“Expecto patronum!“ zařve mocným hlasem čaroděj a nad jeho hlavou se vytvoří ochranný štít. Co na tom, že je pravák a hůlku drží v levé ruce. Dnes je to totiž úplně běžné, i když třeba slavný kouzelník Harry Potter držel hůlku v pravé ruce. Čím to je a k čemu je to dobré?
Hůlky pro praváky u Ollivanderových nenajdeme, vyrábí se už jen do levé ruky. „Co je to za hloupou módu?“ říkala jsem si, když jsem si kupovala u pana Ollivandera svou první hůlku (což je vzhledem k mému věku celkem nedávno) a stále jsem měla tendenci ji přehazovat do „té šikovnější pravé“ ruky. Dnes jsem si již na podivné držení hůlky zvykla, ale tak úplně přirozeně ji v té levé ruce stále nedržím. Vždy mě to znovu a znovu nutí nad tím přemýšlet. V pravé ruce by se mi přeci držela mnohem, ale mnohem lépe! Možná by se kouzla učila a dařila mnohem rychleji…
Jediný, kdo z toho nese prospěch, jsou podle mého názoru spisovatelé. Když píšou a něco se jim nepovede, automaticky drží v levé ruce hůlku a kaňku kouzlem odstraní (problém nastává, když je spisovatel levák).
Na jistý fakt této problematiky mě upozornila i madam McFir Elat, která mi na můj dotaz, zdali jí hůlka v levé ruce vyhovuje, ochotně odpověděla: “Zapomínáte na třetí variantu. Pronesením příslušného kouzla se vaše hůlka změní v brk a vy můžete v klidu psát a v případě nouze i kouzlit. Schopnosti hůlky se její přeměnou nezmění.“ Nevím, jak vy, ale já přiznávám, že tohle jsem vůbec netušila, je vidět, že madam McFir Elat s tím už má nějaké zkušenosti…
Tak co nakonec? Snad jen popřát, ať vám to s hůlkou dobře klape (a kdyby to náhodou nešlo, tak radím přehodit do pravé ruky). o:)
– Áno áno, na výjevu, který je přiložen ke článku jde poznat, že pero(brk!) je silnější než hůlka! Na co vlastně hůlky, když ani nevíme, jaká ruka je vhodnější? 😀