Nejrychleji zaplněné předměty Léta 2020

| Vydáno:
Jak jistě víte, je tu nový školní rok a s ním i zápis k výuce. Minulou neděli se otevřely dveře tříd a každý student chtěl nejlepší místo ve vysněném předmětu. Profesoři čekali na zaplnění předmětů. Probíhaly sázky na nejrychleji zaplněný předmět. Prostě chaos. Nebyli jste uprostřed dění? Nezoufejte. V některé třídě se místo jistě najde! Snad.

Dveře učeben se otevřely v neděli 2. února v 18.00. Všichni se začali zapisovat a nás jistě zajímá nejrychleji zaplněný předmět! Ne? No, ehm…

Samozřejmě se očekávalo, že nával bude na nových nebo dlouho neviděných předmětech. A to mě dovedlo k myšlence, proč se nepodívat, zda si studenti správně tipnou nejrychleji zaplněný předmět.

Vyslala jsem mezi studenty dotazník a z odpovědí jsem se dozvěděla, že Démonologie dostala 12 hlasů, Charakterové studie získaly 10 hlasů, jiné předměty 6 hlasů, Knihomilství s Lektvary po 3 hlasech a Toulky Příčnou ulicí dostaly 2 hlasy.

No, zas tak vedle to nebylo. Charakterové studie se zaplnily za 3 minuty, už v 18.04 měli opozdilci smůlu. Proto profesor Zendaer Amattis na doporučení inspektora výuky vypsal další třídu. I ta je již plná.
Také Démonologie od slečny Seleny Enail Smithové měla úspěch. Po patnácti minutách bylo plno, ostatní tím pádem mají smůlu.
Další na řadu přišlo Knihomilství, které vyučuje slečna Marylin Cuthbert. Nejdřív to moc růžově nevypadalo, ale ve 20.20 už bylo plno, takže se studenti přesunuli ke Čtenářství. To se zaplnilo rychlostí Forceru a před desátou jste si již nesedli.

To by bylo k prvnímu dni všechno. Ostošest se zapisovalo i další den, 3. února, tudíž první den termínu.
Předměty, které předchozí den zely prázdnotou, se najednou probudily k životu! Kouzla všedních dnů (Any Dawson), Fortunace (Mintaka Orionis), Latina (Hekatea Centaurix), Obrana proti černé magii (NaSaŠí Jackson) nebo Artušovské legendy (Hekatea Centaurix) se z nuly dostaly na průměrně až 7 studentů.
K večeru už byly předměty Kouzla všedních dnů, Fortunace nebo Živlová magie (1. A) plné.

A přišel poslední námi sledovaný den, 4. února. To už bylo lepší. Najednou bylo skoro všude plno! Plné byly například Artušovské legendy, Kouzelnická francouzština, Kryptologie, Obrana proti černé magii, Psychologie, Toulky Příčnou ulicí nebo obě učebny Živlové magie.
To bylo dost k statistikám.

Také jsem se v dotazníku ptala, co si o letošním výběru myslí studenti. Dostala jsem nejrůznější odpovědi:

  • Výběr býval lepší.
  • Není tolik předmětů, co by mi sedlo.
  • Celkem fajn – ale chybí mi Kouzelnické počty, spousta předmětů, na které jsem se těšila, se letos v prvním ročníku neotvírá (Lykantropologie, Tretky nejprokletější, Atlas kapesních tvorů, Drobnohled, …).
  • Trošku mi tam chybí jazyky.
  • Pestrá nabídka, ale chybí mi tam více jazyků.
  • Každý si vybere, ale chybí mi tam jazyky nebo kouzelnické počty.

No tak jazyky! Snad příští rok. Ale pokračujeme v krasojízdě!

Vyzpovídáni byli také profesoři. První paní na holení byla Eillen McFir Elat.

Denní věštec: „Myslíte si, že bylo letos oproti minulému roku vypsáno málo předmětů?“
Eillen McFir Elat: „V celkovém počtu je jich možná méně než v loňském roce, ale myslím si, že i tak je výběr veliký a každý student si najde to své.“

Pravda, kdo by si nevybral? I když berme v potaz, že jinak by asi ze školy letěl jak namydlený Forcer, kdyby se nikam nepřihlásil… No nic, pokračujeme.

Denní věštec: „Máte letos sovinec plný sov nicnetušících nováčků, kteří se ptají na vaše předměty?“
Eillen McFir Elat: „Sovinec mám letos plný jen vlastních sov. Dotaz na předmět mi přišel jeden jediný. A vzhledem k tomu, že se student nakonec přihlásil, asi si jen potřeboval potvrdit nějakou domněnku.
A přijde mi, že oproti loňskému roku probíhá letos zápis nějak moc poklidně.“

Další na řadu přišel pan Zendaer Amattis. Jako nový profesor měl celkem štěstí.

Denní věštec: „Čekal jste o váš předmět takový zájem?“
Zendaer Amattis: „Zájem o předmět jsem nějaký očekával, protože obvykle je o úplně nové předměty velký zájem.
Byl to rozhodující argument pro otevření dvou tříd a jsem rád, že jsem tak nakonec – částečně na radu našeho inspektora pana Filiuse – učinil.“

Zdá se, že to asi nebylo jen štěstí.

Denní věštec: „Co si myslíte o letošních předmětech? Kdybyste byl ještě student, co by tam chybělo?“
Zendaer Amattis: „Osobně mi schází kolegyně Malrinová, která řadu let učila mé oblíbené předměty – Syrovou magii a Bystrozorství.
V posledním roce, kdy učila, pak navíc otevřela nový předmět zvaný ‚Kritické myšlení‘, který byl velmi zajímavý. Taktéž mi chybí slečna Tydy se svými kočkami.
Z letošní nabídky mě zaujala kupříkladu Heraldika a Artušovské legendy. Kdybych zůstal studentem, tak bych nejspíše pokračoval ve studiu Démonologie.“

A nakonec poslední otázka:

Denní věštec: „Bombardují vám sovinec sovy od nováčků?“
Zendaer Amattis: „Sovinec je překvapivě klidný. Něco jsem už sice dovysvětloval, ale nikoli nováčkům.
Je otázka, zda se už podívali na úkoly, nebo zatím jen zápasí s tlačenicí u předmětů a seminářů.“

Tak to vidíte. Že by nejen nováčci žili v takovém nevědomí?

A poslední tu máme slečnu Marylin Cuthbert.

Denní věštec: „Slečno, čekala jste letos o vaše předměty takový zájem? Knihomilství bylo už za dvě hodiny plné.“
Marylin Cuthbert: „Čekala jsem, že bude o Knihomilství hned v prvních dnech zápisu docela zájem – přeci jen byla vypsána jen jedna třída – ale i tak mě rychlost, s jakou se třída zaplnila, velmi mile překvapila.“ – potěšeně se usměje –

Denní věštec: „A přijde vám, že byly v minulých letech vypsány zajímavější předměty?“
Marylin Cuthbert: ,,Myslím, že je výběr předmětů vždy široký a záleží jen na konkrétních studentech, jak moc zajímavý přijde zrovna jim… Vždy se najde něco, co „chybí“, zároveň se ale najde něco nového nebo znovuotevřeného. I letos bych tak asi měla problém spíš s tím, že zajímavých předmětů je víc než volného času.“ – se smíchem pokrčí rameny –

Tak to vidíte. Letos byl klidnější zápis. Třeba přinese i klidnější rok! Třeba Mrzimor má letos oddychové léto. Z čtyřiceti předmětů se stal jeden či dva. Ale zapisovat stále můžete… jen už nevím kam, protože místa už jsou skoro všude fuč.

Pro Denní věštec
Cassiopea Zmlklá

Komentáře

  1. Mé dvě třídy byly dostupné už v první den zápisu. Netuším, odkud slečna vzala informaci, že se druhá třída otevírala dodatečně, nic takového jsem netvrdil. Pouze jsem v sově řekl, že na doporučení pana Filiuse jsem otevřel dvě třídy namísto jedné, ke které jsem se přikláněl původně.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *