Na konci

| Vydáno:
Velké oči spousty studentů, velké množství zapsaných i odhlášených předmětů, celkem zajímavý boj o školní pohár mezi dvěma kolejemi takřka až do konce roku a nový hradní rekord v počtu bodů získaných jednotlivcem za rok. To byl v souhrnu minulý školní rok z pohledu bodování. My ale určitě chceme vědět víc, že…?

Když jsem ve své bodové sérii shrnovala první termín, konstatovala jsem, že mírně vede Zmijozel, a to především s ohledem na větší počet vypracovaných soutěží. Mrzimor tehdy za ním mírně zaostával, ačkoli měl předmětů mnohem víc. Opět se ukázalo, že výsledky prvního termínu v zásadě tolik neznamenají.

Docela hororový pohled v tuto chvíli naskýtá obsazení jednotlivých kolejí. Je velmi smutné, že nejpočetnější kolej, kterou je v tuto chvíli Zmijozel, čítá pouhých 53 studentů. vítězný Mrzimor si drží rovnou padesátku, Nebelvír 47 studentů a modrá kolej se horko těžko drží se 43 studenty nad zabijáckou hranicí čtyřicítky. O moc slavnější situace nebude ani po Rozřazovací slavnosti, protože mezi koleje se rozdělí jen cca 70 nováčků, když pomineme, že někteří z nich ještě nenakoukli ani do hradu, raději nemyslet…

Minulý rok se nesl ve zběsilém bodovacím tempu. Setkali jsme se v něm s nezvykle vysokým počtem studentů, kteří si zapsali více jak 20 předmětů. Do konce ale vydrželi jen někteří. Byla to mrzimorská prefektka Helen Miltonová s rovnou čtyřicítkou předmětů a také Snaživkyně roku Newika Shelley Lovecraft se 43 předměty. Nejvíc předmětů ale na konci měla Mischel Binghum. Jejích 46 předmětů ji v průběhu roku tu a tam katapultovalo i na první místo bodovacího žebříčku, vítězství jí ale o chlup uteklo. Všechny tři dámy se ale mohou radovat z pokoření hranice 10 000 bodů. 6 posledních Snaživvců roku tak vysoké nasazení nepotřebovalo. Za vše mluví i skutečnost, že po 16 letech byl překonán hradní bodový rekord jednotlivce, neuvěřitelné bodové skóre Cerridwen Lowry Antares z Léta 2011 bylo pokořeno, a to téměř o 1000 bodů!

Pokud zmiňujeme jednotlivce, je třeba složit poklonu před úsilím studentek, které si naopak v průběhu roku předměty přidaly. Bibi Anne skončila s 25 předměty a Klotylda Malíková dokonce s 39!

A co celkové počty předmětů v kolejích? Nejlépe rozvrhl své síly Nebelvír, od začátku roku udržel 73 % zapsaných předmětů, z původních 202 zbylo 147. Podobně na tom byl i Zmijozel, kterému na konci roku zůstalo 171 předmětů z původních 243 (tj. zůstalo 70 %). Větší ztráty už zaznamenal Mrzimor, jehož studenti plnili na konci roku úkoly do 256 předmětů. Na začátku roku se pokoušeli prát s 401 předměty, zůstalo tedy 63 %. Víc jak polovinu předmětů odhlásil Havraspár. Na konci roku už měli ze 179 předmětů jen 84 (tj. 47 %).

Mně nezbývá než doufat, že vysoké procento čtenářů zůstalo se statistikami až do konce. Děkuji za vaši přízeň!

Pro Denní věštec
Vicky Charmant

Komentáře

  1. Velký dík, Vicky, za velmi přehledně zpracované statistiky. Za mne jsi svůj článek dotáhla do konce na více než 100% 😀

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *