Našli jsme dvojice – Třetí část

| Vydáno:

Třetí slíbené pokračování je tady! Kdo se stal naším školním Albusem Brumbálem? Kdo je spojován s profesorkou McGonagallovou? Kdo je náš „Pošuk“ či Lockhart? Dozvíte se i jednu důležitou informaci, a sice kdo je náš Hogwartský princ dvojí krve! To vše a ještě víc se dozvíte v tomto článku…

Našli jsme dvojice – První část
Našli jsme dvojice – Druhá část

Možná to pro vás nebude překvapující, ale k profesorům ze světa Harryho Pottera byli přiřazováni především naši profesoři a zaměstnanci, jen jedna jediná studentka pronikla do dvojice s profesorem, a i když je teprve v prvním ročníku, je možné, že je to předzvěst její budoucí kariéry.

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál
Anseiola Jasmis Rawenclav – Magič k magičovi sedá? Podobné stáří? Plus mínus 150 let? Ona by mu byla skvělou pomocnou rukou v ředitelování, stejně jako je u nás na hradě.

Filius Orionis – Pan profesor Filius nese na svých zádech velkou tíhu zodpovědnosti a spoustu povinností, které se mu daří skvěle udržovat. Pan Filius sice není ředitelem, ale inspektor výuky dle mého názoru stojí hned za ředitelem, co se týče obtížnosti prací. Krom jiného, pan profesor má po celém hradě mezi studenty i profesory velký respekt, což měl i profesor Brumbál. Může se zprvu zdát přísný, ale občas též upustí uzdu a dokáže se pobavit. Jeho soubojovými schopnostmi bych ho dokonce dokázala přiřadit k Brumbálovým schopnostem.

Nimrandir Elénére – Jsou to šéfové, jaké by si každý přál. Brumbál byl vrchním a respektovaným kouzelníkem v Bradavicích, pan Nim zase „šéfuje“ nám všem zde na Hradě. Každý je má rád a věří jim, že jejich rozhodnutí posunou oba naše „Hrady“ zase o kousek dál. Oba jsou „čarostaviteli“ ve smyslu tohoto slova.

Nimrandir Elénére – Dva ředitelé. Lidé, bez kterých by Bradavice nebyly Bradavicemi. Moudří a schopní mágové. Velké osobnosti, které se zasloužily o mnoho dobrého. Něco z toho je všeobecně známé, něco zůstává většině skryto. Ale už jen těch všeobecně známých věcí je dost na to, abychom jim mohli být nesmírně vděční.

Minerva McGonagallová
Anseiola Jasmis Rawenclav – To jsou ženy, které stály u zrodu obou „hradů“. Minerva byla duší Bradavic a po smrti Brumbála převzala kouzelnou péči o Hrad a zahájila hlavní boj proti Voldemortovi a Smrtijedům. Ansí je dobrou duší HOGu. Je jednou ze zakladatelů tohoto úžasného projektu a vlastně posledním z nich, kteří na HOGu dosud působí. Bez ní by to tu nebylo „ono“.

Anseiola Jasmis Rawenclav – Přísný pohled, přirozená autorita, věk, kterým předčí mnohé… To jsou některé ze společných charakteristik těchto dam, které zdobily (a zdobí) naši školu. Ač mé první setkání s madam Rawenclav nebylo, troufám si říct, příliš zářné a vřelé (to víte, já to mám jakožto hradní vyvrhel holt těžké), dokázala si profesorka udržet objektivitu a otevřenou mysl při hodnocení mých (jak jinak než vynikajících) soutěžních vypracování. Možná to bude tím, že kvůli (či v tomto případě snad díky?) svému vysokému věku zapomněla, kdo že ji to tak příšerně lezl na nervy. Nicméně podobné jednání jsem viděla v kronikách o panu Potterovi u madam McGonagallové. Striktní nezaujatost, ale přeci lidskost a dobráckost. U obou dam je také zjevné, že jim záleží na skutečném přínosu výuky pro studenty.

Eillen McFir Elat – Dvě nebelvírské kolejní. Dvě schopné čarodějky, které krotí své nezbedné svěřence. Naštěstí mají dostatek trpělivosti a pochopení. A smysl pro humor. A hlavně srdce na správném místě. K tomu všemu jsou obě svými svěřenci respektovány. Zaslouženě.

NaSaŠí Jackson – Profesorka NaSaŠí je ředitelka zmijozelské koleje, stejně tak byla i profesorka McGonagallová ředitelka nebelvírské koleje. Obě mají společné přísné dodržování hradní etikety a řádné výuky. Pro některé studenty byla postrachem. Avšak když ji člověk pozná, zjistí, že je velmi ochotná, obětavá a starostlivá, stejně tak je i naše profesorka Sušenka.

Nicholas McElen – Snad nevadí, že přirovnávám muže k ženské postavě. Vůbec nejde o pohlaví, ale o jistou striktnost, přesnost, neoblomnost. Pana Nicholase skutečně nezajímá, jestli jste se na něj při příchodu do třídy usmála, na čem záleží, jsou výsledky. Práce musí být pořádná, přesná a neodfláknutá, potom ale nešetří chválou a bonusovými body. Rozhodně netoleruje nadržování a oči přimhuřuje jen zřídka. Umí ocenit snahu, ale rozhodující pro něj je výsledek.

Severus Snape
Any Dawson – Působí navenek jako hrozní zlouni, ale ve skrytu duše mají oba velice čisté srdce. Každý z nich udělal sice pár přešlapů… U slečny za to může Dawsonka a Severus to holt chvíli táhnul
se Smrtijedama. Ale jejich dobré já vždy převládlo!

Filius Orionis – V tomto případě byla volba těžká, ale snažila jsem se zvolit člověka, který se nebojí odpovědnosti. Jde za společným cílem i za cenu osobních překážek. Je důsledný a nenechá se zviklat názorem okolí. Je to správný chlap. A každý z nich udělal ve svém životě kus práce.

Zlatoslav Lockhart
Any Dawson – Kdo je na hradě nejkrásnější? Kdo všude byl, (skoro) všechno umí a nemá problém řečnit? Kdo vždy vypadá stylově a neodmítne žádost o autogram? Ano, není to nikdo jiný než Any! A co má naše dokonalá Any společné s ne-úplně-dokonalým Lockhartem? Oba jsou populární, oba mají charisma, ale jen jeden z nich svou skvělost nemusí předstírat!

George McBrave – Tak tady snad ani nemusím nic moc vysvětlovat. Pan Mek Odvážný je (doslova) zrcadlem pana Zlatoslava, který kdysi též působil na naší škole. Naštěstí už je komise výběrového řízení na profesory střízlivá, takže ač oba oplývají zhruba stejnou dávkou talentu, skutečného umu a píle (rozumějte ne příliš vysokou), pan McBrave se profesorem (zatím!) nestal. U obou mužů je však třeba vyzdvihnout jejich starostlivou péči. Ha, samozřejmě že ne o druhé, ale o ně samotné! Vždycky upravení, ruku v ruce s nejnovější módou, ego sahá až ke stropu a i pár obdivovatelů by se na obou stranách určitě našlo.

Remus Lupin
Lilien Emity Meissed – Slečna Lilien je strašně hodná a úžasná osoba, která vždy vyjde každému vstříc. Zároveň však řekne vždy svůj názor, ale umí ho vždy podat velice empaticky. Stejně jako profesor Lupin, který je velice vstřícný. Rozumí svému oboru, stejně jako paní profesorka. Jen v oblečení si moc nenotují, avšak to by ho sl. Lilien mohla naučit. Však protiklady se přitahují, i když jen módní, ne?

Tadäus Trottertickler – Pana Trotterticklera znám z hodin Kouzelnické Frazeologie. Působí na mě velmi příjemně a klidně, v hodnocení úkolů je pečlivý a nešetří chválou (když je na místě, což je v mém případě samozřejmě vždy). V hodinách aktivně zapojuje studenty… tohle všechno mi silně připomíná pana Lupina, který se také vyznačoval svou vlídností. I po vzhledové stránce si nejsou nepodobni – nazrzlé vlasy, štíhlá postava… Teď už jen zbývá zjistit, jestli pan Tad není náhodou vlkodlak.

Alastor (Pošuk) Moody
Ámos Ko-Menský – Zjeví se najednou a nikdo je nezná. Koulí svýma očima a zjišťují důležité informace. Podílejí se na dění obou příběhů jako vedlejší osoby, a přitom skrytě tahají za hlavní nitky. Pošuk na veřejnosti upíjel svůj mnoholičný lektvar, Ámos zase zve studenty „Ke Třem“ a rozmlouvá s nimi o chodu školy. Oba jsou báječní, ale na oba je třeba dát si pozor.

Barbara Arianne Lecter – Pan Moody byl vždycky svůj. Nikdy jsme nepochybovali, že je to dobrák od kosti (no dobře, možná na malou chvíli, když jsme ještě nevěděli, že si jeho tělo téměř na celý školní rok propůjčil ten zloduch Skrk). Totéž můžeme říci o profesorce Lecterové (tedy až na to propůjčené tělo, chraň Merlin). Oba dva se vyznačují zvláštní schopností dopídit se, čeho chtějí a potřebují. U pana Moodyho to byly zejména bystrozorské záležitosti, u madam Barb potom ty žabí. Ani jednoho si nepřejete zažít rozčileného. Oba jsou krapet podivínští a zásadoví a musí se jim nechat, že mají temperament.

Monny Whitecrow – Proč zrovna tato dvojice? Protože jde o dvě akční, svérázné osobnosti. Ani jeden z nich se jen tak něčeho nelekne. V jejich blízkosti se můžete těšit na dobrodružství. A díky jejich značným magickým schopnostem naštěstí pravděpodobně přežijete. A navíc budete mít díky jejich smyslu pro humor o zábavu postaráno.

Dolores Umbridgeová
Ámos Ko-Menský – Ach ano, možná se ptáte, co mají společného? Tak já vám to řeknu! Jsou to pracovníci ministerstva. Že to nestačí? Jeden je vídán ve fialové, druhý v růžové, a to je v podstatě to samé! Že to ještě nestačí? Oba jsou staří! Ještě nestačí? Tak já vám prozradím ten hlavní důvod – zřejmě si libují v tom trápit ty, kteří jsou jim vydáni napospas! Jedna trápí nevinné děti a druhý nevinné chudinky profesory. Nikdo netuší, co od nich může čekat, jen to, že to nemusí být nic dobrého. Nikdo si není jistý, co si o nich má myslet! Jen jedno je jasné – už jen při myšlence na jejich přítomnost téměř všichni zelenají a blednou!

Rubeus Hagrid
Adewaelle Vinaxis – Wall je skvělá kamarádka, stejně jako se Harry mohl vždy spolehnout na Hagrida, tak se já mohu spolehnout na ni. Má ráda zvířata, přírodu, dobrodružství. Nemoralizuje, ačkoliv je starší a mohla by. Jediné, v čem mi přirovnání k Hagridovi nesedí, je to, že Wall má vytříbený vkus na oblékání.

Barbara Arianne Lecter – Oba jsou milovníci přírody a všeho, co v ní žije. Do roztrhání těla se bijí za zvířátka, která si zaslouží naši lásku. Jsou známí tím, že láska ke zvířátkům přehluší lásku ke všem ostatním tvorům. Zdá se, že oba mluví raději se zvířaty než s lidmi. Nebo jsou možná ke zvířatům více empatičtí.

Barbara Arianne Lecter – Kdo jsou to? Velké osobnosti! Co mají společného? Lásku ke zvířatům! Je pro ně přednější život studentů, nebo život tvorů? To bude lepší, když se v praxi nikdy nedozvíme. Je dobré vydat se s nimi na procházku do Zapovězeného lesa? Pokud máte rádi intenzivní zážitky a nebezpečí, tak určitě ano!

Filius Kratiknot
Ladard Papulka – Pana Kratiknota znám z filmu – je to takový malý človíček, který má velké srdce. Pan Papulka svým jménem také symbolizuje člověka, který je „malý“, ale jak ho znám z jeho výkladů, tak se mi moc líbí jeho pojetí výkladů a názory na různé situace s Hradem spojené. Takže – jak bych řekla – „čistý štít velkého muže značí“.

Sybila Trelawneyová
Sally-Ann Olson – Obě dámy jsou nadšené fanynky do věštění všeho druhu. Jejich víra v tyto schopnosti je bezbřehá. Dovedou ostatní nadchnout pro svůj předmět. Zároveň obě působí jako lehce éterické bytosti. Podle mne, Sally na rozdíl od Sybily ví, o čem mluví a učí.

Poppy Pomfreyová
Oresta McCollin Vianueva – Tady je spojení dost očividné, prvotní myšlenkou je sdílený post léčitelky/zdravotnice/ošetřovatelky/…, jak se na to podíváme. Obě dámy se obětavě starají o studenty, přestože ani jedna nemá problém utrousit k nim nějakou spíše kousavou poznámku, pokud se příliš ohrožují či se nedostatečně věnují své léčbě. Milým pojítkem je i to, že obě dámy jsou v léčbě studentů (či profesorů) obecně velmi úspěšné.

Oresta McCollin Vianueva – Když se rozhodnete stát se školní a hradní ošetřovatelkou, spojuje vás vždy víc než povolání. Obě tyto dámy mají zlaté srdce a pro své pacienty jsou vždy k dispozici, a to ve dne v noci. Snaží se druhé ochránit a držet je v bezpečí.

Cuthbert Binns
Anseiola Jasmis Rawenclav – Madam Ansí a pana Binnse spojuje letité propojení s bradavickou školou. Přestože jsou hodiny madam Ansí bezesporu záživnější než ty pana Binnse, umí se zapovídat na velmi dlouho, až je pro studenty těžké udržet pozornost. Navíc si asi nikdo nedokáže představit, že by ten či onen ze školy prostě zmizel. To přeci nejde.


Za námi je předposlední část a čeká nás už jen jedna jediná… a sice všichni ti, co se nevešli do již vyšlých škatulek. Ale to neznamená, že bychom nějak snižovali jejich důležitost, ba naopak!

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Autor

Lilien Emity Meissed

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

  1. Ok, díky. Ještě si nechám narůst plnovous, pořídím si spratkový kožich a kouzelné oko a bude to jak přes kopírák! 😀

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *