Vstup do sezóny vyšel Havraspáru

| Vydáno:

Havraspár 200:30 Mrzimor

V loňské sezóně skončil Mrzimor na druhém místě, zatímco Havraspár byl poslední. Kdo z toho chtěl něco vyvozovat ohledně letošního zápasu, zjistil, že věštění je nejméně spolehlivá součást magie. Zápas obou týmů byl vyrovnaný, mírnou převahu si udržoval Havraspár, který ji také proměnil v cenné vítězství.

Mezi odrážeči obou týmů bylo sotva možné najít rozdíl. Modří kontrolovali potlouk z 51 %. Oba týmy si zapsaly jeden sestřel, a to krátce po sobě: v osmé minutě se obětí Katie stala Aimée, jen o dvě minuty později ji pomstila Indris, což si odnesla Amanda. Kromě těchto dvou případů se hráči stíhali uzdravovat laudanem a střídání probíhala jen z taktických důvodů. Po nástupu chytaček se staly odrážečským terčem ony, ale během čtvrt hodiny do skončení zápasu se na košťatech udržely. Jaká byla bilance jednotlivých odrážeček? Angela pětkrát trefila soupeře, jednou se jí odpal nepovedl. Pokaždé potlouk pálkou zasáhla, sama tedy ránu nedostala. Neměla příležitost ochránit spoluhráče (5-1-0-0). Bilance Evanlyn byla 3-2-0-0, Indris 6-3-1-2 (včetně sražení), Eivli 9-2-1-0 (včetně sražení) a Katie 4-4-0-2.

Havraspárská převaha se projevila v držení camrálu z 57 %. Modrý tým vystřelil dvanáctkrát s 42% úspěšností, žlutý devětkrát s úspěšností 30 %. Od počátku excelovali brankáři, Theodor a Aya. Předváděli neuvěřitelné zákroky, a tak až ve 13. minutě vstřelila Betria první gól, na který za dvě minuty navázala Aimée. Mrzimorští střelci zvýšili své úsilí. Ve dvacáté první minutě bojovali s havraspárskými o camrál ve středu hřiště tak urputně, že se držení míče rychle střídalo, ale jak pravil komentátor: „Nikdo se ne a ne utrhnout a ohrozit soupeřovu branku.“ Po dvou minutách se utrhla Amanda a snížila, pak Daria vyrovnala, a Aaron dokonce strhl vedení na stranu Mrzimoru. Vydrželo čtyři minuty, pak vyrovnala Betria a Isabell s Aimée nakonec dostaly Havraspár do dvougólového vedení. Celkem si Betria připsala pět střel, Isabell tři, Aimée čtyři, Aaron pět, Amanda dvě a Daria také dvě. Obruče trefovali všichni střelci přesně.

Jak již bylo řečeno, chytačky střídat nemusely. Za Havraspár sice nejprve nastoupila Angela, ale protože po osmi sekundách již letěla za zlatonkou Aya, jen si povzdechla: „A zlatonka nikde, ach jo.“

Nástup chytaček do zápasu byl impozantní, jak Jenny, tak Aya zlatonku skoro chytily. V dalším průběhu bez problémů prolétávaly překážkami, modrý dres se jimi mihl celkem šestkrát, žlutý pětkrát.

Zhruba po první čtvrthodině zápasu, když ještě chránila obruče, si Aya postěžovala, že se jí seká koště. Za těchto podmínek si nebyla jistá svým výkonem: „Mám úplně hrůzu jít na toho chytače.“ Čtyřicet pět minut a čtyřicet šest sekund od začátku utkání ji však ovládly zcela jiné pocity, neboť držela v ruce zlatonku. Nevyšla tak prognóza Bibi Anne, již pronesla v průběhu zápasu: „Oba týmy vzápětí k vítězství si doletí,“ a která měla předpovědět remízu.

Průběh skóre: 20:0 (19. minuta), 20:30 (33.), 50:30 (43.), 200:30 (46.).

Ohlasy hráčů
Betria Carson (kapitánka): Ze zápasu mám velmi dobrý pocit. Oba týmy hrály skvěle, na hřišti panovala dobrá atmosféra. Hra byla hodně zajímavá a vyrovnaná. Líbilo se mi nasazení obou týmů a přátelská atmosféra nejen na hřišti, ale i na tribunách.
Jsem na svoje havránky moc, moc hrdá, že hráli s takovým nasazením, a moc mě potěšilo, když skvělou hru završila Ayuš docela rychlým chycením zlatonky. Je vidět, že dřina na trénincích se vyplácí. Jen škoda, že tentokrát ulovily naše odrážečky tak málo palačinek. – úsměv – Doufám, že si takto užijeme i další zápasy.

Aya Watanabe: Abych pravdu řekla, jindy mám o tom zápase větší přehled, teď mi přišlo, že jsem vnímala vše a zároveň nic. Anebo mé vzpomínky na zápas upozadila radost z nečekaného chycení zlatonky. Z toho jsem opravdu nadšená, doufala jsem totiž v pohár ŠFM nebo aspoň zlatonku ve své poslední sezóně a zatím je to na dobré cestě. Podařilo se mi vše, co jsem chtěla; chytila jsem zlatonku a svých osmnáct minut jsem měla čistou bránu. Něco mi říká, že ta poslední sezóna bude stát za to. Tento zápas jsem se také snažila o magíka Záskok, jenže naše stará odrážečka (Opovaž si to splést i se Zmijozelem!) si plete čísla a jednička s dvojkou prý vypadaly stejně, tak jsem si magíka Záskok vynahradila magíkem zlatonkovým. Na závěr bych ještě chtěla poděkovat svému týmu, který hrál báječně, a kapitánce, která vše krásně zvládla. Jsem na vás hrdá, harašníci, vy jim ještě ukážete! – mrkne –

Selina Garcia (kapitánka): Abych byla upřímná, zápas s Havraspárem jsem si vůbec neužila. Trval strašně krátkou dobu a samozřejmě skončil prohrou. Náš tým byl ale perfektní a musím vyzdvihnout Thea, který byl v bráně poprvé a ukázal, jaký má velký talent. To samé naše odrážečka Katie, té bych se bála i já! – zasměje se –
Samozřejmě chvála patří i Havraspáru, mají opravdu dobré hráče. Letos je to pro mě celkově smutné, jelikož nám odchází dobří hráči k profíkům, a tak jsem si výhru moc přála jak pro náš tým, tak hlavně pro ně. Nu, co se dá dělat, příští rok jim to třeba natřeme. Gratuluji Havraspáru k výhře a k chycení zlatonky.

Theodor Mudd: Jako nováček na postu brankáře jsem neočekával, že budu mít vůbec nějakou šanci chytit střelu od havraspárského týmu.
Považme si to, že na zápasy chce mít každý tým to nejlepší, co kolej může nabídnout. Takže když jsem byl vybrán naší kapitánkou Selinou, za což jí velice děkuji, pocítil jsem radost, ale i strach. Tento strach vydržel první dvě minuty zápasu, kdy jsem zvládl chytit alespoň dvě střely na hlídané obruče. Díky tomu jsem se ujistil, že i se mnou máme šanci vyhrát. Hlavně v momentu, kdy holky na odrážeči dokázaly udělat prostor pro break našim střelcům a ti vyrovnali na 30:30. Následovalo nastoupení chytačů a já přál Jenny, ať zlatonku chytí na první dobrou a my můžeme jít slavit do kabiny.
Jenže pak přišly další dva góly do mně svěřených obručí. Nejistota narůstala. Netuším, jestli to bylo tím postavením hvězd nebo jestli hodiny na astronomické věži zrovna odbíjely, Aya chytila zlatonku. Co dodat. Je to jen hra a musíme žít s tím, že štěstí může stát i na straně toho druhého.

chytač: Jenny Layla Gilesová

Na nejbližší utkání si fanoušci počkají čtrnáct dní. V neděli 17. května 2020 v 9.00 vzlétnou nad hřiště hráči Havraspáru a Zmijozelu.