už podruhé, doufám tedy (i když asi zbytečně), že vývojáři famfrpálu konečně začnou se systémem něco dělat.“

Sestavy týmů

Zmijozel:
1. střelec: Andra Tigers
2. střelec: Hannabell Cavanaugh
3. střelec: Samantha Aileen Massey
brankář: Rhea De Morgan
1. odrážeč: Bibi Anne
2. odrážeč: Elaine Robillard
chytač: Magdarlene di Facittra

Havraspár:
1. střelec: Wronka Zabloudilová
2. střelec: Eleanor Blackfoot
3. střelec: Arietty Liella Minette
brankář: Aya Watanabe
1. odrážeč: Angela QuickBow
2. odrážeč: Evanlyn Cooper
chytač: Edmund Heusinger

Následující zápas v rámci ŠFM se odehraje 9. 6. od 9:00 mezi Zmijozelem a Nebelvírem. Doufejme, že se hradní rekord v nejkratším zápasu už nebude vylepšovat a že budeme moct být svědky napínavé famfrpálové podívané.

Pro Denní věštec
Arietty Liella Minette

Autor

Arietty Liella Minette

Zvídavá pisatelka, která se nad věcmi ráda zamýšlí a neodmítne příležitost ke sdílení svého názoru s ostatními. Na lidech dokáže ocenit jejich přátelskost, kreativitu a odhodlání. Mimo psaní má spoustu jiných koníčků, ale k novinařině se vždy ráda vrací.

Komentáře

  1. Andře jsem to zelí vyčarovat nakonec chtěla, ale věřím, že to byl osud, co mi zabránilo tu hroznou chybu udělat! Nic si nezaslouží! 😀
    Děkuju za pěkný report, na tenhle článek jsem byla obzvlášť zvědavá, povedl se. 🙂

  2. Velmi pěkný článek a report, skvělá práce…jen doufám, že se takovéto krátké zápasy již opakovat znovu nebudou 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.