Nebelvírské koště

| Vydáno:

Ať už jste famfrpálový hráč, fanoušek, nebo jen zvědavý student – máme novinky! Na hradě po dlouhé době přibylo nové koště vytvořené speciálně na míru pro nebelvírské studenty. Zatím jsme jej ale neviděli v akci, uvidíme tedy, jak to teď (a jestli vůbec) bude nebelvírským hráčům létat.

Návrhářem tohoto nového kusu je Christina Elizabeth Stark.

Úprava spolků

| Vydáno:

Školní spolky se po mnoha letech dočkaly menší přestavby. Klubovny kromě kumbálu a účtu v bance nově podporují například i soví poštu a chat (jednotlivé služby jsou zpoplatněny). Dočkáme se snad v blízké budoucnosti nového spolku, aby se návrháři U Růžové chryzantémy necítili tak osaměle?

OVCE a KOZA

| Vydáno:

Zkouškaři už mohou vypracovávat zkoušky OVCE a KOZA. Jako první musí splnit písemnou část, na kterou mají čas do 22. 5., a pak bude následovat část ústní. Přejeme všem hodně štěstí a spoustu energie.

Kurník

| Vydáno:

Na Velikonoční pondělí byl v Prasinkách k vidění Velikonoční kurník. Co hodinu slepičky nabídly Puntíkaté vajíčko, které schovávalo různě barevné plyšové zajícomuty, anebo darovaly pár svých vajíček, které po sobě studenti horlivě házeli ve Velké síni. Důležité je, že slepice jsou najezené a nakrmené zase na rok dopředu a že skřítci byli  před vaječnou bitvou předem varováni.

Aprílové počasíčko

| Vydáno:

Famfrpál během sněhové vánice? I to se může stát! Rtuť na teploměrech nestíhá výkyvy v počasí pomalu ani sledovat. Na hradě tak máme jedinečnou možnost vidět na ošetřovně zároveň pacienta se spáleným obličejem i chudáka s omrzlinami na rukou. Nikdy nevíte, co vás čeká, když vyjdete z hradu ven.

Velikonoční kolekce

| Vydáno:

Příčná ulice se zaplnila jarními motivy! Otevřel butik u Madam Malkinové, který nabídl nádhernou velikonoční kolekci, jež byla oceněna mnohými obyvateli hradu a nabídla třeba i absolutní novinku ve formě různých druhů křídel, která z pultů téměř hned zmizela. Na Velikonoční pondělí jsme si mohli zakoupit i sortiment z obchodu Ušákovo doupě, který nabízí mimo oblečení i různá vajíčka, pomlázky, stužky či vědra s vodou.

Velikonoce

| Vydáno:

Velikonoce jsou za námi, chlapci pomalu usychají, dívky nám snad celé zdravé zůstanou až do příštího jara, modřiny na stehnech se vybarvují a kdekomu vajíčka lezou i ušima. Užili jsme si to a těšíme se zase příští rok!

Aprílové vybarvování

| Vydáno:

Velikonoce jsou za námi, ale to neznamená, že jaro za sebou zavřelo dveře, ba naopak právě nyní začínají rozkvétat stromy, louky barví malá kvítka a ptáčci vesele cvrlikají od rána do noci. Od Vánoc už uběhla nějaká doba, a tak tu máme další mandalu, za kterou si můžete odnést nejenom hmotné jarní ceny, ale také finanční odměnu. Nechejte se inspirovat barvami okolo sebe a zpříjemněte si chvíle na slunci.

8 tisíc bodů

| Vydáno:

Rozdíl mezi prvním Zmijozelem a druhým Nebelvírem v boji o školní pohár se zvětšuje, v tuto chvíli činí přes 8 000 bodů. To je o něco víc, než kolik dosud posbíral celý Mrzimor.

Kapitán Zmijozel

| Vydáno:

Po nedělním šoku z náhého umrznutí zmijozelské kapitánky Manon Černozobé její místo hbitě zaujala Maya Prinz, která se netají tím, že má s družstvem velkolepé plány. Manon přejeme, aby ve své kostce ledu neumrzla úplně, a Maye hodně štěstí v nové funkci.

Červená Kloty

| Vydáno:

Do síně slávy byli doplněni snaživci roku z posledních let, z Klotyldy Malíkové se ovšem chybou domácích skřítků stala nebelvírská studentka. Její úspěch je však alespoň vytesán do dřeva!

Kumbál

| Vydáno:

Šušká se, že všichni držitelé klíčů od kumbálů je poztráceli a noc z 4. na 5. dubna zažili kolejní trezory v podobě, v jaké je znají běžní smrtelníci. Jedna primuska si vyškubala vlasy a jedna oplakala kolejní předměty, které si nestihla přeposlat.