Nulová konta

| Vydáno:


Večer v neděli 12. června se po delší době opět otevřela registrace a otevřena by měla zůstat až do konce prázdnin. Oproti loňským ročníkům však nováčci nemusí čekat na zařazování, do školy mohou rovnou.
Zarážející fakt ovšem je, že přestože je starší studenti varovali, již ráno 14. 6. bylo možné nalézt konta některých nováčků téměř nulová. Počítají do budoucna s výukou? Není pochyb o tom, že ve Školním řádu, jenž jsou studenti povinni přečíst, se jasně píše, že zápis na jeden předmět řádné výuky stojí jeden galeon.

Na druhou stranu se musíme pozastavit nad některými stížnostmi, které vedou noví studenti v ředitelně a které se jen množí. Je opravdu vhodné dávat na začátku pouhé dva galeony? Jak má průměrný student s touto částkou vystačit? Jistě, jsou dvě možnosti na výdělek.

První možnost – Prasinky, Agentura Žlutá tlapa, ovšem s šesti svrčky (v lepším případě) si vážně moc nepřilepšíme. Samozřejmě, pokud máte štěstí a práce se vám povede, dostanete sedmnáct svrčků (výjimečně lze i víc, pozn. red.), ale štěstí nemáte moc často. V horším případě taky můžete práci zkazit a stav konta si snížit.
Druhý způsob výdělku jsou soutěže, jenže nastávají prázdniny a ne každý má možnost tyto dva měsíce trávit na Hogwarts.

Ale přes tyto možné problémy našemu milému panu řediteli věříme, že ví, co dělá. Koneckonců, studenti, co jsou zde již déle, toto období také ve zdraví přežili…

Komentáře

 1. Galeon sem, galeon tam – kdesi jsem zaslechl, že vedení školy nejspíš dá těsně před začátkem školního roku nováčkům jeden galeon na výuku.

 2. – Já jsem to sice nezaslechla, ale nemyslím si že by to bylo doví jak tragické….pokud se nováčci budou snažit mohou mít mnohem více než jen 1 galeon na výuku….

 3. bych to taky … – … neviděl tak černě. Není problém si peníze vydělat. Ale určitě by bylo fajn před prázdninama vypsat nějaký soutěže s datem platnosti do 31.8. – neříkejte mi, že se během dvou měsíců nenajde chvilka něco sesmolit, notabene když není škola …

 4. Má to svoje pro a proti. – Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

 5. omlouvám se… – Chtěla jsem připsat komentář, zablbnul mi počítač a místo toho jsem omylem vymazala test slečny Nany. Ve skutečnosti nebyl v rozporu s pravidly, omlouvám se za tento kiks… Slečna tam psala v tom smyslu, že by bylo dobré dávat více peněz, protože v Prasinkách se vydělá minimum, soutěže většina nováčků nezvládne a hodně jich bude o prázdniny mimo… Tak proče nedávat více peněz…

  Milá slečno, zdá se mi, že poslední dobou jsou všichni zvyklí, že jim vše spadne samo do klína. Chci tohle nebo tamto, ukážu si na to, a hned to mám. To není dobré. Každý se musí snažit, aby dostal to, co chce. Podmínky při vstupu do školy mají všichni stejné, tak jak je možné, že někteří nováčkové mají týden po registraci třeba sedm galeonů? Že by to bylo tím, že by nezvládli soutěže? Nikdo po Vás nechce, abyste celé prázdniny seděla u počítače, ale za těch pár dnů, kdy se doma vyskytnete, můžete odeslat tucet soutěží. Takže směle do toho.

 6. souhlasím – Souhlasím s p.p.Tato… Nic vám v životě nespadne samo do klína a ani pečení holubi vám nebudou lítat do úst… Berte to jako průpravu pro skutečný život .))

 7. – já,když jsem začínala, měla jsem ještě míň a vystačila jsem si.. tak proč né oni?

 8. … – prosil bych neházet všechny nováčky na jednu odpudivou haldu 😉 kdo si opravdu chce vydělat a nehledá jen výmluvy „proč to právě teď nejde“, určitě nemá problém.

 9. – Adame jak už jsem jednou řekla tenhle přístup se mi líbí…taky si myslím že by soutěže zvládli kdyby chtěli stač se jen ovládat a makat…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.