Tajemství Merlinova moře – 2. kolo

| Vydáno:
Čas utíká jako vlny po mořské hladině a vy jistě už netrpělivě očekáváte druhé kolo. Dnes na vás čekají nové nástrahy, dokonce takové, že jim bude opravdu těžké odolat. Máte i tentokrát dost odvahy?

Jsme nadšení, že jste se do víru Merlinova moře pustili a věříme, že právě vy jste ti praví, kdo odhalí jeho tajemství. Jak si odvážní pokořitelé prvního úkolu vedli, se dozvíte brzy v samostatném článku na stránkách Denního věštce. Kdo se nestihl zapojit v prvním kole, nemusí zoufat – pro všechny jsou tu nové ostrovy k prozkoumání!

Oč přesně jde, si můžete připomenout v úvodním článku.

Pravidla si zde však připomeneme znovu.

Pravidla

1. V každém ze 4 kol budete mít na výběr 3 různé směry, kudy se vydat, 3 různé překážky, které prověří vaše odhodlání i myšlení. Vy si můžete vybrat právě jednu z nich, o jejímž překonání nám podáte důkaz. (Překonat můžete všechny tři, chcete-li, ovšem hodnoceni budete pouze za jednu, druhými dvěma si můžete ověřit správnost řešení.)

2. Řešením překážky vždy bude slovo či úsloví, které vám otevře cestu k vybranému ostrovu. Co na vás na daném místě čeká, se dozvíte záhy po jeho vyslovení.

3. Pro úspěšné procestování kola je třeba odevzdat vždy 1 překonanou překážku (vyluštěný rébus) a tvořivou část vázanou k ostrovu, který k dané překážce patří. (Tj. pokud překonáte překážku č. 2, budete tvořit podle toho, co na vás čeká na ostrově č. 2, nikoliv např. na ostrově č. 1.)

4. Máte na výběr 5 druhů tvořivého vyžití, v nichž nám předložíte vaše zážitky z určitého ostrova, které pak uveřejníme v článku zde v Denním věštci. Podmínkou však je, že každý druh můžete v celém putování použít pouze jednou. (Tj. pokud budete v prvním kole básnit o tom, co vás potkalo na ostrově č. 2, v dalších třech kolech už básnit nemůžete.)
Jednotlivými druhy tvorby jsou:
● text v rozmezí 200 až 500 slov
● báseň/píseň
● kreslení/malování (jeden výjev, který ale může být složen z více scén) + krátký komentář
● focení (fotografie i koláž snímků) + krátký komentář
● tvorba (modelování, skládanky atp., na záznamu může být více jednotlivých kousků) + krátký komentář

5. Obě části (rébus a tvorbu) vždy zasílejte do sovince tajemstvimerlinovamore@gmail.com a nezapomeňte se podepsat svým kouzelnickým jménem. Klást případné dotazy můžete tamtéž, popř. pod tímto článkem v komentáři.

6. Abyste objevili skryté tajemství, páté slovo, je třeba projít všemi čtyřmi koly. Je ovšem na vás, kolik kol a kdy absolvujete. Hodnoceni však vždy budete za „práci“ vykonanou v patřičném čase. (Tj. pokud se do hry zapojíte například během 2. kola, odevzdávejte vypracování 2. kola. Můžete ovšem překonat i překážku kola 1., jestliže chcete odhalit kousek tajného slova.

7. Za překonanou překážku získáte automaticky 1 bod. Za tvořivou část můžete získat 1 až 3 body dle kvality a celkového dojmu. Za odhalené tajné slovo získáte v závěru putování 6 bodů.

A nyní hurá do druhého kola!


2. KOLO

Tentokrát můžete vyplout východním, jižním a západním směrem. Který vás k sobě přiláká?

Jižní zátoky => Chci vyplout!

Jižní zátoky jsou známé pro své bohatství. Vy musíte začít tím, že přeberete tuto krabici s drahými kameny, kovy a minerály, abyste získali heslo pro vstup do tamního území.

Západní útesy => Chci vyplout!

Útesy tvoří tvrdé kameny a stejně tak tvrdá je i zkouška, která k nim vede. Každý hrdina by měl dobře znát svého nepřítele. Tím vaším jsou tentokrát různé lidské slabosti a hříchy. Znáte je dobře? A poznáte je, ať jsou jakkoliv zaobalené do podobných slov? Pojmenujte trochu jinak tyto lidské slabosti a výstřelky a možná se k útesům dostanete blíže.

Východní oázy => Chci vyplout!

„Tu hojnost, třpyt a lesk
z povzdálí ti kynou.
Však pozlátkem často
duše lidí zhynou.

V pohodlí je snadné žít,
dopřát si luxus, lázeň,
zdaž odoláš těm svodům
a najdeš ———?“


Nové obzory byly odhaleny, nové zkoušky stanoveny. Nyní je čas vyplout směrem, který si vyberete.

Vyluštěný rébus (či odpověď na hádanku) spolu s tvořivým zpracováním vašich zážitků na zvoleném místě nám stejně jako v předchozím kole zasílejte do sovince tajemstvimerlinovamore@gmail.com do pondělí 3. 8. včetně. Přejeme hodně zábavy a také trochu štěstí! Už teď jsme zvědaví, jak si poradíte a co vše zažijete!

Pro Denní věštec
Družina mořeplavců

Komentáře

  1. Jsem ráda, že nové kolo potěšilo a uklidnilo… než tě případně vyděsí, Eillen. +směje se+

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *