„Je mi jedno, kdo to chytí, ale už to chyťte.“

| Vydáno:

V neděli 12. 6. se brzy před devátou hodinou ranní začaly plnit tribuny fanoušky famfrpálu, kteří se přišli podívat na zápas mezi Nebelvírem Zmijozelem. Na obloze svítilo slunce a slibovalo krásný teplý den. Rozespalí fanoušci se navzájem zdravili, vtipkovali a připravovali si mávátka, vlaječky a třásně. V té době ještě nikdo netušil, že se před jejich zraky brzy odehraje prozatím nejdelší zápas této sezóny.

Šest minut před začátkem hry měly obě kapitánky týmy připravené. Nezbývalo než čekat, až věžní hodiny odbijí 9:00. Ještě než stihl kterýkoli z hráčů naskočit na koště, držela už nebelvírská primuska a chytačka Skylar Blair Anderson v ruce žvýkavé žužu. Tomu říkám rychlost! Že by trénink na zlatonku? Na koště usedla jako první Newika Shelley Lovecraft a po ní všichni ostatní. Ze zmijozelských se to jako první povedlo kapitánce Maye Prinz.

Zahajovací sestava:
Zmijozel:
1. střelec: Inees Rut Gowstring
2. střelec: Ontaria Emori Reyes
3. střelec: Annya Liddle
brankář: Astoria von Pens
1. odrážeč: Maya Prinz
2. odrážeč: Ruby Élise Day

Nebelvír:
1. střelec: Trixie Deliah Sinclair
2. střelec: Mira Jay Michaels
3. střelec: Newika Shelley Lovecraft
brankář: Pitrys Monty
1. odrážeč: Skylar Blair Anderson
2. odrážeč: Josefína Koumálková

Vůbec první zásah potloukem si v čase 1:29 připsala Skylar, když zamířila na druhou střelkyni hadí letky Ontarii Emori Reyes, což vzápětí odměnila šéfredaktorka Lví tlapou Simelie Mallorny prvním červeným pokřikem: „Červená je barva naše, problémy přicházejí vaše!” Zmijozelští se však vůbec nezalekli a ve 2:15 mohli diváci spatřit první gól zápasu zásluhou třetí střelkyně Annyi Liddle, pro kterou to byl vůbec první gól v kariéře. Ze zeleného kotle se kromě potlesku a nadšených výkřiků ozval i hlas studentky třetího ročníku Enselis Ismenia volající první zmijozelský pokřik tohoto zápasu: „A prý že jsme oslabení, Annya přeci slabá není! Střílí góly hnedka z kraje, Zmijozel tak snáz vyhraje!”, přičemž narážela na fakt, že Annya na koště naskočila až pár vteřin po ostatních.

Ve 3:28 se i zeleným podařilo úspěšně odpálit první potlouk, kapitánka Maya tak zasáhla červenou Skylar. Fanoušci Zmijozelu s tleskáním na dlouho nepřestali, brzy totiž první střelkyně Inees Rut Gowstring zvýšila skóre na 20:0. Ontaria vzápětí zkusila nebelvírské obruče prostřelit ještě jednou, ale červený brankář Pitrys Monty skvělým zásahem camrál chytil.

V 7:38 Maya odpálila potlouk, který shodil Skylar z koštěte, a na její místo okamžitě nastoupila Simelie. Následně Inees přidala třetí gól pro Zmijozel. Na třetím střelci Annyu vystřídala Kira Mae Spencer.

Za doprovodu bojových písní, které se po čas celého zápasu linuly z míst, kde na tribuně seděla Elizabeth Eileen McAlcarnar, shodila Maya odrážečku Josefínu Koumálkovou, pro kterou byl tento mač posledním přes nástupem do profiligy. Stejně jako pro zmijozelskou brankářku Astorii von Pens.

V magický čas 18:18 vybuchla červená tribuna nadšením, Trixie Deliah Sinclair dala gól a změnila tak skóre na 30:10. Již o dvě minuty později však Kira zmijozelský náskok opět zvyšuje. Skylar si neodpustila poznámku: „Každý dobrý gól je po zásluze potrestán.”

Následoval gól Ontarie. Nebelvírští fanoušci však nezoufali. Skylar si však svými průpovídkami vysloužila nejen zásah potloukem, ale dokonce i dýňovou bombou hozenou ze zelené tribuny.

Ontaria přidává další gól. Maya opustila post odrážeče, který ihned zaujala Saiph Lacaille. Po zásahu potloukem svou pozici opouští také Ruby, za kterou naskočila Annya. Střídání proběhlo rovněž na druhé straně. Josefína se vrátila jako druhý odrážeč, čímž vystřídala Skylar. Nakonec z koštěte slezla i Newika a místo sebe pustila Princess Star, na což několik hráčů v červených dresech a fanoušků nebelvírského týmu reagovalo nadšenými výkřiky, neboť Princess právě nastoupila do prvního zápasu své kariéry.

Všechna ta střídání využila Inees a zvýšila skóre na 70:10. Fanoušci Nebelvíru však nepřestávali své favority podporovat a z jejich strany tribuny byl slyšet jeden pokřik za druhým. K vidění byl i první a jediný transparent tohoto zápasu, který však naprosto všechny dokonale zmátl.

Obr.

Po svém povedeném vtípku Annya opustila pozici druhého odrážeče a nastoupila zmijozelská prefektka Ruby Élise Day.

Po půl hodině od začátku zápasu vzlétly na svých košťatech netrpělivě očekávané chytačky. Za hadí letku zástupkyně kapitánky Sarah Thompson, za červené Skylar. Fanoušci ožili.

Brzy nato shodila Josefína z koštěte Ontarii, pro Josefínu byl tedy její poslední zápas už teď úspěšný. Na uvolněné místo druhého střelce nastoupila primuska Noah Limbani. V momentálním úspěchů červených pokračovala Trixie, která proměnila šanci a vstřelila gól. Neuběhly však ani dvě minuty a Inees Nebelvíru oplatila stejnou mincí a za další čtyři minuty pak také Noah.

Pár vteřin poté Josefína shazuje zmijozelskou chytačku Sarah. Místo ní se za zlatonkou rychle pustila Maraike Auri Nordahl.

Ve chvíli, kdy Maya vystřídala odrážečku SaiphKira vstřelila další gól a ve 40:29 tak zvýšila zmijozelský náskok. Nejspíše proto, že tato taktika zabrala, zkusil to Zmijozel ještě jednou. Mezitím co Ontaria střídala NoahKira znovu vystřelila a opět to vyšlo. Zmijozelský útok pokračoval. Ruby srazila chytačku Skylar, za kterou rychlostí blesku naskočila Newika. Ve 44:20 Ontaria zvyšuje skóre na 120:20. Plná síly se na pozici chytače vrátila Sarah.

Uběhlo pár celkem klidných minut, které ukončila až Maya, když potloukem zasáhla Newiku, čímž ji shodila z koštěte. Dnes poprvé se na hřišti objevila zástupkyně nebelvírské kapitánky Jane Oak, která Newiku na postu chytače okamžitě nahradila. Tento záskok však netrval ani minutu a v honu za zlatonkou jsme tak znovu mohli pozorovat ostřílenou Skylar.

Vzápětí se škatulata zahýbala na stejném postu i na straně Zmijozelu. Potlouk odpálený Simelií trefil Sarah, která se na koštěti neudržela a kterou honem vystřídala Maraike.

Další střídání a další střela Kiry. To přece už nemůže být náhoda! Pitrys však tuto střelu bez obtíží chytil. Ovšem camrál, který jeho směrem o pár minut déle vyslala Ontaria, se mu už chytit nepodařilo.

Hodina herního času za námi a na post chytače se vrátila Sarah, která tak vystřídala Maraike. Následný potlesk patřil Pitrysovi za další úspěšný zákrok, o gól se tentokrát pokoušela Inees. Pálila také Ontaria, ale rovněž neúspěšně.

Na chytači se vystřídaly Skylar NewikouNewika okamžitě spatřila zlatonku, to už však Inees dává gól a opět zvyšuje náskok Zmijozelu.

V této chvíli byste si bývali všimli, že se čím dál častěji hráči i diváci ohlížejí k hodinám na věži. Jediná Elizabeth vyjádřila přání, aby zápas trval do půlnoci. Hráči však stejné nadšení nesdíleli. Ponocující zelení začínali být unavení, červení hladoví.

Debatu o spánku a o jídle rázem ukončila Ontaria svým dalším gólem. Na prvního střelce nastoupila místo Inees Noah a hned poté si Ontaria do sbírky přidala další gól. V tuto chvíli všechny ty, kdo nejsou v matematice úplně marní, ovládlo napětí. Tabule totiž ukazovala skóre 170:20. Na červené straně jsme mohli vidět, jak se za zlatonkou rozletěla SkylarOntariin hattrick však posunul zelené o něco blíže k vítězství, stejně tak jako další branka Kiry a pak ještě jedna. Oku ladící stav 200:20 se však červeným vůbec nelíbil. A další Ontariin gól ještě míň. Za zlatonkou se místo Skylar znovu pustila Newika.

Hláškou zápasu (a nadpisem článku) by se dal nazvat výrok, který v 85. minutě prosebně vyslovila Annya„Je mi jedno, kdo to chytí, ale už to chyťte.”

Z prvního odrážeče se stahuje kapitánka Maya a diváci tak mohli poprvé v tomto zápase spatřit Moniku Fireovou, která je jednou z dalších hraček, jež příští rok nastoupí do profiligy. Ontarii, kterou shazuje dobře mířený Simeliin potlouk, vystřídala Annya.

Zázrakem se dostala k camrálu Princess, s jejíž jedovatou střelou si zmijozelská brankářka Astoria hravě poradila. Na opačnou stranu však posílá úspěšnou střelu Noah.

Natěšená Elizabeth si na tribunách právě chystala vše, co by mohla potřebovat přes noc, když Trixie vstřelila svou třetí branku. Na pozici druhého střelce pustila Annya vyléčenou Ontarii. Ve stejné chvíli jsme byli svědky prvního střídání brankářů. Velkou oporu červeného týmu Pitryse vystřídala Jane. Následný gól Noah náskok Zmijozelu opět zvýšil.

Dřív, než byste řekli famfrpál, seskočila Newika z koštěte a okamžitě naskočila Skylar. Zlatonka už v této chvíli unikala 64 minut. Jane si připsala svůj první dnešní zákrok, když dokázala zastavit Kiřinu střelu. Ta další už se ale Kiře povedla, 240:30.

Každý chvilku tahá pilku. Toto rčení jistě napadlo nejednoho z nás, kdo pozoroval počínání obou chytaček. Po několika úspěšných zákrocích pouští Jane do brány zpátky Pitryse, který ihned inkasuje gól od Ontarie. Hlad už se řeší i mezi zelenými.

Josefína pálí potlouk na Kiru, kterou musí vystřídat Maya. Newika opět naskakuje místo Skylar, která jen chvilku předtím dosáhla 23. úrovně na chytači. Odpočinutá Maya dává hned dva góly, mezi kterými se na chytače stihne vrátit Skylar. Na post třetího střelce se vrací Kira, čímž střídá Mayu. Odrážeči obou týmů okatě ignorují obě chytačky, hlad už má i komentátor. Noah však přesto dává dva další góly.

Po nekonečně dlouhé době na koštěti Sarah shazuje Simelie a místo ní nastupuje IneesRuby shazuje Josefínu, nastupuje Jane Ontaria zvyšuje skóre na 300:30. Následně Astoria zabránila dalšímu gólu TrixieSarah se vrací zpět na chytače.

A pak se to stalo. Neuvěřitelné se stalo skutečností. Skylar v čase 2:08:06 chytá zlatonku a ukončuje zápas. Zmijozel poráží Nebelvír za stavu 300:180.

Zmijozel statisticky zvítězil i v poměru držení camrálu (92 % proti 8 %), v kontrole potlouků (55 % proti 45 %) a také v počtu střel (58 proti 5). V úspěšnosti střel byl však lepší Nebelvír. (60 % proti 52 %). Tabulce nejlepších střelců vévodí se svými 10 góly Ontaria. Nejlepší odrážečkou se tentokrát stala Simelie, které se podařilo srazit 4 hráčky.

Madam Rosmerta dodala, že nejvíce se prodalo škrkniček v čokoládě (49 balíčků). Její stánek navštívilo 29 strávníků. Nejvíce pak nebelvírský fanoušek Claps Craps (13x).

Nyní nezbývá než si počkat na poslední zápas letošního Školního famfrpálového mistrovství, jenž proběhne v neděli 19. 6. od 9:00 mezi Havraspárem Mrzimorem a který ještě může pořádně zamíchat kartami.

Soupiska:
Zmijozel
1. střelec: Inees Rut Gowstring, Noah Limbani
2. střelec: Ontaria Emori Reyes, Noah Limbani, Annya Liddle
3. střelec: Annya Liddle, Kira Mae Spencer, Maya Prinz
brankář: Astoria von Pens
1. odrážeč: Maya Prinz, Saiph Lacaille, Monika Fireová
2. odrážeč: Ruby Élise Day, Annya Liddle
chytač: Sarah Thompson, Maraike Auri Nordahl, Inees Rut Gowstring

Nebelvír
1. střelec: Trixie Deliah Sinclair
2. střelec: Mira Jay Michaels
3. střelec: Newika Shelley Lovecraft, Princess Star
brankář: Pitrys Monty, Jane Oak
1. odrážeč: Skylar Blair Anderson, Simelie Mallorny
2. odrážeč: Josefína Koumálková, Skylar Blair Anderson, Jane Oak
chytač: Skylar Blair Anderson, Newika Shelley Lovecraft, Jane Oak

Ohlasy hráčů:

Maya Prinz (kapitánka)
Děkuji všem svým hráčkám, které na dnešní zápas dorazily – Ineesce, Noah, Ontarce, Kiře, Astorce, Ruby, Monice, Sarah, Maike, Annye a Saiph. Těší mě, že jste si na zápas udělaly čas, ačkoliv už bylo jasné, že pohár letos neobhájíme.

Dvě výhry a nula zlatonek, to se ještě nikomu v historii nového hradního famfrpálu nepovedlo! Věřím, že ačkoli to není pohár, je to stále skvělé vyprovození do profiligy pro naše dvě hráčky, Astorku a Monču, kterým tímto přeji ve sportovním důchodu klid a pohodu. Mám fakt kliku, že jsem si s vámi mohla famfrpál zahrát!

Závěrem bych ještě ráda pogratulovala nebelvírskému týmu k zlatonce a poděkovala za fajn atmosféru na zápase jak jim, tak fanouškům obou týmů, díky kterým jsou zápasy mnohem lepší a zábavnější.

Inees Rut Gowstring
Dnešní zápas jsem si opět moc užila, ale ruku na srdce, Sky už nás doslova vysvobodila. Celá tato famfrpálová sezóna se nese v duchu sakra dlouhých zápasů.

Musím pogratulovat Pitrysovi k několika opravdu skvělým zásahům. Naše střelkyně jsou skvělé a i tak spoustu ran perfektně vykryl.

Budu se těšit příští rok!

Annya Liddle
Tohle byl můj první zápas, kdy jsem si mohla zahrát, a rovnou jsem střelila první gól a ublížila prvnímu nezelenému jako chvilkový odražeč. – zasměje se – Chválím Pita za jeho ucpání obručí, ale potřebuje ještě trochu přibrat, aby byl tak kulatý, že ucpe všechny tři zároveň. – směje se – Chválím všechny střelce… Nejen zelené, ale i červené za neúnavný boj o camrál, a především chytačky za snahu chytit tu malou zlatou mršku, která si z nich dělala srandu. – dopoví se smíchem –

Kira Mae Spencer
Moc nevím, co k tomu dnešku říct. Dva zápasy po sobě přestřílet soupeře, nechytit zlatonku, a stejně vyhrát, to jsem fakt nečekala. Ale teda za dvě hodiny na koštěti už člověka fakt bolí zadek. „Hlavně chyťte někdo tu zlatonku, je jedno kdo!“ To je docela výstižné.

Astoria von Pens
Zmijozel měl víkend relativně dlouhých zápasů, jak nedělní s Nebelvírem, tak o den dříve s Mrzimorem. Podle mě ideální zápas, co lidi pořád aktivně baví, je kolem hodiny hraní. I dneska už si tak minimálně půl hodiny všichni přáli, aby někdo chytil zlatonku. – směje se –

Já to říkám tedy z pohledu týmu, co vyhrál na góly. Dostávat takhle naloženo od našich střelkyň, to bych opravdu nechtěla, a obdivuji Pitryse, letělo toho na něj fakt hodně.

Jsem trochu smutná z toho, že to byl můj poslední zápas před profiligou, proto bych chtěla moc pochválit a poděkovat mému týmu, bylo to skvělé zakončení kariéry, ač ne se zlatonkou, ale přesto vítězné. Díky i do Nebelvíru, kteří bojovali i přes nepřízeň osudu až do úplného konce! 

Ruby Élise Day
Tenhle zápas byla moje premiéra, protože jsem už nebyla v roli náhradníka, ale poprvé jsem mohla oficiálně nastoupit na post odrážeče. Byla jsem dost nervózní, protože zápas se s tréninky nedá moc srovnat, je to úplně jiná atmosféra, a rozhodně se mám ještě co učit. Na druhou stranu ani Zmijozel a ani Nebelvír už pohár vyhrát nemohl, takže na hřišti panovala uvolněná atmosféra a bylo to vcelku přátelské utkání, což je fajn, když byl zápas dlouhý jak týden před výplatou… Myslím, že oba týmy předvedly to nejlepší, co mohly, a snad si to všichni užili.

Mira Jay Michaels (kapitánka)
Zápas se Zmijozelem byl nejen naším posledním, ale také nejdelším zápasem, který jsme tuhle sezónu odehráli. Bylo vidět, že se nám blíží prázdniny, protože nás opravdu byla jen hrstka, já ale moc děkuji těm, kteří v sobě i tak našli energii si ještě naposledy přivstat a zalétat. – usměje se –

Skvělý výkon předvedl náš brankář Pitrys, který pochytal nezanedbatelnou část camrálů, které ohrožovaly naši bránu. 

Všichni hráči v našem týmu předvedli skvělý výkon a jsem na ně moc hrdá. Také velmi gratuluji Sky, jež si letos chytila další zlatonku, kterou pojmenovala Blažej, a doufám, že příští rok chytí jak ona, tak Newika nějakou další. – zasměje se –

Také moc gratuluji Zmijozelu k úžasnému výkonu jejich střelců a týmu obecně. – mrkne –

Jane Oak (zástupkyně kapitánky)
Za mě to byl dobrý a docela dlouhý zápas. Musím upřímně přiznat, že Zmijozel měl letos o chlup lepší tým a vyhrál zaslouženě. Nicméně naši hráči jsou úžasní. Mají neuvěřitelné nasazení, odvahu a zapálení pro tým, takže jsou ochotní nastoupit i se zdravotními problémy, aby nenechali Nebelvír ve štychu. Jsem za ně všechny nesmírně ráda a mrzí mě, že nám letos některé hráčky odcházejí do profesionální ligy. Budou nám velice chybět. A ještě musím vyzdvihnout naše chytačky, jsou senzační, a zaslouženě nakonec jedna z nich chytila zlatonku. Škoda jen, že to nebylo v prvních 50 minutách, to by ten zápas pak byl úplně skvělý. Ale tak nevadí. Věřím, že příští rok se karta obrátí.

Skylar Blair Anderson
Já jsem s průběhem zápasu spokojená!
Věděli jsme, jaký má Zmijozel tým, a to, že budou mít převahu snad na všech postech, se dalo bohužel očekávat. Zápas trval o něco déle, než by bylo nutné, ovšem alespoň jsem si stihla dodělat úroveň a přidat ke zlatonce Karlovi brášku Blažeje. Příští rok bych si ráda sadu zlatonek zkompletovala na zápase s Mrzimorem!

Atmosféra na hřišti byla skvělá, Rosmerta se tentokrát se svými dobrotami vážně vytáhla, až mi bylo líto, že nemohu pojídat na koštěti. 

Závěrem bych ráda poděkovala všem fanouškům a vyzvedla výkony brankáře Pitryse, který chytal jako bůh. Hold pak vzdávám famfrpálovému vedení a vůbec všem hráčům, co na zápas dorazili!

Simelie Mallorny
Dnešní zápas byl velmi napínavý. Očekávala jsem, že nás hadi vyklepnou hned od začátku, ale vypadalo to spíše, že v ranních hodinách na ně ještě působil spánek a dali nám tam dost šancí si zahrát. Nicméně nápor na Pita a střídající Jane byl obrovský a tolik zachycených ran na bránu, to bylo velmi inspirativní a obdivuhodné. Brána se dnes rozhodně zapotila a ukázalo se, že růstové lektvary sklízí svůj dík. – zasměje se – Ne, opravdu. Výkon na bráně byl bravurní. Trixie dokázala protáhnout do hadí branky tři góly a zbytek střelců se snažil také, ačkoliv to nevyšlo. Chycení zlatonky byl také krásný moment, i když k nám k vítězství nepomohl. Všichni se snažili, jak to jen šlo, a atmosféra byla i díky fanouškům výborná. Zápasy jsou za námi a my už se jen můžeme loučit s Callou a Pepi, které byly výbornými hráčkami.

Ohlasy fanoušků:

Elizabeth Eileen McAlcarnar
Začátek zápasu byl zajímavý. Dokonce mne napadlo komentovat zápasy místo komentátora, nakonec jsem zůstala pouze u dýdžejování. – zasměje se – Hadi hráli moc dobře a nebelvírští se drželi statečně, co to jen šlo, kouzelnický klobouk dolů. – usměje se – A přestože jsem se snažila nabudit oba týmy tím, že jsem je strašila hodně dlouhou hrou, tak nakonec až poté, co červená Ema zlatonku na hřiště odkudsi donesla, ji nebelvíští chytili a zakončili kolejní famfr battle skórem 300:180. Ke zlatonce tímto gratuluji a gratuluji i hadům k úctyhodným nastříleným 300 bodům.

Veronica Narcissa Williamsová
Bylo to zdlouhavé, nestíhala jsem sledovat, kdo pořád dává góly, a když jsem si po dvou hodinách jen dovolila přivřít štípající oči (no dobře, zchrupla jsem si), už měli zelení i po fotce a bylo po zápase, takže bych to shrnula asi jakože přišla jsem, viděla jsem, usla jsem, ale přesto jsem zvítězila! Být kolejní ředitelkou je paráda!

Nechápu, že s tak dobrým týmem se nám ještě nepoštěstilo ani jednou letos uzmout zlatonku! – zasměje se – Chtěla bych přepsat pravidla famfrpálu, kde je nějaká petice?

Jo a, s červenými ten zápas byl fajn, letos to bylo všechno takové hezké přáteláky a je vidět, že každý tým poctivě trénuje. Astorka nám taky zakončila svou neprofesionální famfr kariéru, tak doufám, že se nikdy neotevře ta profesionální, protože proti našim bývalým famfr legendám hrát nikdy nechci, bych si nezahrála! – směje se –

Taky jsem slyšela, že kapitánce Maye neskutečně smrdí ponožky, tak stále zvažuji návštěvu kolejní místnosti a pogratulování hadí letce za zápas. Mám velmi citlivý nos přece jen. 

A jak tak zkoumám stav měšce, budou si muset košťatomilci zase představovat imaginární kytičku. To šetření na kadiboudu nevypadá slibně. Ach jo, proč nemůžou někdy hrát jako úplná košťata, ať je nemám za co ocenit. – posmutní –

Pardón, říkala jste krátké vyjádření? – nahodí andělský výraz –

Melisa Pestrá
Zápas mezi Nebelvírem a Zmijozelem byl opravdu napínavý.

Hráči dělali, co mohli. A i když vyhrál Zmijozel, kterému tímto gratuluji k výhře, na moji lví smečku jsem moc hrdá. Vím totiž, že se snažili. Zeleným to nedali zadarmo. Bojovali až do poslední chvíle. O čemž svědčí i zlatonka, kterou nakonec polapila Sky.

Zápas to byl prostě krásný. Jen tedy krapet dlouhý.

Ema Talia
Zápas? Tak ten byl, ten byl! Já, jakožto antitalent, nesportovec, vždycky koukám s hu… ústy dokořán, co to na těch létajících věcech dovedou. Chvílemi jsem nestíhala a viděla rozmazané čmouhy. Miluji občerstvení na zápasech, a tak jsem neodolala ani v den zápasu. A camrál létal, hráči také, potlouky ještě výše. Fandila jsem o sto šest. Pitrysovi to v brance jako vždy slušelo – hihňá se – a Sim létala jak neřízená střela. A pak se to nějak táhlo. Odběhla jsem smažit řízky. Vrátila se s obrovským talířem. A stále se hrálo! Jeden gól za druhým. Byl to hodně intenzivní zápas a taky jsem viděla, že některé hráče opouští síly. To už jsem měla obavy, letěla jsem dělat další várku řízků i s bramborovým salátem. Zase jsem se vrátila na hřiště. Pak si vzpomínám, že někdo říkal, že se zlatonka změnila ve Ferrero, a to jsem si zase nebyla jistá, jestli jsem ji náhodou a úplným omylem neslupla. V té chvíli mi madam Espe totiž řekla, ať se jdu převléknout, že nastoupím na hřiště, že nemáme nikoho na střídání. Pak mám zatmění. No ale nakonec ne, Nebelvír ji ulovil, zápas skončil a já s radostí rozdala řízky unavenému týmu. Pak všichni odpadli. – usměje se – Ale byl to milý, přátelský zápas, i když velice vysilující. 

Emka a její nesportovní hlášení

Rain Bow Arrow
Co se týče zápasu, měla jsem čas sledovat tak 10 %. Naši byli moc šikovní, Pitrys krásně chytal, ale prostě zelené slečny byly až moc šikovné. Střelkyně byly úžasné a věřím, že příště budou mít více šancí. Obě odrážečky byly taky bombovní. Hlavně Jos byla moc šikovná. No a Newi a Sky? Ty jsou skvělé vždy a moc přeji Sky jejího Blažeje, je škoda, že nepřiletěl dříve, abychom vyhráli, ovšem aspoň náš tým neusne na vavřínech a má se pořád kde zlepšovat. – usměje se –

Enselis Ismenia
I z pozice fanouška byl zápas dlouhý, tak jako pro hráče, přesto byl napínavý. Jako studentka Zmijozelu jsem si užívala mohutnou palbu našich střelců na červené obruče. Atmosféra na stadionu byla super, i když ke konci bylo vidět, že už se každý těší na oběd a Rosmertiny pochutiny přestávají stačit. Každopádně jsem na hadí letku pyšná, skvěle se jim fandí. – usměje se –

Esperanza Milagrosa
Zápas jsem si jako vždy užila, ačkoli jsem fandila spíš jen tiše, bylo to fajn.

Jsem nesmírně hrdá na náš tým, že se dokázal poprat i se silným soupeřem a ve výsledku to nedopadlo vůbec špatně, když si slečna Sky pořídila Blažeje, k čemuž jí moc gratuluji.

Nemohu říct křivého slova ani proti našim střelcům, skvělému brankáři i odrážečům.

Nálada byla na hřišti díky správným fanouškům skvělá, takže paráda.

Soupeři gratuluji k výhře. 

Co už se mi asi moc nepozdává, je fakt, že dle odpozorovaných zápasů to začíná vypadat, že po hodině hry začínají být brankáři velmi unavení a pouští toho mnohem více než při první hodině hry. A jestliže proti sobě hrají na jedné straně výrazně silnější střelci, kteří mají camrál každou chvíli, projeví se to tím, že udělají klíčový rozdíl 15 gólů a pak už ani sebelepší chytač nestačí tento náskok dohnat chycením zlatonky. Takže zatímco do hodiny hry je to v rukou všech postů a je napínavé, kdo tedy vyhraje, po hodině hry v případě střelecké převahy už to vlastně není o nějakém zvratu, ale o tom, kdy to už konečně skončí. 

Takže záživnější zápas to bude v momentu, kdy budou i střelecké pozice vyrovnány.

Pro Denní věštec
Princess Star

Komentáře

 1. Prin, gratuluji k double premiéře (novinářské i famfrpálové)! S obojím ses poprala perfektně a report se ti moc povedl! 🙂

 2. Nejen brankáří, na fanoušky padá únava taky! 😀
  Pžiznám se, že ohlasy jsou vždycky jediné, co z famfr reportů čtu a tady jich bylo víc než dost, to cením ♥

  1. To jsme viděli, že na fanoušky padá taky. 😛 Tak to jsem ráda, že aspoň někdo tu nálož ohlasů uvítal. 😀

 3. „Madam Rosmerta dodala, že nejvíce se prodalo škrkniček v čokoládě (49 balíčků). Její stánek navštívilo 29 strávníků. Nejvíce pak nebelvírský fanoušek Claps Craps (13x).“

  To teď vypadá, že ho nekrmíme!
  Jinak skvělý článek, Prin 😉

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *