Našli jsme dvojice – Čtvrtá část

| Vydáno:

Poslední část tohoto soutěžního cyklu je tu. Už jsme měli spárované zakladatele, Merlina, duchy, studenty, profesory a v tomto článku si ukážeme ty ostatní, neméně důležité dvojice…

Našli jsme dvojice – První část
Našli jsme dvojice – Druhá část
Našli jsme dvojice – Třetí část

Abych vás uvedla do děje… představte si tu nejméně sourodou partu lidí a vznikne vám něco blízkého tomu, jakou skvadru postav z Harryho Pottera si tu dnes ukážeme ve dvojici s obyvateli našeho hradu.

Začneme oblíbenou manželskou dvojicí, manželi Weasleyovými. Přehoupneme se k jejich snaše Fleur Delacour a půjdeme dál a dál, až skončíme u Mloka Scamandera, který si užil své s Fantastickými zvířaty… Dokonce se dozvíme, kdo je Hogwartský Krátura!

Molly Weasleyová
Eillen McFir Elat – jedna obětavá matka rodiny, druhá obětavá „matka koleje“. Z obou z nich vyzařuje upřímná mateřská láska, vše dávající a všeobjímající. Obě jsou ochotné pro záchranu své rodiny či koleje obětovat cokoli, co je smysluplné a v jejich silách. Obě působí velmi pozitivně, ale bez mentorských sklonů. Spíš jako by přijímaly život v jeho podstatě a snažily se mu přizpůsobit.

Inees Rut Gowstring – Chvíli jsem přemýšlela, ale musím říct, že z HP je pro mě Molly asi nejsrdečnějším člověkem – a tím je pro mě na hradě Ineeska. Pro lidi kolem by se rozdala, vždy pro ně najde vlídného slova, nikdy jsem nezažila odmítnutí, když někdo potřeboval pomoc. Ineeska má srdce na dlani, a ačkoliv sama nemá moc, dala by všem kolem. Čímž jí také děkuji – protože je boží a je tak trochu i kvočna, která se o zelené kolem neustále zajímá.

Oresta McCollin Vianueva – Když se řekne Molly Weasleyová, vybaví se mi žena obklopená houfem dětí. Dětí, o které se stará a na které musí dávat pozor. No nezní to úplně jako naše Oříška? I ona má na krku houf stále hladových krků, které potřebují občas pomoci, občas povzbudit. A občas vymezit do správných mezí. Navíc mají obě srdce na správném místě, a i když se to na první pohled nemusí zdát, nechybí jim ani odvaha a síla bojovat.

Wenai Lafayette – Ne, nezbláznila jsem se. Ano, mají opravdu něco společného! Nechte mě to vysvětlit… Jak jistě víte, madam Lafayette je nejen správkyně Příčné ulice, ale také velmi nadaná švadlena (doporučuji nahlédnout do archivu předmětu Kouzelnická návrhařina a pokochat se jejími výtvory). Bystré mysli již docvaklo, že Molly Weasleyová je taky švadlena! Nebudeme rozebírat, jestli je stejně nadaná a zda se jejími výtvory můžeme též kochat, nicméně nějaká spojitost tu je. A komu by to nestačilo, pádný důkaz jejich podobnosti poskytnou sytě zrzavé vlasy, kterými se madam Wenai i paní Weasleyová vyznačují.

Arthur Weasley
Nicholas McEllen – Toto podobenství není ani z důvodu povahy či životních příběhů. Je to z důvodu toho, že Arthur Weasley byl velkým zastáncem tradiční kouzelnické rodiny. A pan Nich byl (a v mé mysli stále je) dlouholetým šéfem žluté koleje, za kterou by byl býval položil svůj počítačový program do ohně. V něm jsem cítila klid, jistotu, rozhodnost, kterou předával dál své žluté koleji.

Selena Enail Smithová – Naši paní profesorku a pana Weasleyho spojuje nadšení a mírná posedlost světem mudlů. Oba mudlovský svět důkladně studují, snaží se ho pochopit a mají mudly velmi rádi. Věřím, že by mohli na toto téma vézt několika hodinové diskuze.

Fleur Delacour
Isabell Tenebris Nenajdete v žádném z příběhů jemnější dívku tak dbalou vystupování. Chování obou je příkladné. Smysl pro módu je legendární. Pokud bych měla hlasovat pro Miss pohádek, pak bych volila mezi jednou z nich. A myslím si, že je dobře, že kouzelníci dbají na módu a sledují módní trendy, každý nemůže chodit v tričku se zajícem jako já.

Isabell Tenebris – Dvě stylové slečny. Ani jedné móda není cizí. Ani jednu byste nenašli v něčem, co jí nesluší. Umí vypadat a umí se i chovat. A navíc nejsou krásné jen na povrchu, ale obě mají i skvělou povahu a dobré srdce. A mimochodem, mají společné i jméno, protože celé jméno Fleur je Fleur Isabell.

Argus Filch
Any Dawson – Obě rozpolcené osobnosti. Argus se poltí do paní Norrissové a Any do Dawsonky. Oba dva mají oči i uši všude a vidí a slyší, co se kde šustne. Jsou strážci obou Hradů a záruka toho, že co se stane i nestane, bude zveřejněno k probrání, rozebrání a zveřejnění přede všemi a na všech zdech hradů.

Barbara Arianne Lecter – Ne že by madam Bárb byla nepříjemná, ale rozhodně se jí všichni bojíme. Má oči i uši všude (a určitě má spoustu pomocníků z řad škrken, skřítků či zvířat) a bedlivě hlídá, jestli někdo nežere čokoládové žabky. Běda tomu, kdo jim ukousne hlavu nebo třeba jen olízne stehýnko! Kromě toho je ale celkem neškodná, podobně jako dobrák Filch. Jo a taky ráda vodí studenty za trest do Zakázaného lesa a určitě by je mučila, kdyby mohla.

Filius Orionis – Všichni se ho bojí, ale nikdo to nepřizná. Má mourovatou kočku s přísným pohledem a žlutýma očima. Myslí si, že to tu všechno řídí. Straší na Hradě už takovou dobu, že to nikdo neumí spočítat. A o kom že to mluvím? O panu Filchovi samozřejmě. Nebo snad o panu Orionisovi?

Sirius Black
Tadäus Trottertickler Bojovníci za občanská i kouzelnická práva. Zastánci slabších a těch, kterým osud příliš nepřál. Empatické osobnosti, které se nesmazatelně vryly do paměti kouzelnické veřejnosti. Patří mezi kladné hrdiny, kteří mají pochopení pro nesnáze těch druhých. Stejně jako Sirius, i pan Tad chodí každý den „s kůží na trh“ – ve svých předmětech.

Krátura
Skřítek Půlnočníček – Oba působí lehce osamoceně, a přeci na ně každý čeká. Na jejich vlídný pozdrav a přivítání. Na jejich pomocnou tlapku, kterou by mohl stisknout. Jejich příchod znamená, že Svět se ještě točí a je v pořádku. Jejich přítomnost znamená, že ještě stojí za to se druhý den probudit a vyrazit vstříc novým výzvám.

Aberforth Brumbál
David Nekromacer – Stejně jako jsem si Aberfortha vždycky pletla s ředitelem Bradavic, tak pana Davida jsem kdysi oslovila jako „pana ředitele“. Možná to jméno „Nekromacer“ ve mně vzbuzovalo posvátnou úctu před osobností. Ani jeden nehrají hlavní úlohu v dějinách příběhu, ale svoji stopu obtiskli a budoucnost jim dá za pravdu, že konali ve jménu spravedlnosti a fantazie.

Belatrix Lestrangeová
Inees Rut Gowstring – Zde prosím nehledejte paralelu v chování či povaze. Zatímco Belatrix byla zastánce čistokrevné kouzelnické krve a odhodlaná stoupenkyně Voldemorta, Inddes je vlídná, milá a ochotná za své spolužáky položit hodiny spánku, aby vybojovala body pro kolej. Ale co mají společného, je jejich rozevlátý účes, který charakterizuje jejich svobodomyslnou povahu a snahu upoutat pozornost.

Kornelius Popletal
Nimrandir Elénére – Jak pan řídící, tak Popletal patří (či v případě pana Popletala alespoň svého času patřil) mezi velmi vlivné osoby. Jejich jména zná celý kouzelnický svět, přestože ne každý by je poznal, kdyby je potkal na hradní chodbě či kdekoliv jinde. Některá jejich rozhodnutí mohou budit rozpaky, ale přesto je možné oba považovat za inteligentní a schopné muže.

Ronald Holms Williams Pravé ruky výkonné kouzelnické moci. Postavy, bez kterých by kouzelnické zákony neexistovaly. A pokud by existovaly, tak by nefungovaly. Šedé eminence na pozadí kouzelnických dnů. Každý z nich si zaslouží „smeknutí pomyslného kloboučku“.

Nymfadora Tonksová
Any Dawson – Nymfadora Tonksová byla velmi oblíbenou profesorkou mezi studenty. Byla velmi přátelská, ochotná, lidi by řekli, že místy trochu dětinská. Stejně tak je i naše profesorka Any Dawson. Vždy se obáváme dne, kdy tu je slečna Any a kdy Dawsonka. Jedna je sladká a milá jako med a druhá je jedním slovem šílená.

Lilian Isabella Rorrs – Nymfadora neměla ráda, když se jí říkalo jménem. Oslovit mdm Rorrs Lilian či Lilien je také sázka do loterie, proto se jí nejvíce říká mdm Rorrs. Obě jsou své a jedinečné. Obě jsou milované svými studenty. Ani jedna z nich jim neodpustí krok vedle. Mají ale přísné požadavky nejen na studenty, ale i samy na sebe. To vše vysvětluje.

Viktor Krum
Edmund Heusinger – Dva kouzelníci, kteří se nikdy před žádným z úkolů nesklonili. Jejich houževnatost a vytrvalost se staly legendárními. Bojovníci, kteří by pro svou kolej či školu vypustili duši. Charismatičtí studenti, o kterých kdejaká dívka snila. Budoucí kandidáti na fialové posty, aby mohli své nadšení a zkušenosti předávat dál.

Griphook
Zpytlehněv Zďáblíkov – Jak Zpýťa, tak Griphook mají trochu specifický přístup k morálce, zvlášť pokud je ve hře bohatství, a ještě více pak, pokud je ve hře bohatství, které jim patří (nebo o kterém si to aspoň myslí). Ani jeden z nich není doopravdy zlý, ale ani jednoho nemusí být moc příjemné potkat, a setkání s kterýmkoliv z nich může člověka velmi, ehm, poznamenat.

Zpytlehněv Zďáblíkov – Kdo má rád zlato? Skřeti a Zpýťa. Oba z této dvojice pracovali s penězi. Griphook v bance, p. Zpytlehněv jako pokladník. To, že by každý z nich přivítal, aby zlato, se kterým pracovali, patřilo jim, je sice jen předpoklad, ale předpokládám, že pravdivý. Oba navíc mají určitou temnější stránku. A druhým jen tak něco neuvěří, protože opatrnosti podle nich nikdy není dost.

Irma Pinceová
Helenia Kukková – Inu, toto v jistém směru laciné přirovnání se opírá o vztah ke knihám, o spojitost s místem, které se knihami, nebo alespoň texty ke čtení jen hemží. Přestože madam Pinceová zřejmě bránila své poklady před studenty mnohem úzkostlivěji, než to kdy provedla madam Kukková, kouzlo vládkyně knihovny a kouzlo letité vládkyně čítárny nemůžu nesrovnat.

Madam Malkinová
Niam i Tir-na-nog – Myslím, že tato dvojice ani nepotřebuje vysvětlení. Obě jsou majitelkami butiků. Obě jsou nadané. Podnikatelsky i návrhářsky. Zdatné krejčířky, které mají styl. Jde jednoduše o dvě obdivuhodné ženy, které našly místo, na které patří, a kterým patří obdiv a vděk nás ostatních.

Petunie Dursleyová
Aki san Marino Drobná postava, uštěpačné poznámky, dlouhý krk a jízlivý pohled. Petunie Dursleyová se jistě mnoha lidem vryla pod kůži, když četli o jejích móresech v kronikách. Ne, že by snad profesorka san Marino neuměla kouzlit, ale v jistých ohledech se Petunii podobá. Nešetří kritikou a je velice snadné ji urazit, ale nemůžeme o ní říci, že by byla zlomyslná. Jen si ji nepřejte vidět, když ji omylem oslovíte „pane Aki“. No co, kdo to má z toho jména poznat!

Rita Holoubková
Helen Miltonová Ostrý brk a hbitá ústa – to je dvojice Helen-Rita. Obě dvě jsou významnými redaktorkami Denního věštce. Často (až záhadně často) se naskytnou u senzace, která v podání jejich škrabopisu letí do rubriky Hradní drbna rychlostí výra virginského. (Ano, skutečně jsem kvůli tomu šla za tetou Wiki – tento výr je podle ní nejrychlejší sova ever. Hustý, co?) Helen je asi o poznání méně protivná než paní Holoubková, nicméně co není, může být. Podle mě Helen určitě za páskem schovává nějaký ten rychlobrk!

Helen Miltonová – Helen je zapálená redaktorka Denního věštce, stejně tak i slečna Rita. Obě se dokážou nacházet v místě, které by normálního kouzelníka ani nenapadlo. Helen ví téměř o všem, co se šustne na hradě, a mileráda si vše zaznamenává do svého bloku, ze kterého vykouzlí neuvěřitelný článek. Stejně tak jsou obě postavy velmi zvědavé a občas vyzvídající.

Ludo Pytloun
Zpytlehněv Zďáblíkov – Asociace jasná jako škrkna v záři Merlinově. S Ludem Pytlounem se setkáváme na famfrpálovém mistrovství světa, kde škudlí srpeček za srpečkem. A nebojí se u toho použít nekalé praktiky. Slovo čest je mu vzdálené jako moták prefektovi a taková pověst jej i předchází. Připomíná vám to něco? Tedy někoho? Pokud ne, tak asi žijete zavření ve svém kolejním pokojíčku izolováni od zbytku hradu. Je to přeci velenevážený Zpytlehněv Zďáblíkov! Měšec je mu domovem a co jednou uchvátí, už nevrátí.

Fawkes
Any Dawson Nevím, jestli v těchto dvojicích smíme přirovnávat i ke zvířatům, ale Fawkes je pták se svou povahou, a tak si myslím, že to ničemu nebrání. Fénixové jsou neobyčejní ptáci: vstávají z popela a jejich slzy mají léčivou moc. Madam Any taky (dle jejích slov) neustále vstávala z popela, střídavě pobývala v mrazáku a na hradě) a vždycky dovede potěšit, rozesmát, uklidnit… zkrátka tak trochu vyléčit duši.

Mlok Scamander
Barbara Arianne Lecter – Mlok vášnivě sbíral různá kouzelná zvířata po celém světě a schovával je na tajném místě, o kterém věděl jen on. Sbíráním jinak řečeno zachraňoval. Totéž dělá i naše slečna Barb, která vášnivě sbírá žabky, hlavně ty čokoládové! Člověk by řekl, že sbírá kartičky, ale slečna zachraňuje přímo nebohé žabky od čokožroutů a též je uchovává na tajném místě, o kterém neví nikdo jiný nežli ona.

Barbara Arianne Lecter – Za živé tvory by položili svůj život. I když slečna Barbara se nejvíce zaměřuje na žáby, tak má celkově velmi vřelý vztah k přírodě a zvířatům, stejně jako to měl Mlok. Není je tolik vidět, slyšet, ale jak někdo ubližuje zvířatům, hned se objeví a zachrání je.

Newika Shelley Lovecraft – Jak Newika, tak Mlok jsou ochotní pokusit se spřátelit i s tvorem, který je pro ostatní symbolem nebezpečí či komplikací a od kterého by ostatní hnedle dali ruce pryč. Jistě, Newika si zatím z nestandardních zvířat ochočila jen škrkny, ale nezapomínejme, že je teprve ve druhém ročníku. Kdo ví, s jakými všemi tvory se tato mladá dáma ještě spřátelí.


To byly poslední dvojice, které ještě čekaly na zveřejnění. Já moc děkuju všem, kteří soutěž zaslali a souhlasili s uveřejněním… ať už si toho byli vědomi, nebo mi to zapomněli zakázat. Snad jste i vy, čtenáři, našli nějakou podobnost mezi našimi dvojicemi. A pokud vás napadá ještě nějaká, nebojte se a podělte se o ni s námi.

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Autor

Lilien Emity Meissed

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

  1. Kvočna? No je pravda, že občas dost slepice jsem 😀 Každopádně Molly je i jedna z mých nejoblíbenějších postav 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *