Tajemství Merlinova moře – Výsledky 1. kola

| Vydáno:
Milí hradní obyvatelé, Tajemství Merlinova moře je v plném proudu a je také nejvyšší čas představit si výsledky 1. etapy hrdinského putování. Jste zvědaví, kdo se na dobrodružnou plavbu vydal, co tam zažil a jak si s tím poradil? Pak čtěte dále!

K tajemným ostrovům Merlinova moře se v prvním kole vydali celkem tři odvážlivci, jmenovitě Eillen McFir Elat, Felix Stone a Melisa Pestrá. Všichni si s rébusem poradili bravurně a své zážitky ztvárnili různými způsoby. Eillen McFir Elat se vydala na Ostrůvek hadích ocásků v Západních kopcích. Felix Stone zamířil k Podvodnímu tajnosvětu v Severních hlubinách a Melisa Pestrá vyplula k Jeskyni záhad do Jižních úžin. Pojďme si jejich tvorbu představit.

Eillen McFir Elat

Komentář: S hady jsem se vypořádala hraním na flétnu, kdy byla zahrána magická uspávací melodie.

Felix Stone

Když jsem se dostal až sem, tak se nemohu vrátit bez ničeho. Po tom, co nám v Denním věštci řekli, že to bude zábava a bude za to odměna, není teď čas na váhání. Už jsem prošel přes první překážku. Nyní se nesmím zastavit před vodou.

Posadil jsem se na zem u vody a svlékl si téměř všechno oblečení. Samozřejmě jsem si nechal své sportovní trenky, co kdyby náhodou šel někdo okolo! Potom jsem se vrhl do vody, která nebyla úplně nejteplejší.

Když jsem plaval ke dnu, k danému ostrůvku, tak si mě živočichové kolem nevšímali. Byl jsem za to rád, protože byli vážně divní a hrůzostrašní. Po minutě jsem doplaval k ostrůvku, kde jsem začal ztrácet dech. U Merlina, byl jsem zachráněn, protože jsem viděl jeskyni, kde bylo takové jezírko, ve kterém jsem vyplaval.

Rozhlédl jsem se kolem, nebyla tam tma. Na zdech svítily modré křišťály. Vylezl jsem z vody a zamířil k jedinému vstupu od jezírka do jeskynních chodeb. Tam vedla pouze jedna cesta. Na konci ní byla truhlička, kterou když jsem otevřel kouzlem Alohomora, tak jsem objevil lístek.

Tam stálo:
Gratuluji ti, poutníku, že jsi zavítal až sem. Odvaha při dlouhém plavání vodou a nalezení tohoto místa potvrdily, že máš šanci najít všechny mé ostrůvky. Nyní tě čeká ještě jedna zkouška. Měl bys již běžet, protože voda natéká do této jeskyně a tvorové venku nebudou příliš přátelští.

Když jsem dočetl tento vzkaz, tak ve mně zatrnulo, nedalo mi to a rozeběhl jsem se k jeskyni, kde se vážně voda zvedla. Nezaváhal jsem a skočil jsem do vody a plaval co nejrychleji ven. Hned před jeskyní jsem narazil na obrovského krokodýla. Ten do mě narazil čumákem tak, až mi skoro všechen vzduch unikl z plic a já se začal topit.
Poté si pamatuji jen, jak jsem se probudil na pláži vedle svých věcí a na noze jsem měl nalepenou pijavici. Oblékl jsem se a s chrchláním vody se vydal zpět na hrad a mumlal si něco o tom, že to nebyl možná až tak skvělí nápad.

Melisa Pestrá

Kde jsem se to ocitla,
kudy dál mám se dát.
Mám loď chtít otočit,
nebo nevinně jen stát.

Chlad je tu fakt velký,
na východ už nevidím.
Mozku, teď mi poraď,
co mám já dělat s tím.

Neznámý proud nyní
loďku někam pohání.
Je ale moc silný tak,
kdopak se mu ubrání.

Nechám se jím vést,
však někam povede.
A na místo záhadné,
on určitě mě dovede.

Musím se jen držet,
ať z loďky nespadnu.
Merline, pomoz mi,
ať odsud se dostanu.

Proud pomalu slábne
a co oči mé to teď vidí.
nedaleko přede mnou,
něco jasného tam svítí.

Rychle za tím jasem, ať
zjistím, oč vlastně jde.
Merline, podrž mě, vždyť
tím jasem svit slunce je.

Teď pár pohybů veslem,
z jeskyně už venku jsem.
V cestě můžu pokračovat,
I když kolem voda je jen.

Za úspěšné překonání rébusu všichni tři hrdinové obdrželi 1 bod. Tři členové organizačního týmu pak každý zvlášť hodnotili umělecký dojem z tvořivě zpracovaného dobrodružství v rozmezí od 1 po 3 body (viz pravidla). Průměr všech tří hodnocení se stal výsledným počtem bodů, platí zde základní matematické pravidlo o zaokrouhlování. Jmenovitě účastníci obdrželi tato hodnocení:

Jméno 1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo Celkem
Eillen McFir Elat 4 4
Felix Stone 3 3
Melisa Pestrá 3 3

Všem třem účastníkům prvního kola gratulujeme a těšíme se nejen na jejich zážitky! Chcete-li, zapojte se do plavby také, pořád můžete vyplout jak v druhém kole, které už skončí zanedlouho, tak v dalších dvou kolech, která jsou teprve před námi. 🙂

Pro Denní věštec
Družina mořeplavců

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *