Pohádková sezóna s hořkým koncem pro Mrzimor, první a poslední výhra této sezóny pro Nebelvír a pohár pro Havraspár

| Vydáno:

V sobotu 12. 6. jsme se letos naposledy sešli na hřišti. Ačkoliv tribuny zely docela prázdnotou, troufám si tvrdit, že pro mnoho žlutých šlo doslova o historický zápas a Havraspárští naopak mohli jen doufat, aby se zápas žlutým nepovedl a mohli si tak pohár letos odnést oni. Mrzimor měl totiž letos nádherně našlápnuto k výhře poháru. Cestu k němu mu však zkřížil ještě velmi silný tým Nebelvíru, a ač se jezevci snažili, co mohli, radovat z výhry se mohl po hodině a jednadvaceti minutách Nebelvír (280:40) a z poháru Havraspár.

Ačkoliv by se z nadpisu a perexu mohlo zdát, že zápas musel být velmi vypjatý, bylo to přesně naopak. Atmosféra celého zápasu byla až na výjimky velmi příjemná, avšak samozřejmě s dávkou rivality, bez které by to zkrátka nešlo. Oba týmy potvrdily připravenost a v devět hodin na minutu přesně bylo zahájeno. Nejrychleji se do oblak vznesli Esmeralda Milagrosa a vzápětí brankáři obou družstev. Nástup byl krásný, rychlý, jen jediný hráč Aaron Livingston, pro kterého to byl zápas vůbec poslední, se na minutku zapomněl. Celý zápas provázely pokřiky, fandění a házení vajec – že by mrzimorská kapitánka zvolila novou taktiku? O tom zatím nemáme bohužel žádné zprávy. Nelítala jenom vejce, ale ve velké smršti i camrály, potlouky a hráči. I sezení na tribuně se zdálo býti nebezpečné. Po desáté hodině se kromě nadšené dvojice profesorů, madam Oresty a pana Andyho, objevilo na fanouškovské tribuně i pár jedinců z jiných kolejí, kteří se podivovali, že zápas je ještě v plném proudu. Pak už to šlo ráz na ráz a zlatonka si našla cestu k Uně Vinoně Flare, pro niž to byl určitě obrovský úspěch.

Základní střelecká sestava Mrzimoru byla už tradičně ve složení Aaron Livingston, Cassiopea Zmlklá a Selina Garcia. Měli jsme však možnost zahlédnout úplně novou tvář, a to Rose Daninatali, která seděla na střídačce a pro kterou bylo sezení na koštěti v zápase premiérou. A nesmíme zapomenout ani na již poměrně známou střídající hráčku Klotyldu Malíkovou. Palbu na branku protihráče zahájila v 9:10 Selina, bohužel však neúspěšně. Následovalo pár nepřesně mířených střel, ale v 9:25 se povedlo skórovat Aaronovi a prolomit smůlu střelců. Pokud se nepletu, další vstřelená obruč přišla až v 10:10. Jejím autorem byl opět Aaron. Dva góly přidala taky Cassiopea, smůlu měla v tomto zápase Selina. Kdybychom se na to podívali za pomoci čísel, zjistíme, že nejvíce se dostal camrál ke Cassiopee – rovnou . Jí se potom podařily dobře umístit dvě střely (50% úspěšnost). O kapku větší úspěšnost měl Aaron, k němuž se camrál dostal sice jen , ale taktéž vstřelil dvě obruče (66,6% úspěšnost). Kapitánka týmu měla míč v ruce taktéž , ale bohužel nic moc s ním nevykouzlila (0% úspěšnost). I takové dny zkrátka máme všichni a nesmíme házet flintu do žita a ztrácet hlavu. Rose se k camrálu za pět minut, kdy hrála, dostat nestihla. Příští rok však tato mladinká hráčka určitě dostane už větší prostor.

Nebelvírské střelkyně mě nejspíše chtěly nazlobit, protože zvolily taktiku přihrávek. Stíhat si to zapisovat, no, to byla fuška. Tuto na zápasy docela netradiční taktiku jsem viděla po dost dlouhé době a musím uznat, že si získala moji plnou pozornost. V základní sestavě jsme mohli vidět Callu Torovou, která se snažila trefit obruče jako první již v 9:02, Melisu Pestrou, jež naopak má na kontě nejvíce vstřelených obručí, a Elizabeth Katherine Arlenovou, kterou krátce po desáté hodině střídala Trixie Deliah Sinclair. V průběhu zápasu se na chvilku ve vzduchu objevila i zapálená fanynka červeného družstva Skylar Blair Anderson. Nebelvírské střelkyně jely na plný plyn celý zápas a střílely jeden gól za druhým, přestože byly tedy dost trnem v oku mrzimorským odrážečům. To je ale nechávalo klidnými. Střídající Skylar se k camrálu dostala jednou a bohužel neproměnila (0% úspěšnost) a Trixie se jednou po přihrávce netrefila, jednou přihrála Calle, která však neproměnila, a jediná vydařená střela byla ta, kdy šla sama na sebe a rovnou bez přihrávek vystřelila. Ze dvou střel tedy jedna prošla (50% úspěšnost). Elizabeth se ze začátku hry k camrálu moc nedostala, ale po asistenci jejích spoluhráček, které jí ochotně přihrávaly, se jí podařilo vměstnat camrál do obručí 2×. Těsně před desátou hodinou se dostala k míči ještě 2×, jednou proměnila, jednou přihrála Melise, které se vzápětí také podařilo proměnit. To tedy máme jednu úspěšnou asistenci, pět šancí střílet, povedené však byly rány 3 (60% úspěšnost). Pak tady máme Callu, u níž ta statistika bude už velmi zajímavá. Celkově 4× přihrála, 4× střílela na vlastní pěst, z čehož jen jednou trefila, a po přihrávce se k ní dostal camrál 8× a z toho 2× proměnila. Dohromady nám to dává celých dvanáct šancí, ale jen tři měly veselý konec (úspěšnost 25%). Možná si říkáte, že to není zrovna moc, ale tady je krásně vidět důležitost spolupráce při famfrpálu, protože Calla sama sice netrefila branek tolik, ale pomohla spoluhráčkám, aby se to povedlo jim. Nesmíme zapomenout ani na Melisu, která přihrála dokonce 8×. Je však pravdou, že spíš přihrávala, než že by se k ní camrál za pomocí přihrávky dostal. Když se to však stalo, tak vždy proměnila (2×). Na vlastní pěst zkusila vystřelit 9×, z čehož padly 4 góly. Dohromady to je tedy 11 šancí, o jednu méně než u Cally, a z toho 6 vstřelených obručí (54,5% úspěšnost). Nejúspěšnější tak byla Elizabeth s 60 % proměněných střel.

Celkově na hřišti dost vládl Nebelvír, což vyplývá nejenom z pohledu člověka na tribuně, ale taky ze statistiky držení camrálu (19 % Mrzimor, 81 % Nebelvír). Mrzimor – ačkoliv byl u camrálu méně (10 střel) – rozhodně neměl menší úspěšnost střel než Nebelvír. Tady se týmy docela shodují (40% úspěšnost Mrzimor, 42% Nebelvír). Mrzimorský brankář se rozhodně nenudil, protože musel zasahovat rovnou 31×.

Se střeleckou silou je vždy pevně spjat i brankář, který musí rozvážně a se štěstím odhadovat, kam asi střelec tu pekelně silnou ránu pošle. Na zápase jsme mohli vidět dva chlapce – mrzimorské obruče bránil Theodor Mudd a nebelvírské potom Pitrys Monty. Na Theodora letělo tedy celkem 31 střel (13 nechytil, 18 se mu podařilo vychytat) a zápas zvládl s 58% úspěšností. Na druhé straně Pitrys zasahoval 3× méně než Theo. Z 10 střel chytil 6 a 4 naopak proletěly skrz obruče (60% úspěšnost). Tady se to však docela těžko porovnává, protože jak už bylo řečeno, na Thea letělo daleko více střel a Pitrys by mohl mít při tolika útocích třeba trochu menší, nebo naopak třeba i vyšší úspěšnost. Avšak při těchto číslech, se kterými pracujeme, se zdá, že oba brankáři si vedli zhruba stejně dobře.

Na odrážečských postech to byla docela síla. Každá jediná osoba, co si na koště sedla, měla dobře natrénováno nejenom na koštěti, ale po nocích snad každý dělal kliky, jinak si ty velké perdy nedokážu ani vysvětlit. Na straně mrzimorské se ukázaly Helen Miltonová, již střídal Mark William Callaway, a Katie Ackerman, za kterou zaskakoval Ludovic Astier. Ze začátku hry byla zřejmě taktika sestřelit odrážečky. Potlouky létaly na Esmeraldu i Beteramis. Po pár minutách se odrážeči zaměřili spíše na střelkyně. Jakmile se zápas přehoupl do části, kdy se ukázali na scéně chytači, cíl byl jasný. Sem tam jsme však pořád mohli vidět nějakou střelu směrem k střelkyni Melise. Ludovicovi se jeho jediná rána nepovedla, naopak Markova dobře mířená jediná rána otřásla Melisou. Největší pozornost však měly Katie a Helen.
Katie zahájila hru nepovedenou střelou na Beteramis a zakončila ji opět nepovedeným odpalem. V průběhu zápasu se jí však takový omyl stal jen jednou jedinkrát. Katie se nejdříve soustředila na Esmeraldu, která seděla tehdy ještě na odrážeči, a když v 9:15 dostala konečnou ránu, zaskakoval Connor, a Melisu, již trefila v zápase 3×. V 9:22 musela Melisa dokonce na ošetřovnu a nahrazovala ji Skylar. Pak se Katie zaměřila opět na Esmeraldu, ale to proto, že již byla na chytači, srazit ji se jí však už nepovedlo. Celkově Esmeraldu však zasáhla . Takové štěstí neměla Una, již Katie zasáhla  a již v 9:49 na postu chytače musela nahrazovat Esmeralda. Ochutnat sílu Katie mohl i Connor, který však nebyl terčem, potlouk ho trefil jen jednou. Celkově tak Katie rozdala 18 ran, 3 se nepovedly a 3 hráče srazila nemilosrdně k zemi. Hel si k terčům Katie (Esmeralda, Melisa) přidala ze začátku ještě Callu a vlastně tak trochu chtěla postrašit jednou ranou Bete. Calla to schytala, Esmeralda v průběhu zápasu dokonce . Melisa utrpěla tři rány a jednu schytala dokonce i Una. Helin terč byla především Esmeralda, již se jí podařilo taky v 9:40 srazit k zemi a na její místo musela utíkat Una. Jeden odpal se jí však nepovedl zamířit a jeden se jí nepovedl odpálit vůbec. Celkově se tak k potlouku dostala 15×, 2× šanci promarnila, 13× se však zadařilo, a jednou dokonce tak, že hráče srazila.
Kolem a kolem to je dohromady 35 šancí odpálit potlouk. Úspěšně se to žlutým odrážečům podařilo 29× a celkově srazily holky 4 hráče.

Na straně druhé, které dominovali Esmeralda Milagrosa, Beteramis Athenodoros a Connor Ian McBrownnies  v zádech s Newikou Shelley Lovecraft, to začalo ještě více zprudka. První odpal, první potlouk a první sražený hráč byl už v první minutě zápasu. Esmeralda nemilosrdně srazila kapitánku Selinu, jež na koště sotva dosedla. Nahradila ji Rose a Esmeralda se pustila do Hel, které věnovala jednu silnou ránu. Poté se jí jeden odpal nepovedl a jednou ranou stihla ještě zasáhnout Sel. Více toho již nestihla, sama totiž byla v prvních pětadvaceti minutách sražena a potom už se chystala na post chytače. Celkem to jsou tedy 4 šance, z čehož se jedna nepovedla, dvě byly perfektně mířené a jedna až tak, že srazila protihráče z koštěte. Newika střídala jen na dvě minuty a bohužel nám nemohla ukázat, co v ní je.
Naopak Beteramis měla zřejmě velmi dobrý den a potřebovala si vybít všechno, co v sobě měla. Velmi výstižně to vystihla žluté střelkyně Cassiopea, která opravdu velmi kvalitní výkon Bete okomentovala: „Bete woke up today and chose violence.“ Jelikož Selina už byla na zemi, rozhodla se ze začátku Beteramis mířit na Helen, jež letěla dolů též pár chvil po zahájení zápasu, přesněji v 9:06. Zaskakoval za ni Mark. V tu dobu už byla zpátky Selina a dostala hned další ránu. Jedinou a zároveň konečnou ránu dostal Aaron v šestnácté minutě a musel rovnou na ošetřovnu, zatímco ho vystřídala Klotylda. Stejně tak to schytala i Katie a byla rázem na ošetřovně. Naštěstí ji hned po jejím pádu v 9:23 zastoupil Ludovic. Pak se Bete jeden odpal nepovedl, ještě stihla jednou zasáhnout odrážečku Katie a pak přesunula pozornost směrem k Markovi. Jelikož se Nebelvírští rozhodli asi shazovat všechny na jeden odpal, Mark nebyl na svém postu ani minutu a v 9:31 letěl k zemi. Naštěstí byla nachystaná Marisa, avšak ta tam nevydržela o moc déle a bohužel i ona musela nedobrovolně v 9:35 na střídačku. Nicméně na všem špatném se vždy najde něco pozitivního – do hry se za Mrzimor dostala nová hráčka, které snad nikdo kvůli jejímu obtížnému jménu neřekne jinak než Lakšmí. Pak už byl zase v plné síle Mark. Spolu s Connorem ho zvládli na tři rány zase srazit dolů. Bete si tak připsala na konto dalšího sraženého hráče (9:46). Pak už ji chytači asi omrzeli a žhavou kandidátkou na sestřelení byla Helen. Pak se však vrátil Mark a Hel zůstala na koštěti jen s četnými modřinami. Na konci hry se Beteramis zvládla jednou netrefit, trefit Marka a  střídající Marisu. Celkově to tedy dělá neuvěřitelných devatenáct šancí a z těch využila Bete 17. Povedlo se jí protihráče srazit rovnou  (Hel, Aaron, Katie, 2× Mark a Marisa).
Nesmíme zapomenout na mužský element v této sestavě, Connor byl totiž taky vidět. Nejdříve střídal Esmeraldu, to se mu povedlo trefit Katie. Pak nastoupil v šestadvacáté minutě. Nejdříve se snažil zasáhnout Aarona, ale bohužel neúspěšně. Pak se rozhodl nedělat žádné experimenty a střílel zrovna po tom, kdo seděl na chytači. Celkově tak trefilMarisu, kterou v 9:46 dokonce srazil. A tak se znovu do hry dostala mladičká Lakshmana. Mark to dokonce schytal . Z těch šesti střel se mu Marka dvakrát podařilo srazit. Poprvé v 10:02 a podruhé těsně před koncem zápasu, v 10:18. Naštěstí vždy zaskakovala nachystaná Marisa a místo nezůstalo prázdné. Connor si tedy vůbec nevedl zle! Přímo nepovedený odpal nebyl ani jeden, jen jednou mířil na Aarona a bohužel minul. Mimo to se mu povedlo 10 krásných střel (převážně na chytače) a  někoho vyřadil na pět minut ze hry.
Nebelvír tak měl 34 šancí, což je o jednu méně než mrzimorský tým, avšak minul jen 4× (30 dobře mířených střel, což je naopak o jednu více než žlutí). Počet sražených hráčů se vyšplhal celkově na 10, což je poměrně pozoruhodné. Oba týmy měly zhruba stejné držení potlouku, ale Mrzimoru se podařilo srazit hráčů o více než polovinu méně.

Chytači se na ploše střídali hrozně rychle. V Mrzimoru to bylo trio Mark William Callaway, za kterého byla vždy připravena naskočit Marisa Missy Moon, a do třetice všeho dobrého se objevila poprvé na hřišti taky další z nadějí Mrzimoru, Lakshmana Bhattacharyya. V tomto pořadí se vystřídali , jelikož nebelvírské odrážečky je proháněly opravdu pořádně. První minuty na chytači vypadaly asi tak, že se Mark nestihl ani rozhlídnout po zlatonce, do minuty letěl zpátky na střídačku. Marisa se na postu ohřála trošku déle, ale bohužel ani ona neunikla tvrdým ranám od Beteramis a Connora. Ke konci se to zase krapet uklidnilo a se vystřídali už jen Mark s Marisou. Třetí zmíněná však všechno bedlivě pozorovala s nohama pevně na zemi, byla připravená zaskočit a moc svým vzorům fandila: „To snad ani pravda není, žlutý chytač padá k zemi! Honem, Marsko, nahoru, chyť tu zlatou potvoru!“ Na straně druhé to bylo krapet klidnější, protože srazit k zemi Esmeraldu Milagrosa se zdálo ze začátku být nereálné. Když se ani po pěti dobře mířených ranách vůbec neotřásla, říkala jsem si, jestli náhodou není k tomu koštěti přilepená izolepou či nějakým zaklínadlem. Po deseti minutách však letěla k zemi i ona a na řadu se dostala Una Vinona Flare. Takto se vystřídala děvčata  a nakonec chytla zlatonku v čase 10:21 právě Una. Skylar však podotkla velmi důležitý fakt, který by si měl zapamatovat každý chytač, jemuž se zrovna nedaří: „Lepší únik zlatonky než únik moči!“

Sestavy týmů (první uvedený hráč nastoupil v základní sestavě, další střídali):

Nebelvír
1. střelec: Melisa Pestrá, Skylar Blair Anderson
2. střelec: Calla Torová
3. střelec: Elizabeth Katherine Arlenová, Trixie Delilah Sinclair
1. odrážeč: Esmeralda Milagrosa, Connor Ian McBrownnies, Newika Shelley Lovecraft
2. odrážeč: Beteramis Athenodoros
brankář: Pitrys Monty
chytač: Esmeralda Milagrosa, Una Vinona Flare

Mrzimor
1. střelec: Aaron Livingston, Klotylda Malíková
2. střelec: Selina Garcia, Rose Daninatali
3. střelec: Cassiopea Zmlklá
1. odražeč: Helen Miltonová, Mark William Callaway
2. odražeč: Katie Ackerman, Ludovic Astier
brankář: Theodor Mudd
chytač: Mark William Callaway, Marisa Missy Moon, Lakshmana Bhattacharyya

Ohlasy hráčů:

Una Vinona Flare (chytačka, která polapila zlatonku): „V první řadě bych chtěla poděkovat oběma týmům a fanouškům za neobyčejnou atmosféru na zápase. V jaké náladě se hraje, je vždy velmi důležité. Básnický um a nadšení na tribunách vykouzlí úsměv na tváři, přestože na střídačce vládne nervozita. Pro mě osobně byl zápas s Mrzimorem mou labutí písní famfrpálové kariéry. Moc děkuji celému týmu Nebelvíru, v čele s kapitánkou Esme, za vloženou důvěru v mé chytačské schopnosti, které se projevily až úplně ke konci zápasové sezóny. Velmi děkuji Sky a Simi za motivaci mého vnitřního hrabáka, který je konečně šťasten! Přiznám se, že jsem toho v noci moc nenaspala. Znovu a znovu jsem prožívala nadšení a údiv z toho, že zlatonku držím v rukou! Přála bych každému chytači, aby mohl alespoň jedinkrát zažít ten jedinečný pocit stejně jako já. Byla to krásná sezóna a už nyní se trénuje na tu další. Díky.“

Beteramis Athenodoros (odrážečka): „Zápas byl skvělý po všech stránkách. Proto, že Una chytila zlatonku, proto, že máme úžasné střelkyně, perfektního brankáře. Že jsme s Connem sráželi každého protihráče v dosahu… Jsme tak dobrý tým, až se mi tomu nechce věřit. Když se ohlédnu zpátky a vidím, s jakou sestavou jsme kdysi s Esme a Uníkem začínaly, jak málo nás bylo a jak jsme se bály každého potlouku u protihráče, protože nás neměl kdo střídat – a když teď vidím tu partu skvělých hráčů, kteří se ani nevejdou na všechny posty a jen sedí na střídačce, aby „byli k ruce“, mám z toho ohromnou radost. Jsem fakt ráda, že už končíme a že oni budou moci konečně naplno hrát. – usměje se –  Všem moc děkuju za skvělé roky, Esme za úžasné vedení týmu a Mrzimoru za pěkný poslední zápas.“

Selina Garcia (kapitánka týmu): „Do dnešního zápasu jsme dali opravdu všechno! Byli jsme připraveni si jít pro vytoužený pohár a byli jsme sakra tak blízko! Asi nemusím říkat, jaké velké zklamání to pro nás bylo, když ji chytila červená hráčka. Atmosféra na hřišti byla ale jinak velmi příjemná, alespoň mi to tak připadalo. Svému týmu bych chtěla strašně moc poděkovat za celou sezónu, že makali jak na KT, tak i na IT a vždy byl na každého spoleh. Nesmírně si našeho týmu vážím. Tenhle rok byl poslední i pro našeho Aaronka a jemu bych chtěla obzvlášť poděkovat za všechny ty roky tvrdé dřiny! Každý rok bojujeme hlavně pro ty, kteří ten rok odcházejí, a bohužel štěstí nám prostě nepřeje. Chci ale všem vzkázat, že jezevci se nikdy nevzdají a každý další rok vždy přijdou o něco silnější zabojovat a snad jednou to vyjde! Pokud bych si mohla rýpnout, tak je škoda, že o poháru nerozhoduje vzájemný zápas, jako je tomu všude. Bohužel, s tím se ale nedá nic dělat. Další mé poděkování patří i fanouškům, bez nich by to nebylo ono, a hlavně pan Andy, který se velmi činil a týmu tím vždy zvedl náladu, a dokonce měli někteří za to, že nám přinesl štěstí. – usměje se – Nebelvíru gratuluji k výhře, byli jste tvrdí soupeři.“

Lakshmana Bhattacharyya (prvačka, která trénuje chytače, a její premiéra v ŠFM): „Zápas byl náročný.
Nebelvírští odrážeči, které jsme během hry překřtili na „sundavače“, sráželi jednoho žlutého po druhém a na naší straně hřiště to brzy vypadalo jako na tréninku parašutistů, kteří si zapomněli padáky.
Říkala jsem si, jak je dobře, že jsem jako náhradník na chytače až druhá v pořadí. To přeci není možné, aby červení sundavači sundali jak Marka, tak Marsku tak rychle po sobě… jak jen jsem se spletla!
Pomlácený Mark se ani nestačil dobelhat na ošetřovnu, když ho na zem následovala i Marska.
Kapitánka na mě zuřivě mávala a někdo z tribuny mě nekompromisně strčil na hřiště!
Já moc létat neumím. Zatím jsem byla jen na několika málo trénincích a ani nesmím létat bez dozoru. Kapitánka na mě vždy dává pozor, abych si něco neudělala, a když mám do něčeho nabourat, protože ještě neumím moc zatáčet, tak mě zachrání tím, že přiletí a otočí mi koště!
A tady jsem najednou byla vržena do velké hry zkušených hráčů a byla jsem úplně sama! Jen jsem sledovala Connora a Bete, jak na mě koukají a pohazují si pálkou, jako by přemýšleli, kam mě trefí potloukem. Přiznám se, že v té chvíli by se ve mně krve nedořezal! Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat a kam mám letět, ale nechtěla jsem, aby to na mně bylo znát, a tak jsem se sebevědomě rozlétla rovně, protože to umím nejlépe.
Jen jsem slyšela nějakého červeného, jak volá na svého spoluhráče: „Kam to proboha ten jejich chytač letí? Zlatonka je přeci na druhé straně. To je nějaká nová mrzimorská taktika?“
Letělo na mě několik potlouků, ale ani jeden mě naštěstí nezasáhl. Vždycky, když už jsem myslela, že nastala moje poslední hodinka, objevila se jako žlutá střela Helen nebo Katie a potlouk poslaly na druhou stranu hřiště! Ale já byla tak vyděšená, že když už byl Mark dávno připravený znovu nasednout na koště, nebyla jsem schopná slézt. Spoluhráči z tribuny na mě volali, ať letím zpátky, ale já se jenom křečovitě držela násady a nebyla schopná se pohnout. Ruce mě úplně přestaly poslouchat. Nakonec musela přiletět kapitánka a z hřiště mě odtáhnout i s koštětem!
Nic víc nevím. Myslím, že první zápasy jsou náročné pro každého. A já si z toho svého pamatuji jenom tohle!“

A to je pro tento rok zase všechno. Čeká nás dlouhá letní pauza, kdy budou mít týmy čas zase něco potrénovat na hřišti individuálně. Letos byly zápasy, řekla bych, velmi napínavé a vyrovnané a těžko tedy říct, co nám přinese zase ten další rok. Pro ten letošní si se dvěma výhrami odnáší pohár Havraspár. Taktéž dvě výhry má na kontě i Mrzimor, bohužel však horší poměr obdržených a vstřelených golů. Nebelvír si tímto zápasem zajistil místo třetí a možná až trošku překvapivě velmi silný Zmijozel na místě posledním s jednou výhrou.

Tímto bych chtěla taky vyzvat všechny obyvatele hradu, aby chodili hráče podporovat. Vždycky je hezké, když je tribuna plná a hráči hrají za bujaré atmosféry. Poslední dobou však na hřišti často vidíme jen příslušníky těch kolejí (většinou to jsou střídající hráči nebo profesoři), které hrají, a barvami hřiště moc nehraje. Zápasy jsou legrace, tak doufám, že si je i příští rok společně užijeme, třeba třeba v trošku hojnějším počtu. Těm hráčům, kteří odcházejí do rádoby profiligy, přeji jménem celého Denního věštce hodně zdaru, štěstí a nezanevírejte na famfrpál – je krásný i z tribuny, a ačkoliv to není ono, atmosféru na kolejním tréninku, kde se můžete se spoluhráči vídat, vám nikdo nevezme. Školnímu famfrpálovému mistrovství zdar!

Pro Denní věštec
Amanda Wright

Komentáře

  1. Lakšmí – krásně popsaný pobyt na hřišti z pohledu prvačky 🙂 Hned jsem si vzpomněla na své famfr-začátky 🙂 Díky!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *