Průvan ve sborovně

| Vydáno:
Již zítra v 18.00 se otevřou třídy pro zápis do předmětů a v tuto chvíli je konečně známá kompletní sestava vyučujících, kteří se v těchto třídách postaví za katedry. Oproti loňskému roku se obměnila hned pětina osazenstva sborovny. Zajímá vás, které ze známých profesorů v učebnách letos nepotkáte a na jaké nové tváře tam naopak můžete narazit? Pak čtěte dále.

Hned osm dosavadních vyučujících se za katedru v příštím školním roce z různých důvodů nepostaví. Kvůli neuspokojivému vedení tříd v uplynulém školním roce jsem rozvázal pracovní poměr s kolegyněmi Andy Topher, Ked Looben a Silvií Honorovou a přeji jim mnoho zdaru ve tmavě fialové. Kolegové Ladard Papulka a Oliver McCollin, kteří se v závěru roku rovněž potýkali s problémy se včasným opravováním domácích úkolů, zamířili na vlastní žádost do ledových krajin. Kolega Mark Petersvood sice uplynulý rok zvládl bez potíží, nedohodl se se mnou však na otevíraných třídách pro rok letošní.

Na vlastní žádost opouštějí řady světle fialových také profesorky Kate Resea a Tydynka Flyová. Kolegyním děkuji za dlouholetou výuku na naší škole a srdečně doufám, že svlečení profesorského hábitu přispěje k jejich větší spokojenosti mezi hradními zdmi. Rovněž doufám, že jejich rozhodnutí není definitivní a že se za katedrou třeba někdy opět potkáme.

Že pauza od výuky může trvat i delší dobu, ukazuje příběh Mintaky Orionis, která je první z celkem pěti nových – či v tomto případě staronových – posil profesorského sboru, mou maličkost nepočítaje. Kolegyně Orionis se za katedru vrací po neuvěřitelných 10 školních letech a držím jí palce, aby se jí podařilo navázat tam, kde ve školním roce Zima 2015 skončila, a aby jí výuka přinášela přinejmenším stejnou radost jako dřív.

Po podstatně kratší době třech školních let se zpět za katedru postaví i kolegyně Lenůlie Čihůlková, které rovněž přeji co nejsnazší zapojení zpět do výukového procesu a na jejíž třídy se také velmi těším.

Z konkurzu na nové profesory dále vyšli tři úspěšní uchazeči, kteří světle fialový hábit obléknou vůbec poprvé a stanou se tak profesory ve zkušební době, tzv. mladšími profesory. Cestu za katedru z nich má nejlépe nacvičenou kolegyně Any Dawson, která ji svědomitě pilovala během mnohaletého vypisování seminářů. Doufám, že v řádné výuce nalezne stejné zalíbení, a věřím, že její třídy budou stejně oblíbené jako již zmíněné semináře.

Ještě větší změna čeká další dva uchazeče, kteří úspěšně splnili podmínky kladené na nové profesory. K přijetí do profesorských řad blahopřeji mrzimorské absolventce a bývalé primusce slečně Mischel Binghum, kterou doplnil absolvent Havraspáru pan Zendaer Amattis. Oběma ještě jednou gratuluji k úspěšnému zvládnutí konkurzu a těším se na čerstvý vítr, který mezi zdi sborovny jistě přinesou. Kéž vám chuť do práce vydrží dlouhá léta!

 

Archivní fotografie bývalé studentky Mischel Binghum a studenta Zendaera Amattise

Do nového školního roku tak profesorský sbor vstupuje v počtu celkem 30 vyučujících; s panem ředitelem, který tradičně nevyučuje, nás je pak celkem 31. Věřím, že v této silné sestavě naplníme očekávání, jež jsou na hradní výuku kladena. Jaké konkrétní předměty budou v novém školním roce otevřeny, se dozvíte již brzy.

Pro Denní věštec
Filius Orionis

Komentáře

  1. Jo, tak tomuhle říkám průvan… snad se profesoři zase navrátí v plné síle… a novým profesorům přeju aby se jim ve výuce dařilo a nepřišli moc brzy o iluze… jo a bacha při zápisu, je dobré do učeben v tu dobu nechodit nebo si vytvořit barikádu za katedrou! 😀
    Díky za souhrnný článek!

  2. Přeji všem kolegům mnoho sil do nového školního roku. A všem studentům nevyčerpatelnou studnici inspirace nutné k vypracování úkolů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *