Zázrak na hřišti famfrpálovém

| Vydáno:
Zmijozel 200:40 Mrzimor

Tento zápas byl ještě větší senzací než ten předchozí. Opět jsme zažili neuvěřitelné, až zázračné chycení zlatonky a vyrovnaný souboj na zbylých postech. Merlinužel ale ono zázračné chycení zlatonky přineslo na jednu stranu radost a na druhou smutek až vztek, a tak se v závěru článku budeme muset obejít bez vyjádření famfrpálového vedení Mrzimoru, kapitánka jej odmítla a její zástupce na zápase ani nebyl. Nyní se ale pojďme podívat, jak zápas vypadal.

Camrál dnes nevěděl, kudy kam. Jednou byl na žluté straně hřiště, podruhé zas na zelené. Tam ho to ale přitahovalo o něco víc, neboť statisticky silnější zmijozelské střelkyně jej držely z 56 % a jejich protivníci pak z 44 %. Nejvíce camrálů (6) ukořistila zmijozelská Samantha a o jeden méně mrzimorský Aaron. Ten hned v 2. minutě zápasu poslal Mrzimor do vedení 0:10. Pár minut na to ale skóre srovnala Inees, jejíž to byl první a poslední gól za tento zápas. Další tři camrály získaly opět zelené střelkyně, dvakrát již zmiňovaná Inees a jednou Samantha. Pokaždé jim jejich snahu ale zmařil hbitý mrzimorský brankář Theodor. Toho se podařilo obehrát až Ontarii a ve 12. minutě nastavila skóre na 20:10. Amandě se to očividně nelíbilo a vzápětí vrátila remízu. Aaron toho využil a chtěl z remizovaného stavu poslat Mrzimor opět do vedení, ale v tom mu brankářka Astoria zabránila a místo toho získal v 18. minutě náskok Zmijozel díky přesně mířené střele Samanthy. Srovnat skóre se pokusila mrzimorská kapitánka Selina, ale neúspěšně, obručí Astorie nepronikla. Aaron ale ano a v 22. minutě přepsal skóre na 30:30. V tu chvíli pronesla bývalá zmijozelská odrážečka a nyní nadšená fanynka svého týmu Bibi: „Skóre zatím vyrovnané, co se potom asi stane?“ A stal se gól, kterým Samantha poslala svůj tým opět do jednogólového vedení. Snažila se ho o pár minut později ještě navýšit, ale o camrál v hloučku hráčů merlinužel přišla. Aaron byl v tomto ohledu úspěšnější, camrál v 28. minutě pevně držel v rukou a zkušeně jej poslal do obručí. Skóre bylo opět vyrovnané, 40:40. Dlouho ale nevydrželo a už ve 30. minutě jej Samantha ve prospěch zelené koleje změnila. Do konce zápasu se už skóre nepohnulo. O změnu se sice pokusil Aaron a chvíli po něm i Klotylda, ale oba neúspěšně. Úspěch nezaznamenala těsně před koncem zápasu ani Samantha a skóre zůstalo 50:40 pro Zmijozel. Ten byl i o chlup lepší v úspěšnosti svých střelců (56 %) a 9 střel proměnil v 5 gólů. Mrzimor se držel těsně za ním a se 4 vstřelenými góly z 8 pokusů si vysloužil 50% úspěšnost.

Potlouk se stejně jako camrál držel též více u zmijozelských. Kontrolovali jej z 57 %, Mrzimor ze 43 %. Více hráčů (3) shodili z košťat opět zmijozelští, ale s velice těsným rozdílem pouze jednoho shozeného hráče. Nejvíce potlouků (7) odpálily Katie a Loralei. První potlouk zápasu ale připadl Helen a ve 3. minutě trefila Inees. V 6. minutě se k potlouku dostaly Loralei a Elaine. První jmenovaná poslala potlouk na Katie a druhá ji rovnou shodila z koštěte. Chvíli na to schytala ránu potloukem od Loralei i Selina. Svou kapitánku v následující minutě pomstila Helen a uštědřila Loralei ránu. Elaine to ale Helen vzápětí vrátila a nato schytala ránu zpátky od Veasse, která vystřídala shozenou Katie. Další dva potlouky připadly zmijozelským slečnám a každá si vybrala jiný cíl; Loralei mířila na Helen a Elaine na Selinu. V 12. minutě se potlouk dostal ke Katie a hned dvěma ranami poslala k zemi Inees. Tu nahradila Kira, jež ihned po nástupu schytala ránu potloukem od Helen. Další její potlouk byl mířen na Samanthu. Dva následující potlouky odpálené Loralei zasáhly kapitánku Selinu, která se musela vyléčit laudanem. Ani zmijozelská kapitánka nezůstala před potlouky skrytá. V 18. minutě schytala ránu od Katie a hned nato se vyléčila laudanem po příkladu své mrzimorské kolegyně. Udělala dobře, neboť v následující minutě na ni odpálila potlouk Helen, která chvíli předtím dostala ránu od Loralei. V 21. minutě Ontarii zasáhla ještě Katie a to už zmijozelská kapitánka nevydržela a musela se odebrat na ošetřovnu. Její místo zaujala prefektka Noah. Následující čtyři potlouky se nepovedly odpálit nikomu. Dva zasáhly přímo samotné hráčky, a to Elaine a Helen, a dva nenašly svůj cíl. Jeden patřil Loralei, která hned nato opustila své místo a vystřídala se se Sooyeon, neboť se musela jít připravit na chytání zlatonky. Druhý odpalovala Maya, která mezitím vystřídala chytačskou náhradnici Elaine. Až ve 35. minutě jsme konečně viděli potlouky znovu v akci. Sooyeon se strefila do mrzimorského chytače Marka, který se hned nato musel vyléčit laudanem. O minutu později schytala ránu i zmijozelská chytačka Loralei, tentokrát od Katie. V 37. minutě se k poslednímu potlouku zápasu dostala Helen, ale odpálit jej už nestihla, protože Loralei, na kterou měla nejspíš zamířeno, zápas v následujících vteřinách ukončila. Co se obrany spoluhráčů týče, došlo na ni pouze dvakrát. Jednou na samém začátku zápasu, kdy Helen a Katie jakýmsi zázrakem společně bránily Amandu, a podruhé před koncem zápasu bránila Sooyeon Ontarii.

Na chytačích jsme byli svědky neuvěřitelné akce. Na post jako první nasedla Loralei a hned po ní Mark. Loralei také první prolétávala překážkami, ale hned napoprvé se jí to nepodařilo a zavadila o tribunu. Mark narozdíl od ní všechny překážky prolétl a získal na zlatonce velkou převahu. Při druhém průletu se situace opakovala. Loralei opět trefila tribunu a Markova převaha byla obrovská. Potřetí už stihla proletět jen Loralei, protože přesně v 9:38 na svůj třetí průlet po dvou neúspěšných pokusech proletět překážkami zlatonku chytila. Zmijozelští nadšeně vyskočili ze sedaček a mrzimorští nemohli uvěřit svým očím. Kapitánka žlutých reagovala nevěřícným „Cože?“ a řekla bych, že tak vystihla pocity skoro poloviny hráčů i diváků. Toto opravdu nikdo nečekal.

Ohlasy hráčů

Ontaria Emori Reyes (kapitánka): I přes to, že náš tým je statisticky silnější než tým Mrzimoru, tak Mrzimor předvedl opravdu pěknou a vyrovnanou hru! Mají mé uznání – všichni si vedli výborně.
Každopádně nakonec se stejně ukázalo, že Zmijozel je o fous lepší. – chvástá se
Děkuji celému zelenému týmu za skvělou sezónu! Poctivě jste trénovali a vše to na tom hřišti bylo vidět! A Lori, že ty jsi nás chtěla tím bouráním do tribuny napnout? – směje se

Loralei Silwerin: Byl to zajímavý zápas, většina našeho týmu byla od rána myšlenkami jinde než na hřišti. – zasměje se – A musím uznat, že mrzimorští odrážeči mají pěknou ránu. – mne si modřiny – Pak ty dva nepovedené průlety, už už jsem to chtěla vzdát a nechat to na Lajničce. – zasměje se – Ale aniž bych to čekala, měla jsem Zlatou v ruce. Ta radost byla neskutečná. – zasměje se – Zmijozelský týme, gratuluji a děkuji, bez vás by to nebylo možné! – usměje se –

Amanda Wright: Na zápas jsem se upřímně netěšila. Poslední sezóna není pro nikoho asi dvakrát nejpříjemnější, ale říkala jsem si, že bych si konečně mohla splnit sen – a to ten, že budu v žlutém týmu, který konečně pozvedne famfrpálový pohár. Bohužel každoročně ztrácím naději a myslím, že nyní odešla nadobro. S tím, že nám na zápasech skoro nikdo nefandí, na to si člověk zvykne, ačkoliv ho to mrzí, ale že si ta zlatonka dělá v každém zápase vyloženě co chce, to už si vysvětlit moc nedovedu. Každopádně toto všechno k famfrpálu patří, člověk se nad to musí povznést, utřít slzy a s úsměvem pogratulovat protihráči, který hrál výborně, a poděkovat mu za zápas.
Jako má mince dvě strany, i na události a věci se dá dívat dvěma pohledy. Rozhodně bych ráda poděkovala kapitánce, která se nás snaží motivovat, Markovi s Mariskou a Theovi, kteří makají tak, že nechápu, kdy dělají cokoliv jiného (a mám dojem, že ty úrovně snad přeskakují), odrážečskému triu, které je po dnešním zápase doufám dostatečným postrachem (neodpustím si poznámku, ale holky protihráče – a někdy i spoluhráče – dokážou neskutečným, opravdu drsným způsobem rozbít, nechtějte je naštvat) a v poslední řadě potom Aerovi, který je po mém boku už pěknou řádku let a na zápasech se mu vždycky daří probojovat k camrálu, Cassince, která je naším malým sluníčkem a vždy připravená pomoct a rozveselit, když je potřeba, a Kloty, která nás dneska tak trošku i zachraňovala. Jo a Astorce za to, že mi tam ten jeden gól nechala spadnout – fakt mě to potěšilo. – zasměje se
To jsme my… mrzimorský tým, který se nikdy nevzdá, ani když prohrává pořád a pořád dokola. Vždycky se zvedne, i když je na kolenou, i když je všechno na nic, a jde znovu bojovat s hlavou vztyčenou. To z ostatních týmů nezná doslova nikdo a já jsem fakt vděčná, že se obklopuji právě takovými statečnými lidmi, které mám ráda a kteří drží spolu za každou cenu. Vyhráli jsme jeden druhého a tak jako fénix povstane z popela, vzkazuji soupeřům: těšte se na nás zase příště, protože přijdeme zase o něco silnější.

Sestavy týmů
První hráč nastoupil do základní sestavy na začátku zápasu, hráči za čárkou střídali.

chytač: Mark William Callaway

Další zápas se odehraje až 10. ledna 2021 v 9:00, kdy se proti sobě postaví družstvo Havraspáru a Mrzimoru. Uvidíme, kdo v prvním zápase roku 2021 zvítězí.

Pro Denní věštec
Aya Watanabe

Published by

Redaktorské činnosti se začala věnovat až v 7. ročníku na konci Zimy 2019 (na prvotinu v podobě reportáže z celohradní aukce, kterou napsala pro někdejší spolek Pra-se-kou-mág ve svém 1. ročníku, raději často zapomíná), kdy napsala první článek pro Corvina Declaratio, do kterého od té doby aktivně přispívá. V Zimě 2021 se dokonce stala jeho šéfredaktorkou a v šéfredaktorském křesle seděla dlouhých sedm školních let až do konce Zimy 2024. Její stůl v corvinovské redakci zdobí dvě UNC sošky za Šéfredaktorku roku 2021 a 2022. Pro Denního věštce začala psát až na konci Léta 2020 a věnuje se výhradně reportážím z famfrpálových zápasů a tématu famfrpálu obecně, neboť s ním má dlouholeté zkušenosti z vedení havraspárského týmu a hraní na zápasech. Vedle toho ještě do Denního věštce přispívá články z celohradních srazů.