Sedm ctností II.

| Vydáno:
Před několika týdny mi v hlavě poprvé probleskla myšlenka na vypsání soutěže, která by slovně ocenila ty nejctnostnější osoby na našem hradě. Stačilo sotva pár dní, abych jí dala podobu, přenesla ji na papír… a pak už mi nezbývalo než čekat, co se bude dít.

Veškeré podrobnosti o tom, co Sedm ctností reprezentuje, najdete v první části, kterou si můžete rozkliknout zde. Nyní se pojďme podívat na zbývající čtyři ctnosti a spoustu z těch, kteří k nim byli přiřazeni.

4, MÍRUMILOVNOST

Narcisse Cinerea
Nikdy, přísahám, nikdy jsem nepotkala nikoho, kdo by byl tak moc hodný, milý a trpělivý s kýmkoliv ve svém okolí. Nechápu. Já někdy vybuchnu, někdy jsem na někoho zlá, někdy přeju lidem opravdu nehezké věci, ale tahle osůbka je nejmírumilovnější stvoření na světě. Konflikty moc nevyhledává, nezpůsobuje, a když už v nějakém je, řeší všechno s klidem a tak, aby nikoho neurazila nebo nevyvedla z míry. Je opravdu skvostná, přejícná a srdíčko má na pravém místě.

Inees Rut Gowstring
Není žádným překvapením, že zrovna Inees se na tomto seznamu objeví. Její vstřícná povaha je vyhlášena po celém hradě a není náhoda, že zrovna ona mi přišla jako první na mysl, když se řekne slovo mírumilovnost.

Justin Angel Sane
I když se to úplně nemusí zdát, napíšu sem jméno našeho velkého pana primuse Justina Angela Saneho. Jednu dobu jsme byli opravdu velcí kamarádi (to neznamená, že teď nejsme, jen už to není jak za starých časů). Tyjo, já ho viděl naštvaného snad jen jednou. Byl to on, kdo byl z nás dvou ten mírnější, nehnal se do věcí tak po hlavě a za všech okolností se snažil být klidný a zachovat chladnou hlavu.

Melisa Pestrá
Upřímně, neznám na hradě člověka, který by byl hodnější a milejší ze své podstaty. Melisa nikdy nikomu neškodí, naopak, všem ze všech svých sil pomáhá, až si člověk občas říká, zda to není až příliš.

Bibi Anne
Pro mírumilovnost jsem si vybrala Bibi. Je to totiž osoba, v níž dobro a mírumilovnost kypí. Je pozitivní a ve všem vidí to dobré. Nikdy jsem ji neviděla, že by s někým měla konflikt, a vždy se s každým snaží vyjít, jak nejlépe to jde.

Aki san Marino
Možná to bude znít divně, ale madam miluje zvířátka, ke kterým je podle mě strašně moc mírumilovná a je schopná se za ně opravdu rvát.

Jarrq Miekkala
…je zmijozelský prefekt a můj hadonoš. Na to, že je to „velké zvíře“, tedy prostě prefekt, a má určitou moc a povinnosti, je ke mně neskutečně milý a doslova mírumilovný. Protože jiný by mě nejspíš za ty moje dotazy a otravování už dávno shodil z Nejvyšší věže. Fakt ho obdivuju, jak si na mě vždycky udělá čas a pomůže mi nebo mě pošoupne správným směrem.

Lena Darwin
Lenuška je pro mě dokonalou ukázkou mírumilovnosti. Čistá duše, která si i s hadem na hrudi udržuje svoje hodnoty. Na všechny je milá, vstřícná a neslyšela jsem ji kdy být na někoho agresivní či nepříjemná. Kdyby bylo více lidí, jako je právě ona, věřím, že bychom měli mnohem více důvodů se na sebe více usmívat.

Hekatea Centaurix
Madam Heky si občas představuji jako vílu, která má ráda opravdu všechno a všechny, a ať zápasíme v čemkoliv, tak vždy podporuje obě strany. Z ní ta mírumilovnost přímo srší! Mám ji zafixovanou jako pozitivního človíčka, který by podpořil všechny, i kdyby sama stála nad obrovskou propastí.

Inees Rut Gowstring
Na toto místo jsem musela dát člověka, který o sobě občas tvrdí, že je ve Zmijozelu omylem. Tímto člověkem je Ineeska. Ineeska je neskutečně milá pozitivní osoba, která se snad jen usmívá. Mám ji moc ráda pro její pozitivní přístup ke všemu a ke všem.

Petula Laskavá
Petula, kdyby někdy šla na rentgen, tak by tam viděli, že má srdce ze zlata. Jedna z nejmilejších lidí na světě, která snad nikomu nepřeje nic zlého, naopak když má někdo známky nějakého neduhu, ještě ho léčí a vyléčí. Myslím si, že ona nikdy na prvním místě nemyslí na sebe, ale já bych si přála, aby myslela, protože je jedna z mála, o které se může říct, že je drahocenným pokladem široko daleko, předaleko, až do galaxie všech galaxií! Tuhle osobu, když poznáte a vidíte její duši, máte ji rádi až do hvězdiček a ještě dál!

Oliver McCollin
Je to totiž takový vyrovnaný člověk. Věci se snaží řešit pokud možno v klidu a s mírem. Navíc je ale také i hodný a laskavý.

Eivli SSelene
Mierumilovnosť je naša Eiv. Odkedy ju poznám, nikdy nebola na žiadnej strane. Vždy sa snažila skôr ľudí dať dokopy ako ich rozdeliť. Eiv je niekto, kto nevie, čo je to povedať Ja, ale vždy to je My a vždy sme všetci spolu zadobre.

Hekatea Centaurix
Nikdy nevyvolala žádný konflikt. Pokud se někdy ocitla tam, kde nějaký hrozil, vždy se snažila jeho projevy mírnit či – bylo-li to možné – zažehnat. Její pochvaly se vždy dočká člověk, který dává najevo snahu po klidném soužití, který najde vlídná slova i pro soupeře – pokud by jí skromnost dovolila chválit sebe, musela by to dělat.

Wronka Zabloudilová
Madam je duší jako hustý háj,
jen poklidně, mírně šumí,
její přítomnost přinese ti ráj,
o přírodě toho mnoho umí.
V hodinách pak o Keltech vypráví,
o jejich souznění s přírodou,
snad v lese neztratí se od výpravy,
však není Zabloudilová náhodou.

Hekatea Centaurix
To je ctnost více lidí na hradě, ale volím Hekateu Centaurix. Heky už se bohužel skoro vytratila z té naší ranní trénovací famfrpálové trojky BibiHekyVicky, díky které mi tak hezky začínal den. Heky je člověk, který v každém dokáže vidět tu nejlepší stránku. Umí povzbudit a zvednout náladu, a to nenásilným způsobem. Mírumilovných lidí je na hradě hodně, ale pro ctnost jsem si chtěla vybrat někoho, kdo je tu déle a kdo má dopad i na mě samotnou, a to Heky všechno splňuje. Je pro mě synonymem míru. Co pamatuji, nikdy se nezapojila do žádné hradní kauzy, přestože by jistě k tomu měla co říct, a pokud se zapojila, bylo to vždy tak, aby uklidnila situaci. Mírumilovnost Heky ocenil celý hrad, když ji zvolil poslední Osobností Hogwarts, jsem za to moc ráda!

5, CUDNOST, respektive STÁLOST či VĚRNOST

Susan Cooková
Sjů je hodně rázná dívka, která však stojí za vším dobrým. Nebo… ještě mi nepřišlo, že by někdy udělala něco, co bych od ní vyloženě nečekala. Je totiž seriózně věrná své koleji, svým lidem, věcem, ve které věří. Nikdy by nikoho takového nezradila. A kdykoliv bylo řečeno jakékoliv špatné slovo třeba na mě, nemusela jsem jí ani říct, že mě to mrzí. A nejdřív napsala mě, uklidnila mě a tu osobu potom málem zabila a postavila se za mě. Čehož si opravdu vážím. Navíc je stálice, která je kvůli té věrnosti ochotná se klidně poprat a zapojit do boje o pohár, protože chce své koleji pomoct.

Aya Watanabe
Na hradě je spousta lidí, která je několik let aktivní – v kolejním vedení, ve sběru bodů, ve famfrpálu – v čemkoliv. Je však málo studentů, kteří ve své aktivitě a věrnosti vydrží dlouho. Aya však takovým člověkem je. Dlouhých pět let byla kapitánkou famfrpálového týmu, po odevzdání odznaku se však nestáhla do ústraní, naopak i nadále je významnou oporou koleje a hlavně havraspárského famfrpálového týmu. Její stálost a věrnost k Havraspáru je nedoceněná, a proto její jméno volím a píšu sem – zcela zaslouženě.

Gita Hrdličková
Sem bych zvolila Gitu Hrdličkovou. Kdo jiný může být tak věrný a stálý než ona? Studentka 18. ročníku rozšiřujícího studia, která je stále věrná své koleji, a i když by mohla, tak nefialoví?

Mischel Binghum
I přesto, že chtěla odejít k fialovým, zůstala, aby pomohla koleji, vždy jela srdcem pro Mrzimor, a za to si jí moc vážím.

Andra Tigers
Naše kolejní primuska je prostě zelená stálice, která je Zmijozelu věrná až… no, asi by byla až za hrob, protože je velkým podpůrcem v naší koleji a na Zmijozel nedá dopustit. Takhle si představuju studenta, který je zelený od hlavy až k patě, a ne proto, že by mu bylo špatně.

Anseiola Jasmis Rawenclav
Vycházela jsem především z toho, že jste do závorky uvedla „stálost a věrnost“. Madam Ansí je na hradě již od nepaměti a hrad nikdy neopustila. Nejsem si ani jistá, zda vůbec někdy byla v mrazáku. Já ji znám z hradu jako věčnou upírku, která je na hradě stále přítomna. Je s hradem sžita a nelze ji od něj oddělit. Prakticky je nejvěrnějším hradním obyvatelem od dob prehistorických naší školy.

Vendesousa Asio Otusová
S Vendy studujeme spolu snad od začátku, ani nevím, kdy jsme se spolu začaly bavit. Je pro mě základním kamenem na Hogwarts a myslím si, že kdyby někdy odcházela, uvědomím si, že je čas taky jít. Byla minimálně zmražená a svojí barvě zůstala věrná i přes všechna barevnější přátelství. Vždycky vyznávala lásku k sovám a neměnila svoje postoje a hodnoty. Věřím, že mít ji v koleji je jako mít tam slunce, které nezachází, protože svojí přítomností dělá naprostou pohodu a prosvítí kdejaký kout temné duše.

Angie Claire Silvery
Této bytosti se věřit opravdu dá. Ať jí člověk řekne cokoliv, tak si to vždy nechá pro sebe. Je v tom na ni naprosté spolehnutí. Navíc si je i vědoma nedokonalostí druhých, přesto s nimi ale zůstává dál. Je to prostě skvělá kamarádka. Dobrá opora a také i úžasný člověk v jednom!

Patricia Baloure
Povedala by som Pat. Patricia je verná koleji celým srdcom. Pat je úžasná a koleji dáva všetko, tak ako väčšina Mrzimorčanov, ale o Pat sa dá aj povedať, že je taký dinosaurus, ktorý je srdcom navždy Mrzimorčan.

Rebecca Shadowfang
Rebecca rozhodně není promiskuitní. Celých již skoro dvacet šest hogovských let prožila jako studentka Nebelvíru a zřejmě na tom nic nehodlá změnit. Rok co rok sbírá stovky bodů, proslula jako úspěšná famfrpálová kapitánka. Vzhledem ke svým schopnostem by se jistě bez problémů uchytila na kterékoli hradní pozici. Ale to ona nechce. Prožívá život se svou kolejí. A se svou sociální rolí studenta. Mimochodem: právě navštěvuje devatenáctý ročník rozšiřujícího studia, nejvyšší na celém hradě.

Eillen McFir Elat
Vždy koleji Godrikově byla věrná,
fialová, přesto červená srdcem,
myšlenka naň jí přišla kouzelná,
nyní ona je té koleji vůdcem.
Pilně teď pečuje o své lvíčky,
o všechny se stará rovným dílem,
večer v kolejce rozžehne svíčky,
snad je i příbuzná s Nebelvírem!

Arietty Liella Minette
Touto ctností podle mě oplývá bývalá havraspárská primuska a dvojnásobná snaživkyně roku Arietty. Jsem opravdu vděčná, že jsem s ní mohla dělat rozhovor, protože jinak bych se nikdy nedozvěděla, jak úžasná to je osobnost. Ona zvládá takových věcí, a přitom nikde o ní není pomalu ani písmenko. Nepotřebuje se nikde vystavovat, jen tiše pracuje. Možná je i trochu plachá, ale takovým tím krásným způsobem. Pochopila jsem, proč si ji Havraspár tak dlouho držel v čele a proč je i ve vedení Denního věštce. Je pracovitá, ale bezproblémová a nekonfliktní. S takovými lidmi se skvěle pracuje!

6, STŘÍDMOST

Hekatea Centaurix
Přijde mi, že Hekynka je takové sluníčko, kterému ale k tomu, aby byla šťastná, stačí hrozně málo. Pamatuji si, že jen pár slov ode mne na hřišti každý ráno jí trošku zpříjemnilo den. Bylo to hezké. Heky nepotřebuje moc, aby byla spokojená. Dokonce si pamatuji, že chtěla svou postavičku odstranit, tak jsem jí psala, co se stalo a že ji respektuji, ale že nechci, aby šla pryč, že mi bude chybět. Tehdy mi odpověděla, že se neodstraní, že jí napsalo pár lidí včetně mě, kvůli kterým tu stačí zůstat. Tudíž Heky je i typ… raději jeden pravý přítel, než třicet falešných.

Loralei Silwerin
Lori je člověk, který si nikdy ničeho nenabere víc, než by zvládl. Zná své síly, ví, čeho je schopna a co by naopak bylo nad její síly.

Loralei Silwerin
Loralei je pro mě člověkem, který nikdy nic nehamouní, nikdy nic nechce pro sebe, ale stejně má všeho dostatek a ještě rozdává. Nebere si od ostatních víc, než musí nebo je potřeba, a myslím, že za to je vhodným reprezentantem této vlastnosti.

Annya Liddle
Pro střídmost jsem si vybrala Annyu. Je to podle mě osoba, která si nenakládá více, než je nutné. Ví, kde má své hranice, a opravdu je střídmá a umírněná.

Martin Matýsek
Martin je pro mě s ohledem na naše velké přátelství v mudlovském světě dokonalou ukázkou naprostého opaku hamižnosti. Pro každého by se rozdal a nepotřebuje si hrabat bohatství mudlovské či kouzelnické na svoji hromádku. Je málo takových lidí a jsem moc ráda, že ho mohu znát.

Nimrandir Elénére
Jako ředitel naší školy musí být pan Nim rozhodně umírněný. Musí se umět kontrolovat a držet se na uzdě. Nikdy jsem ho neviděla vytočeného (i když jsem už od leckterých slyšela, že to umí). Sebeovládání mu není cizí a rozhodně ho tak vnímám.

Magdarlene di Facittra
Dlouho jsem netušila, koho bych na tento bod mohla dosadit, jelikož dobrého jídla si dopřeje skoro každý, ale pak mi na mysl stanulo jedno hvězdné jméno. Je to jméno naší zmijozelské chytačky, Magdarlene. Úplně všem musí být jasné, že jedinou správnou volbou je Magdička. Kdo jiný potřebuje být ve formě kromě střelců a odrážečů než chytač? Samozřejmě, že svou dietu poctivě dodržuje. Chceme vyhrát proti Mrzimoru? Chceme!

Vicky Charmant
Na Vicky jsem vždycky obdivovala, jak si všechno umí rozvrhnout a nic není zmatené, všechno má patu a hlavu. Umí si nastavit laťku, na kterou se chce dostat, a také se tam dostane. Když si vezmeme hostinu v síni, nikdy neskuhrá, že tam není to a to, nikdy si nenakládá nejvíc jídla ze všech, vlastně nikdo neví, jestli Vicky vůbec jí. Protože jen Vicky ví, že nic se nemá přehánět a jen u Vicky jsem si jistá, že to dodrží. Kéž bych byla jako Vicky!

Andra Tigers
Tato čarodějka se dobře umí ovládat. Pozná to, kdy na něco reagovat má a kdy naopak zase ne. Rozvážně si nejdříve ujasní co a jak a teprve potom jedná. A co se týká jídla… Ona snadno pozná, kdy má dost.

Vicky Charmant
Vicky je jedna z tých, ktoré nepotrebujú veľa. Chcú málo a z toho mála vedia spraviť mnoho. Vicky je super osoba, ktorá sa mi na toto fakt hodí.

Martin Matýsek
Při myšlence na Martina mi to nedá, abych si nevzpomněl na svatého Augustina. Tento filosof byl zprvu pohan, který si jen užíval, neměl potuchy o mravnosti, nestřídmý byl ve všech oblastech od jídla po sex. Nakonec se však obrátil a stal se svatým. Také Martin trpěl obžerstvím. Spořádal neskutečné množství řízků. Jedním z nich se také zalkl a to ho stálo život. Tato příhoda způsobila jeho obrácení: dnes již skoro nejí. A nedejme na pomlouvačné hlasy, které to zdůvodňují tím, že je duch.

Zpytlehněv Zďáblíkov
Že galeony po kapsách mu zvoní?
Že on zlata má příliš mnoho?
Pro každý utracený slzu roní,
proto on neutrácí tolik toho!
Když jeho ponožka o něm vědět dá,
když Zpýťa blíží se do Velké síně,
většině se o výhodném obchodu zdá,
však on věnuje se jen návrhařině.

Nerys Heliabel Ghostfieldová
Vybrat jméno pro tuto ctnost byla asi největší výzva soutěže. Po dlouhém zvažování volím Nerys Heliabel Ghostfieldovou. Tušila jsem od začátku, že trojice BibiHekyNerys v této soutěži v mém vypracování určitě padne, jen jsem netušila, kde která bude. Nerys putuje sem. Je pro mě symbolem věrnosti a loajality. Vždycky byla nadšená studentka a ve většině případů si vždycky nabrala jen tolik, kolik unesla – snad v jednom rozhovoru přiznala, že její útok na Snaživce roku dopadl mohutným odhlašováním, ale i tak. Obdivuji u ní, že se nikdy nezmrazila, přestože je na hradě už také nějaký pátek a menší nebo větší krize asi také přijít musely. Nerys evidentně všechno ustála a nikdy o tom nemluvila nahlas. Obdivuji ji za to, že měla méně aktivnější a aktivnější roky, já sama, když jsem na hrad neměla v minulosti náladu, dopadlo to u mě zmražením, u Nerys nikdy, jednoduše si vzala méně povinností a fungovala.

7, ČINORODOST

Kim Sarah Reevesová
Je tu sto let a aktivní je tak 99 let a 11 měsíců. Přijde mi, že ta holka si prostě nedává pauzy. Pořád něco vymýšlí, pořád si dává nějaké cíle, které si plní. A i když říká stále já nestíhám a já to nezvládnu a já už nemůžu, stejně přijde vždycky s něčím dalším. Na krku má milion povinností a nejlepší na tom je, že se stejně pořád usmívá, i když je aktivní za čtyři persóny.

Leila Dusk
Novinařina, 20 předmětů, funkce… Jak to sakra stíhá?

Larrie Larstonová
No tak podívejte, to je jasné. Larrie Larstonová. Protože ta toho za ta léta, co byla primuska a pak i kolejní, udělala pro kolej tak moc, že se to ani nedá vypovědět. Vymýšlela kolejní soutěže, podporovala nás v činnosti, pořádala srazy, na kterých měla vždy výborný program, a vůbec vymýšlela parádní nesmysly. No a ani naživo s ní samozřejmě není nuda. Je to pařmenka na entou, když se rozjede, není k zastavení.

Narcisse Cinerea
Ne, že bych se chtěla nějak vnucovat, ale madam Cinerea je ten nejčinorodější člověk, kterého lze na hradě potkat. Vždycky, i když na to nemá zrovna náladu, nese plnou náruč pergamenů, které poctivě popisuje, a hromadu brků, u kterých je zázrak, že se vůbec nezlomily.

Loralei Silwerin
Jako nejvíce činorodou osobu bych chtěla zvolit Loralei. Nikoho činorodějšího snad neznám. Je to osoba, která opravdu nesedí a nelení, ale tvrdě dře a jsou za ní vidět jasné pokroky a odvedená práce.

Narcisse Cinerea
Madam je asi největším důkazem činorodosti. Vede časopis, dělá semináře a navíc má snad největší počet soutěží.

NaSaŠí Jackson
…je má kolejní ředitelka a opravdu jsem nadšená, jak činorodá je. Stále něco vymýšlí a motivuje nás. Stále hýří energií a prolétává kolejní místností, baví studenty a hlavně nás povzbuzuje. Sama hodně pracuje na tom, aby nás motivovala, a opravdu nelení. To je vážně neocenitelné.

Freddy Reddy
Náš primus je jak neřízená střela, která by pro kolej udělala úplně vše. Je jak naspeedovaná veverka, která si dala tři hrníčky kafe a lítá po lese. Myslím si, že Freddy ve svém slovníku slovo lenost nemá. Je akční, a proto jsem moc ráda, že je primusem. S kolejí hýbe a konečně se díky němu zde něco děje.

Andra Tigers
K tomuto bodu bych dala Andru. Tři hogroky stála v čele zmijozelského famfrpálového týmu a každý týden vedla zpravidla dvouhodinové tréninky. Obdivuji ji za to, že si dokázala najít čas, aby trávila minimálně dva večery týdně u počítače. Z vlastní zkušenosti vím, že je to občas nemožné a že se raději tréninku nezúčastním, když nemám chuť, ale Andra v tomto byla vždy skvělá. Nyní je z ní primuska a aktivně se podílí na vymýšlení všemožných akcí na zpestření dění v koleji. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by něco neudělala jen kvůli tomu, že nad ní zvítězila lenost.

Narcisse Cinerea
Naprosto chápu, proč je Narci přešlechtěná. Umí seřadit písmenka podle abecedy, umí všechny barvičky, jako studentka věděla, kde má pergamen a kde brko, vůbec nemarnila čas nějakým česáním či nedejbože změnou oblečení. Všechny úkoly učitelům vzorně předčítala, aby nemarnila jejich čas čtením jejích úkolů. Nikdy nepřišla nikam pozdě, protože neměla čas zavírat dveře jako poslední student v místnosti. Protože věděla, že v kolejce je plno místa, nabrala si tolik předmětů, aby místnost nevypadala prázdná a rozestavila všude pergameny pro všechny přítomné, kdyby se náhodou chtěli podívat na zadání úkolů a taky je to tak nadchlo to všechno studovat. Myslím si, že pak tehdejší pokladník zpoplatnil místo v kolejní místnosti a zhasl všechny svíčky. Ty jste si samozřejmě taky mohli koupit, ale nepamatuji se, kdy se u nás naposled svítilo…

Mark William Callaway
Tak tohle se mi skutečně líbí. Myslím, že jsem nikde neviděl, že nesmíme napsat sebe, snad to tak je. Ehm… znáte blázna, co si zapíše 49 předmětů, na tréninku toho udělá tolik, že vidět to u někoho jiného, bude to považovat za nereálné, možná i za nějaký podvod, a vše se snaží dělat na maximální délku? Nu tak se podívejte na mne, nebudu lhát, ke spokojenosti mi schází ještě jeden předmět.

Theresa Veilin Brendi
Už za studentských let byla tato čarodějka vždy snaživá a pilná. Brala si hodně předmětů, k tomu dělala soutěže. Věnovala se také famfrpálu a našla si čas dokonce i na mladší lvíčky, kteří zrovna potřebovali pomoci. Ani jako paní profesorka však nelení. Spíš naopak. Má několik tříd. K tomu i několik seminářů. A navíc vypisuje také i soutěže. Je zkrátka skvělým příkladem činorodosti a já jsem na ni moc hrdá!

Helen Miltonová
Áno, osoba, ktorá má 50 hodin z 24. Neviem, ako to dáva. Je úžasná. Robí toho toľko, že sa nad tým zastavuje rozum. Vidno, že patrí do Mrzimoru.

Niane z Libelusie
Dnes sice pobývá v Mrazákolandu, nicméně v minulosti ukázala, že musí neustále něco dělat. Začalo to již, když byla ve studentském věku a oživila a rozvíjela Lví tlapou. Na své zkušenosti pak navázala po zfialovění, stavši se šéfredaktorkou Denního věštce. Vyučovala hned několik náročných předmětů z tematicky různorodých oblastí na několika stupních, přitom se stihla individuálně věnovat každému studentovi. A – koneckonců – také její odchod k tučňákům byl činem.

Barbara Arianne Lecter
Na žábu se křivě podívat stačí:
„Pustíš to?! Fuj je to! Vyplivnout!“
rozezlena hned do VéeSky kvačí.
Nenechala by žabku bídně zahynout.
Že někdy musí spát? Že se to nedoví?
Čokožabku vypustit slušné je přeci.
Žábu Žába zachrání, vy jedni bláhoví,
velmi odhodlaná je v té žabí věci.

Kim Sarah Reevesová
A tady to asi bylo naopak úplně nejjednodušší. K činorodosti bez váhání přiřazuji Kim, mrzimorskou studentku rozšiřujícího studia. Kim je podle mě stvořitelkou nejúžasnější kolejní akce vůbec, a když má náladu, tak koncept obnoví. Myslím, že kdyby to převzal za ni kdokoli jiný, nemělo by to takový úspěch. Přese všechno, co má na hradě za sebou, dokáže nakopnout a motivovat spoustu lidí, kdykoli si zamane. Na Kim si cením toho, že dotahuje věci do konce. Přijde mi úžasné, že někdo, kdo je na hradě už tak dlouho, dokáže být pořád tak nadšený, byť jsou třeba roky, kdy je u ledu. Myslím, že její činorodost dokazuje i snaživec roku, kterého získala po dlouhé době od svého nástupu na hrad, vlastně v době, kdy už její hradní vrstevníci dávno hibernovali. Kim nikdy, jsem přesvědčená o tom, že každá kolej by chtěla takovou svoji Kim, milou, veselou, hravou a aktivní.

Ani dnes, ani zítra není pozdě na oceňující a hezká slova pro ty, co dělají náš kouzelnický svět takovým, jakým je. Některým, a hlavně těm, kteří se o nás starají, můžeme děkovat denně a bylo by to málo. Ať už tyto řádky čtete kdykoliv, nebojte se využít prostor v komentářích, abyste někomu vzdali čest. Není totiž nic horšího než slova, která zazní později, než měla.

Pro Denní věštec
Narcisse Cinerea

Autor

Narcisse Cinerea

Redaktorka, pro kterou je psaní jedním z nejmilejších koníčků. Cení si dobrého čtiva, lidskosti, kvality před kvantitou a schopnosti myslet. Nejraději se věnuje všemu, co ji nějakým způsobem naplňuje, rozvíjí a v čem nalézá smysl.

Komentáře

  1. Je tak obvyklé a časté upozorňovat na chyby druhých. O to krásnější je přečíst si článek, jako je právě tento. Děkujeme.

  2. Děkuji za slova, co zahřejí u srdce. A protože tuším, kdo je psal, hřejí mě ještě o to víc.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *