Hulák

| Vydáno:

Hulák! Hulák! Po dlouhé době se Velkou síní ozývalo vřeštění huláka. Poslal ho pan Filius Orionis svému synovci za první školní trest se slovy, že to při nejbližší příležitosti řádně oslaví a chválený metač sov při první rodinné sešlosti vyzkouší!

Bobříci

| Vydáno:

Bobří klání nese své šťavnaté ovoce. Sub Salix nestíhá vydávat! Všichni účastníci, s bobry v patách, úspěšně přeskakují dýně, brodí se v listí a  loví jednoho bobříka za druhým. S madam Eillen v zádech, která hodiny sedává ve Velké síni, statečně opravuje a krotí celé klání! Držíme bobří packy!

Bdělost

| Vydáno:

O tom, jak nebezpečné může být opravování úkolů, se přesvědčila jistá profesorka. Málem spadla ze židle, když narazila na úkol, v němž student velmi realisticky vykreslil zařízení s cívkou s dokonale propracovaným uchycením sov a jejich následnou katapultací – metač sov. Student se hluboce zamyslel nad problematikou ochrany sov a bude zajisté odměněn bonusovými body, jelikož se stal zářným příkladem toho, jak udržovat profesory v neustálé bdělosti.

Copak to tu praská?

| Vydáno:

Přesně takovou otázku jsem tuhle slyšel ve Velké síni! Nějaká drzá studentka si stěžovala, že při procházení kolem famfrpálového hřiště něco praská. Nevím, odkud slyšela praskání, ale shodou okolností se v tu dobu odehrával famfrpálový trénink fialových. Pojďte se podívat na to, jak fialové tréninky zatím probíhají. Čtěte dále a dozvíte se i to, co byste nechtěli!