Cesta do minulosti Hogwarts

| Vydáno:
Co hrad hradem stojí, stala se na něm spousta zajímavých věcí. Některé jsou veselé a milé, jiné odstrašující a poučné, některé jsou velice nepěkné (o těch se ale bavit nebudeme). Jakožto nedočkavé malé dítě jsem ještě při čekání před hradní bránou prošmejdila všechny vývěsky na hradní bráně, a že jich tam není málo, a vybrala pro vás ty nejzajímavější, nejpoučnější a nějakým způsobem nejdůležitější. Budeme tu mít záležitosti jako první svatba na hradě, uhelné prázdniny, podmínečná vyloučení nebo třeba změny ve fungování výuky. Tak se hezky usaďte, nasaďte čtecí brýle a jdeme na to! Jen pro zvědavce, události budou řazeny chronologicky, takže si tu postupně vypíšeme takovou historii Hogwarts.

Hned první událostí na hradní bráně vůbec, na 345. straně, je vývěska, která naprosto logicky prozrazuje (znovu)otevření školy, ale co asi většina neví, k události se pojí také takzvané uhelné prázdniny! Aneb když si počasí dělá, co chce, ani kouzelník s tím nic nenadělá… Dovolím si podotknout, že vzhledem k všudypřítomnému sněhu bylo tehdy zakázané se koulovat ve Velké síni, věřím, že kdyby se zákaz nezrušil, mnozí z nás by dodnes trčeli ve sklepení s trestem na krku.

Další vyhláškou, která dle mého stojí za zmínění, bylo pozměnění chodu výuky! Ještě před stěhováním hradu na jeho současnou adresu se úkoly zkrátka musely posílat přes externí sovy, omlouvání úkolů navíc fungovalo trochu chaoticky a spoustu dalšího. Za momentální fungování výuky tedy vděčíme celé řadě kouzelníků, kteří si dali tu práci a zdokonalovali, dokud mohli, a pak to předali dál.
Celá cesta však začala právě tady.

Další mile nemilou a nemile milou událostí bylo úmrtí studenta Hanibala Lectera. Ano, zřejmě první obyvatel hradu, který se následně stal duchem, konkrétně zmijozelským kolejním duchem. Pokud někomu z vás něco říká jméno Hanibal, údajně se podle něj jmenuje Hanibalovo jezero, ve kterém se podle všech důkazů nešťastnou náhodou utopil. I když jak se z hradní brány dočtete, nejdříve z něj našli pouze jazyk!

A teď taková malá zajímavost! (ne že by zbytek článku byl nudný). Na hlavní bráně se dříve psalo hodně, HODNĚ infa o soutěžích, ale mezi prvními byla informace o této (bezejmenné?) rychlosoutěži!
Jak fungovala, kdo ví, proč byla na vítězná místa, netuším, ale zajímavé je, že se dříve udílely (nejen v tomto případě) body navíc koleji pro tu, která se účastnila nejvíce! Představte si to teď, to by byl blázinec!

Další na seznamu mám tentokrát poučnou situaci. Řekla bych k tomu jen, že o smrti a odchodu ze školy se nevtipkuje, lidé se tímto způsobem netestují, a to i kdyby vám přišlo, že nemáte kamarády.

A hezky na závěr tohoto článku tu máme novinku z hradní brány týkající se založení právě Denního věštce! No lepší staronovinkou už bychom to zakončit snad ani nemohli!

A co se dělo dál? Uvidíme příště! Tak snad zase u dalšího dílu Cesty do minulosti Hogwarts na viděnou!

Pro Denní věštec
Ťasendi Nima Taygeta

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.