O nevděčném postu supervizora soutěží a poztrácených inspektorech výuky

| Vydáno:
Supervisor soutěží a inspektor výuky. Ve správě školy jsou tyto funkce umístěny hned pod ředitelem školy. Na jejich obsazení a fungování z velké části stojí náš hrad. To si ovšem uvědomujeme až ve chvíli, kdy osoby na těchto pozicích nefungují…

Když jsem přesně před čtyřmi roky psala pro Denní věštec článek Ohlédnutí za Zimou 2016, mj. jsem shrnovala, že se vyměnil jak inspektor výuky, tak supervisor soutěží. Tehdy jsem konstatovala, že výměna těchto dvou hradních funkcí najednou je velmi ojedinělý jev. Do té doby se obsazení měnilo velmi sporadicky. Lidé, kteří se v těchto funkcích vystřídali, patří k legendám školy. Po čtyřech letech se v této situaci ocitáme znovu.

V roce 2016 se inspektorkou soutěží stala Tydynka Flyová, funkci nečekaně opustila v prosinci minulého roku. O profesorce Flyové jsme po ta léta prakticky nevěděli. Bylo to tím, že soutěže dokonale fungovaly. Nebyly žádné výpadky, hodnocení chodila pravidelně, profesoři, kteří sem tam nedodrželi termín s opravou, byli nepochybně urgováni, protože hodnocení přišlo jen o pár dní později.

Že je něco špatně, jsme si mohli všimnout začátkem ledna, kdy se mezi soutěžemi k vypracování objevila jen pouhá tři zadání. Tehdy jsme prozřeli. Zadání soutěží opravdu neskáčou sama. Někdo nad profesory musí stát, motivovat je a popohánět. Nový motor se hledá do 28. 1. 2020. Je třeba si uvědomit, že funkce je to dost nevděčná. Patrně vás dostane na krk jeden redaktor v Denním věštci, který s vámi udělá rozhovor o vašich vizích a o tom, jestli získat tuto funkci byl váš sen od vstoupení na půdu školy. Když budete mít štěstí, ujme se vás i někdo z časopisu koleje, ze které pocházíte. Toto období si náležitě užijte, pak po vás neštěkne hafoň, pokud funkci budete vykonávat dobře. Nezbývá než doufat, že se najde někdo tak svědomitý, jako byla Tydynka Flyová. Do té doby nad soutěžemi bdí ředitel školy Nimrandir Elénére.

Mnohem trnitější cestou si v posledních letech prošel post inspektora výuky. V roce 2016 na něj byla dosazena NaSaŠí Jackson, do konkurzu se hlásila ještě jako studentka. Hrad tuto změnu sledoval s mírnými obavami. Ze studentky hned inspektorkou? To tady ještě nebylo. Do té doby post obsazovali zásadně dlouholetí profesoři. NaSaŠí Jackson předčila veškerá očekávání, krom spousty nových předmětů světlo hradu spatřily také dotazníky kvality výuky, které dostáváme po každé odeslané eseji. NaSaŠí Jackson post vedla také ve chvíli, kdy převzala vedení zmijozelské koleje, a nutno dodat, že post inspektora výuky tím rozhodně neutrpěl.

NaSaŠí Jackson skončila v nejlepším. Svědčí o tom i skutečnost, že když jsem se kvůli článku Vybírá se nový inspektor výuky ptala hradního osazenstva, kdo by se měl stát novým inspektorem výuky, většina si neodpustila velkou chválu dosavadní inspektorky. Můj tehdejší dotazník vyhrála Cerridwen Lowra Antares. Ta se do konkurzu přihlásila a vyšla z něj vítězně. Výuku zahajovala v Létě 2019. Svůj rok ale nedokončila. Naposledy se na hradě objevila v květnu 2019. A tak se během letních prázdnin konal konkurz znovu. Novým inspektorem výuky se stal Oliver McCollin. I jeho aktivita se během roku vytratila, své o tom ví jeho studenti, kteří nemají opravené úkoly celého druhého pololetí. Absence inspektora využili i mnozí profesoři, kteří si už udělali prázdniny, velké množství tříd má v tuto chvíli suplujícího profesora. Mnozí studenti jsou letošním přístupem profesorů demotivovaní. Nového inspektora výuky nečeká lehká práce, je třeba dodat postu stabilitu.

Vytrácení osob z důležitých funkcí bylo v roce 2019 až příliš častým jevem. Kromě inspektorů výuky odešly také dvě šéfredaktorky Denního věštce za sebou – Niane z Libelusie a Narcisse Cinerea. Žádné noviny jejich náhlé zmizení nikdy nekomentovaly, hrad je nechal tiše odejít.

Je post inspektora výuky prokletý? Vyjde volba do třetice všeho dobrého? Nezbývá než doufat.

Hodně štěstí všem uchazečům, kteří jdou do funkcí se zapálením a vědomím toho, kolik času zabírají a jak moc je jejich fungování pro hrad důležité.

Pro Denní věštec
Vicky Charmant

Komentáře

  1. Pěkně napsaný článek! A souhlasím, lidem často nedochází, kolik práce se odehrává za oponou. Že pokud tito lidé odvádí práci dobře, tak o nich ani nevíte. Navíc jsou to nevděčné funkce, spíš si furt někdo stěžuje, než aby se zastavil, zamyslel a procitl s nápadem, že by sem tam mohl něco pochválit. Jen tak přemýšlím.. ta teorie s kletbou se mi moc líbí! Ale neodežene to teď případné zájemce? 😀

  2. Děkuji za hezký článek o obou funkcích, jak říká Any, spoustě lidem nedochází, kolik je za nimi práce a uvědomí si to, až když má funkcionář výpadek a věci přestanou fungovat. Jsem sice nesmírně vděčná za všechny zkušenosti, které jsem měla možnost díky inspektorování získat, ale už bych se zpět nevrátila, protože vím, že to není žádná sranda, která by se dala dělat jen polovičatě.
    Věřím, že Filius si povede opět skvěle a doufám, že se do budoucna po jeho odchodu nebudou už muset podobné výpadky řešit. 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *