Statistika zkoušek NKÚ a CKÚ Léto 2020

| Vydáno:
Školní rok Léto 2020 je v plném proudu a s ním konečně také závěrečné zkoušky CKÚ a NKÚ. Minulý týden dopisovali obyvatelé hradu poslední palce a dělali finální úpravy. Než opraví práce profesorstvo, zkraťme si čekání na hodnocení menší statistikou. Kdo si toho na krk vzal nejvíce a který předmět se stal pro zapsání zkoušky letos nejoblíbenějším?

Začneme stručně a jasně a koukneme se na tento rok v číslech. Letos bylo vypsáno 59 zkoušek NKÚ a CKÚ pro 21 studentů a 16 fialových (2 mladší profesorky, 2 zaměstnankyně a 12 profesorů). Větší zájem byl letos o zkoušky CKÚ, kterých se vypsalo 31, zatímco NKÚ bylo pouhých 28. Zkoušky vypsalo 19 profesorů z 32 předmětů.

Havraspár
V Havraspáru mělo možnost skládat zkoušky NKÚ pět studentů šestého ročníku a šest studentů pátého ročníku. Ke zkoušce se upsaly ale jen čtyři statečné dívky z pátého ročníku. Každá se rozhodla pro jednu zkoušku. Jmenovitě to jsou Abigail Maddison, Indris Elwinor, Isabell Tenebris a Martha Eufrathes Having.

Nejvíce zkoušek si z Havraspáru ale zapsala Aya Watanabe, která se jediná z celé koleje odvážila k CKÚ. Vzala to po hlavě, protože čtyři zkoušky, to už není žádný med. Havraspár má tedy na kontě 8 vypsaných zkoušek, přičemž půlku z nich bude skládat zkušená studentka Aya.

Mrzimor
Mrzimorští si zřejmě letos dávají po minuloročním úspěchu oddych. Zkoušku NKÚ měli možnost skládat dva studenti šestého ročníku a šest studentů pátého ročníku, ale bohužel se do ní nikomu nechtělo.
Ale přece jen i v této koleji se našla jedna osoba, která těch zkoušek ještě nemá dostatek. Jedno CKÚ si letos složí studentka již 18. ročníku rozšiřujícího studia, Vendesousa Asio Otusová.

Nebelvír
Nebelvírští se do zkoušek pustili v plné parádě. Hned na začátek bych vyzdvihla, že z jediného Nebelvíru se přihlásily ke zkoušce NKÚ studentky šestého ročníku. A to ze čtyř rovnou dvě – Mary Elizabeth Thornhill bude skládat jednu zkoušku a Calla Torová se jako jediná z celého hradu upsala hned k největšímu možnému počtu zkoušek za jeden rok, tedy k obdivuhodným pěti. V pátém ročníku měly možnost složit zkoušku čtyři studentky, odhodlání postoupit do dalšího ročníku našly jen tři z nich. Beteramis Athenodoros zápolila s jednou zkouškou a Tessa di Maristella a Trixie Deliah Sinclair se dvěma.
I Nebelvír má jednu zástupkyni, která si zapsala zkoušku CKÚ. Christině Elizabeth Stark nestačí účast v B4, ale zpestřila si život a zřejmě již tak nabitý program taky jednou zkouškou. Šesti červeným slečnám tak bylo vypsáno celkem 12 zkoušek.

Zmijozel
Jak jsem již naznačila o odstavec výše, tak ani jeden ze čtyř zelených studentů šestého ročníku nechtěl letošní rok ukončit složenou zkouškou. Zmijozelští však mají velkou úrodu šikovných páťáků. Po jednom NKÚ si zapsali Astoria von Pens a Lucas Redferrum, po dvou Elaine Robillard a Sooyeon Choi, ještě o jednu zkoušku více si žádala Carrie Chambers a s rovnými čtyřmi zkouškami si chtěla pohrát Inees Rut Gowstring. Zkoušku se rozhodly neskládat tři studentky pátého zeleného ročníku.
Nadšenců a zájemců o zkoušky se našlo ve zmijozelském rozšiřujícím studiu více než v ostatních kolejích. Zápisu k CKÚ se nezalekly Bibi Anne, Veronica Narcissa Williamsová, a dokonce ani Gita Hrdličková, která už studuje dokonce 19. ročník rozšiřujícího studia. Elánu ke studiu a vzdělávání však má zřejmě ještě dostatek. Všechny zmíněné slečny si zvolily jednu zkoušku. Celkově osm studentek a jeden student si zapsali 16 zkoušek. Zároveň je tedy Zmijozel kolejí, ze které si zapsalo zkoušku nejvíce studentů, a taky kolejí, pro kterou bylo zkoušek vypsáno nejvíce.

Fialoví a zkoušky
Mají mnoho povinností, sami jsou často součástí hradní historie, někteří hodnotí B4, jiní vypisují každodenně zajímavé soutěže a další otevírají několik tříd a seminářů. I přes všechno toto potom mají energii si složit ještě nějakou tu zkoušku. Fialoví se dají rozdělit na dva tábory. Do jednoho tábora zařadíme mladší profesorku Any Dawson, zaměstnankyni Helenii Kukkovou a profesory Theresu Veilin Brendi, Tadäuse Trotterticklera, Mintaku Orionis, Eleanor Blackfoot, Eillen McFir Elat, Bilkis Blight, Barbaru Arianne Lecter a Anseiolu Jasmis Rawenclav. Tato fialová skupina si zapsala po jedné zkoušce. Druhý tábor, jehož členy jsou mladší profesorka Mischel Binghum, zaměstnankyně Ginevra de Naga a profesoři Filius Orionis, Aki san Marino, Lilien Emity Meissed a Marylin Cuthbert, si zpříjemnil rok zkouškami rovnou dvěma.

Nejoblíbenější předměty
Každý studuje rád něco jiného, což rozhodně dokazuje různorodost předmětů, které si studenti i profesoři vybírali ke složení zkoušky. Na zlatou příčku oblíbenosti se však vyšplhal předmět Kouzla všedních dnů. Zajímavé je, že ze studentů si jej nikdo nežádal, avšak u fialových bylo vypsáno zadání rovnou sedm. Čtyři zadání byla vypsána u předmětů Živlová magie a Psychologie. O pomyslné třetí místo se se třemi vypsanými zadáními dělí Právní minimum kouzelníka, Kryptologie a Jak se šťastnějším státi. Dále ještě zmíníme předměty, ze kterých byly vypsány dvě zkoušky, takových je devět – Bylinkářství, Péče o kouzelné tvory, Studium mudlů, Literární seminář, Čokomagie, Literární seminář – poezie, Magie slova, Magie osobních artefaktů a Kouzelné formule.

Nejvytíženější profesoři
Osm profesorů si letos nemuselo příliš lámat hlavu s více zadáními, protože vypsali zkoušku jenom jednu. Theresa Veilin Brendi a Eillen McFir Elat vypsaly po dvou zkouškách, Mintaka Orionis, Selena Enail Smithová a Marylin Cuthbert potom vypsaly zkoušky tři. Za velmi vytíženého už by se dal považovat Tadäus Trottertickler, který musel vymyslet pět různých zadání. Pořád však to nemá na trojici profesorek Aki san Marino, Nerys Heliabel Ghostfieldovou a Lilien Emity Meissed, které se postaraly shodně každá o šest zkoušek. A to ještě není úplný vrchol! Sedm různých zadání z jednoho předmětu musela vykouzlit Any Dawson a osm zkoušek vypsala zkušená a zjevně oblíbená profesorka Anseiola Jasmis Rawenclav.

Snad se povedlo všem včas své zkoušky odeslat a držíme palce, aby vás hodnocení potěšilo. Zároveň bych chtěla upozornit, že do 7. 5. se můžou studenti sedmých ročníků hlásit ke zkouškám OVCE a studenti rozšiřujících ročníků a zaměstnanci hradu ke zkouškám KOZA. Seberte odvahu a odhodlání a držíme pěsti, ať vám sedne zadání a ať je pro vás radost zkoušku psát a potom i obhajovat.

Pro Denní věštec
Amanda Wright

Komentáře

  1. Sl. Mandy, děkuji za zajímavý článek – ve vašem podání byla ta statistika čtivá a záživná (ne, že by občas záživná nebyla, že? :D). A fialoví dobře věděli, proč se hnali ke kolegyni Any – to CKÚ pro ní se psalo skoro samo O:-) (ale neříkejte jí, že to máte ode mě – Dawsonce by se nemuselo líbit, kdybych jí přidělávala práci O:-))

    Sl. Ayo, 4?! Máte můj obdiv 🙂

  2. Já bych 4 NKÚ taky nedoporučovala. 😀 Asi jsem si ukousla moc velké sousto, ale snad se mi podařilo se ctí se s nimi poprat:)

  3. Jéé, to mám radost!! A krásně čtivý článek :)) Jinak doplňuji, že dle školního řádu pro studenty u NKÚ a CKÚ platí:

    „Zkoušky lze vypsat z předmětu, kde studenti úspěšně ukončili alespoň první ročník.“

    Takže vzhledem k tomu, že jsem teprve předmět začala učit, musím si na studenty počkat minimálně do dalšího školního roku :))

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *