UNC 2019 – nominace ve čtenářských kategoriích

| Vydáno:
Rok se s rokem sešel a my s radostí přivítali další. Než se však naplno budeme věnovat letošnímu roku, ještě se musíme ohlédnout za tím minulým. Na poli hradní novinařiny to bylo bouřlivé. Nejen na postech šéfredaktorů, ale i co do článků, projektů a soutěží. Za všemi těmito projekty stáli ti, kteří svůj čas nadšeně a s láskou dělí také mezi hradní tisk, a jejich pomocí vznikají skvělé projekty, bez kterých by byl hrad pořádně chudý. Teď je konečně načase, abychom si na ně posvítili a vyzdvihli ty nejlepší z nich.

Každý člen novinářské rodiny na hradě má šanci získat dva druhy ocenění. První z nich se neuděluje tak často. Je spíše výjimkou a důvodem pro jeho udělení je zejména nějaké výrazné ovlivnění hradní novinařiny. Uděluje ho buď šéfredaktor Denního věštce, nebo sám ředitel školy. Jeho prestiž je tím pádem obrovská pro všechny hradní novináře. Už tušíte? Ano, jde o Řád ostrého brka.

Další ceny, které jsou samozřejmě taktéž prestižní, se udělují během akce Udílení novinářských cen. I zde platí, že vítěz musel dokázat něco víc, aby se do nominací dostal. Jediný rozdíl zde je v tom, že tato ocenění se udělují za jednotlivé počiny, u kterých rozhoduje samozřejmě kvalita.

UDÍLENÍ NOVINÁŘSKÝCH CEN 2019

Pokud ještě stále tápete a nevíte, o co jde, určitě vám situaci osvětlí článek Vicky Charmant, která celou událost představila a hrad na ni náležitě připravila. Článek si můžete přečíst ZDE.

Abychom to ale moc neprodlužovali, pojďme se podívat na nominace ve čtenářských kategoriích! Těšíte se? Bojíte se? Máte své favority? Tak schválně!

Čeká nás sedm kategorií! Aby ale vše nebylo pouze na šéfredaktorech nebo odborné porotě, máme zde také tři kategorie, ve kterých hlasují zejména čtenáři! A právě tyto kategorie nás dnes zajímají ze všeho nejvíce:

1. Redaktor roku
V této kategorii nominují jednotliví šéfredaktoři své redaktory, kteří během roku prokázali největší novinářskou zručnost, zajistili si oblíbenost čtenářů a prokázali ten správný novinářský čuch.

2. Článek roku
Vybrat ten nejlepší článek je pro šéfredaktora hotová noční můra. Zvlášť, když si představíte, kolik toho vlastně vychází. Proto články, které jsou nominovány, získávají vlastně zvláštní ocenění už jen tím, že byly šéfredaktorem vybrány.

3. Časopis roku
Do této kategorie šéfredaktoři nezasahují. To by to také dopadlo, že?
Tato kategorie záleží na vás, na čtenářích. Automaticky do ní spadají všechny hradní časopisy aktivní v daném roce. A to byly vlastně všechny.
Samozřejmě ani letos vás neochudíme o speciální ocenění, kterým bude Brk sympatie. O tom si můžete přečíst ZDE.

Protože se neustále zmiňujeme o šéfredaktorech, představíme si teď ty, kteří vedou své redakce. A bylo to loni opravdu bouřlivé. Vlastně bychom si také mohli položit otázku, proč je na postech šéfredaktorů tak vysoká úmrtnost, ale o tom raději někdy jindy!

Corvinus Declaratio
Za minulý rok se na postu šéfredaktora havraspárského časopisu vystřídalo několik osob. Nominace pro letošek ale dostala na starost současná šéfredaktorka Hetty Londsová.

Denní věštec
Ani tento časopis to neměl v loňském roce snadné. Prošel několika změnami. Nakonec je ovšem reprezentován šéfredaktorkou Theresou Veilin Brendi.

Hadí král
I v Hadím králi došlo ke změnám a letošní nominace dostala na starost novopečená šéfredaktorka Kira Mae Spencer společně se zmijozelskou primuskou Androu Tigers.

Lví tlapou
Je to jediný časopis, který neprošel žádnou změnou, a nominace tak stále připadají dlouholeté šéfredaktorce Marině Liquett Charrette.

Žlutý Trimeles
I mrzimorský časopis prošel změnami. Nominací se proto zhostil šéfredaktor Theodor Mudd.


KATEGORIE: REDAKTOR ROKU 2019

Corvinus Declaratio
Volba byla jako vždy těžká, ale přeci jen jsem se nakonec rozmyslila a má první nominace padla na dlouholetou redaktorku Indris Elwinor. Indris je z těch, co se článků nebojí, a již od svého prvního ročníku pravidelně přispívá do atmosféry v redakci a články rozhodně nešetří. V redakci je už docela dlouho jedním z pravidelných redaktorů, na které je vždy spolehnutí.
Má druhá nominace padla na Ayu Watanabe, která se letošní rok vypracovala z občasného pisálka na právoplatnou redaktorku a po celý rok pravidelně přispívá nejen články, ale i svou vlastní grafikou. Je jedním z těch lidí, kteří by měli jít redakci příkladem a vzorem.

Denní věštec
Je těžké rozhodnout se, který ze všech skvělých redaktorů by měl být nominován. Za Denní věštec však první nominace padá na Helen Miltonovou. Ta pro Denní věštec píše neúnavně kvalitní články, je na ni spolehnutí a dá se říct, že vždy dokáže rozzářit celou redakci.
Druhá nominace pak padá na Vicky Charmant. Články psané k tématu, na tělo, aktuálně a co hlavně – kvalitně. To jsou všechno věci, kterými se Vicky vyznačuje. Bez jejích článků by Denní věštec přišel o mnohé. Sehnat redaktora je dnes obtížné. Sehnat takto kvalitního je téměř nemožné.

Hadí král
Inees Rut Gowstring je redaktorkou, u které je každý vydaný článek zárukou kvality, je pečlivá, píše poutavě, pokud se jedná o články z jejích cest, tak se dozvídáme i cenné informace z mudlovského světa a můžeme se pokochat nádhernými fotkami, v některých jejích pracích se můžeme nabažit i kousavého zmijozelského humoru. Nejen proto právě Inees do této kategorie nominuji.

Lví tlapou
V kategorii Redaktor roku jsem se rozhodla nominovat dvě skvělé tváře Tlapy, a to Nebelbracha Mechachu a Newiku Shelley Lovecraft. Oba tito redaktoři se velkou měrou zasloužili za přísun nových nápadů, tvůrčí energie a věnovali časopisu velkou část svého času, za což si jich nesmírně vážím. Neb je jedním z nejaktivnějších a nejspolehlivějších lidí v celé redakci a snad nikdy neodevzdal svůj (pečlivě zpracovaný) článek pozdě. Newi přináší do redakce svěží vítr, její škrkny nikdy neomrzí a má osobitý styl, který ihned vtáhne čtenáře do děje. Oba jsou to skvělí lidé, kteří by za časopis dýchali, a já jim tímto za všechnu dosavadní práci děkuji.

Žlutý Trimeles
Do kategorie Redaktor roku nominuji Helen Miltonovou. Za její pravidelné, poutavé články, plné optimismu, pravdivého pohledu na události a novinářské svěžesti. Také za různé projekty soustředěné okolo kolejních zvířat a za reportáže z kolejních výprav do Zakázaného lesa.

KATEGORIE: ČLÁNEK ROKU 2019

Corvinus Declaratio
Edmund Heusinger: Bylo nebylo: profesionální famfrpálová liga (článek)
Tento článek shrnuje historii a mapuje profesionální famfrpálovou ligu. Poukazuje na některé chyby z minulosti a zároveň do něj autor vnáší plno zajímavých myšlenek a nápadů. Článek je napsán velmi poctivě a nominace by u něj měla být samozřejmostí.
James Watfar: Rozhovor s Valentýnem (článek)
Velmi nápaditě a originálně zpracovaný rozhovor, kterému nechybí trocha milého humoru a pár narážek. Článek je psán velmi čtivě a poutavě a kolejnímu časopisu ostudu rozhodně nedělá.

Denní věštec
Nebelbrach Mechacha: Příšerné hovory 1 – Potměšilý laskavec a Krysodlak (článek)
Článek protkaný hradní realitou, trochou nadsázky a humoru. Každý, kdo do sklepení někdy zavítal, mu dá jistě za pravdu. Kdo nezavítal, ten dostane buď panický strach, nebo neodolatelnou touhu dveřmi projít.
Zpytlehněv Zďáblíkov: Z deníčku křivd: Případ nevinného koštěte (článek)
Poutavost, vtip a nadsázka, to je to, co v tomhle článku vtáhne čtenáře skoro jako černá díra. Odlehčenou formou podává témata, která na hradě všichni dobře známe.

Hadí král
Zpytlehněv Zďáblíkov: Inspekce ve Lví tlapou (článek)
Do této kategorie nominuji článek, který vyvolal obrovskou diskuzi a zároveň se stal jedním z nejčtenějších článků Hadího krále vůbec. Článek je fantastický a bezesporu si nominaci v kategorii Článek roku zaslouží.

Lví tlapou
Newika Shelley Lovecraft: Škrkní zpravodajství – O kolEjníM veČírku, anEb jak se Lev popral sE Smrtí (článek)
Emma Ellie Lewis: Slovensko a jiné trable… (článek)

Žlutý Trimeles
Andrew Uroboros: Konec prázdnin aneb Pojďte si s námi trsnout. (článek)
Za Andyho upřímnost při popisování mrzimorského večírku, se všemi jeho událostmi, atmosférou a prostořekostí některých účastníků této kolejní akce.

KATEGORIE: ČASOPIS ROKU 2019

Asi není třeba říkat, že čím lepší umístění v této kategorii, tím větší pocta pro šéfredaktory. Umístění odráží práci, kterou časopis v loňském roce odvedl, a je vlastně uznáním čtenářů, kteří plátky čtou. Proto až budete hlasovat, ptejte se sami sebe: „Po kterém plátku sáhnu jako prvním?“ A pak udělte svůj hlas.

Corvinus Declaratio (šéfredaktorka: Hetty Londsová)
Denní věštec (šéfredaktorka: Theresa Veilin Brendi)
Hadí král (šéfredaktor: Kira Mae Spencer)
Lví tlapou (šéfredaktorka: Marina Liquett Charrette)
Sub Salix (šéfredaktorka: Helenia Kukková)
Žlutý Trimeles (šéfredaktor: Theodor Mudd)


Než se však úplně rozloučíme, ještě je tu pár drobností, které ale jistě také potěší.

V první řadě jde o ŠŤASTNÝ GALEON.
Do losování o tento šťastný galeon bude zařazen každý, kdo vyplní hlasovací lístek a samozřejmě přidá i své kouzelnické jméno. Jméno výherce se dozvíte na slavnostním Udílení novinářských cen.

Stejně tak nesmíme zapomenout ani na NOMINACE V ODBORNÝCH KATEGORIÍCH. Článek k tomuto tématu očekávejte brzy!

A nakonec to, bez čeho by nic nebylo!
HLASOVACÍ LÍSTEK!

Hlasovat můžete do 4. února včetně.

Těšíme se na všechny vaše hlasy! Hlasujte s rozvahou!

Pro Denní věštec
Theresa Veilin Brendi

Komentáře

  1. Děkuji za nominaci! 🙂 +červení se tak moc, že bude brzy úplně rudá+ Vážně si toho vážím 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *