Tajemství Merlinova moře – 1. kolo

| Vydáno:
Milí čtenáři, pomalu nám začínají letní prázdniny a nepotrvá dlouho, než i do Prasinek dorazí C.A. Part. Jednou z jeho nabídek bývá i pohodová dovolená u Merlinova moře. Málokdo ale ví, že kromě poklidných pláží je Merlinovo moře protkané i řadou ostrovů, na nichž by pohodlí hledajícím turistům vstávaly vlasy na hlavě hrůzou. A právě na taková místa se budeme v našem letním putování soustředit. Jste zvědaví? Čtěte dále!

V kouzelnickém světě snad není nikdo, kdo by slavného mága Merlina neznal. A s ním také příběhy o králi Artušovi a jeho rytířích. Merlinovo moře je plné ostrůvků, na nichž slavný čaroděj zanechal svá kouzla pro ty, kteří chtějí ve svém srdci probudit hrdinství a… Možná v oněch místech spatříte něco, co nebude skutečné, nebo naopak přehlédnete něco, co skutečné je, kdo ví. Možná si získáte věčnou slávu, možná se navěky ztratíte. Pokud jste odhodláni riskovat své pohodlí, vydejte se spolu s námi za odkazem moudrého čaroděje, vstříc tajemství Merlinova moře.

Putování potrvá celé léto, postupně se vám představí ve čtyřech kolech. Řekněme si nyní něco o pravidlech.

Pravidla

1. V každém ze 4 kol budete mít na výběr 3 různé směry, kudy se vydat, 3 různé překážky, které prověří vaše odhodlání i myšlení. Vy si můžete vybrat právě jednu z nich, o jejímž překonání nám podáte důkaz. (Překonat můžete všechny tři, chcete-li, ovšem hodnoceni budete pouze za jednu, druhými dvěma si můžete ověřit správnost řešení.)

2. Řešením překážky vždy bude slovo či úsloví, které vám otevře cestu k vybranému ostrovu. Co na vás na daném místě čeká, se dozvíte záhy po jeho vyslovení.

3. Pro úspěšné procestování kola je třeba odevzdat vždy 1 překonanou překážku (vyluštěný rébus) a tvořivou část vázanou k ostrovu, který k dané překážce patří. (Tj. pokud překonáte překážku č. 2, budete tvořit podle toho, co na vás čeká na ostrově č. 2, nikoliv např. na ostrově č. 1.)

4. Máte na výběr 5 druhů tvořivého vyžití, v nichž nám předložíte vaše zážitky z určitého ostrova, které pak uveřejníme v článku zde v Denním věštci. Podmínkou však je, že každý druh můžete v celém putování použít pouze jednou. (Tj. pokud budete v prvním kole básnit o tom, co vás potkalo na ostrově č. 2, v dalších třech kolech už básnit nemůžete.)
Jednotlivými druhy tvorby jsou:
● text v rozmezí 200 až 500 slov
● báseň/píseň
● kreslení/malování (jeden výjev, který ale může být složen z více scén) + krátký komentář
● focení (fotografie i koláž snímků) + krátký komentář
● tvorba (modelování, skládanky atp., na záznamu může být více jednotlivých kousků) + krátký komentář

5. Obě části (rébus a tvorbu) vždy zasílejte do sovince tajemstvimerlinovamore@gmail.com a nezapomeňte se podepsat svým kouzelnickým jménem. Klást případné dotazy můžete tamtéž, popř. pod tímto článkem v komentáři.

6. Abyste objevili skryté tajemství, páté slovo, je třeba projít všemi čtyřmi koly. Je ovšem na vás, kolik kol a kdy absolvujete. Hodnoceni však vždy budete za „práci“ vykonanou v patřičném čase. (Tj. pokud se do hry zapojíte například během 2. kola, odevzdávejte vypracování 2. kola. Můžete ovšem překonat i překážku kola 1., jestliže chcete odhalit kousek tajného slova.

7. Za překonanou překážku získáte automaticky 1 bod. Za tvořivou část můžete získat 1 až 3 body dle kvality a celkového dojmu. Za odhalené tajné slovo získáte v závěru putování 6 bodů.

Dost ovšem bylo pravidel, pojďme si představit první úsek vašeho putování Merlinovým mořem a zkoušky, které zde pro hrdiny tento čaroděj před dávnými časy vykouzlil v naději, že ze sebe vykřešou to nejlepší, že budou ctít hodnoty, které i on sám zastával.


1. KOLO

V tomto kole můžete vyplout jižním, západním a severním směrem. Který si vyberete?

Jižní úžiny => Chci vyplout!

Jižní úžiny jsou plné úzkých průplavů a skalisek ukrytých pod hladinou. Nechte se vést Merlinem, určitě vám ukáže nejen správný směr, ale i potřebné slovo k vyplutí k prvnímu ostrovu. Když budete mít štěstí, najdete i truhlu s „pokladem“.

Západní kopce => Chci vyplout!

Mezi vlnami se v dálce cosi zelená. Že by země na obzoru? Nebo snad jen přelud, co se zdá pevnou zemí být? Nebo snad nějaká magická iluze? Nejprve je třeba správně poskládat věkem pomíchané kameny, možná vám pak odhalí pravou tvář ostrova a za odměnu i střípek tajného slova.

Severní hlubiny => Chci vyplout!

„Je s tebou, když první krok
do neznáma učiníš,
a máš-li z pádu strach,
pomůže ti vzlétnout výš.

Na bojišti to bude
to nejvěrnější brnění,
doprovodí tě všude,
strach v klidnou sílu promění.“


A to je prozatím od nás vše, teď už je to jen na vás. Nezáleží na tom, zda jste hradní kmet či nováček (nebo někdo mezi tím), důležité je jen odhodlání udělat první krůček do neznáma. Možná pak, až nadejde poslední krok vašeho letního dobrodružství, budete za svou snahu odměněni nejen dobrým pocitem z vykonaných skutků.

Vyluštěný rébus (či odpověď na hádanku) spolu s tvořivým zpracováním vašich zážitků na zvoleném ostrově nám zasílejte do sovince tajemstvimerlinovamore@gmail.com do pondělí 13. 7. včetně. Přejeme hodně štěstí a zábavy a už se na vaše dobrodružství moc těšíme!

Pro Denní věštec
Družina mořeplavců

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *