Annie Reprobate: Hrad je skvělé místo, ale nikdy není zdravé brát vše až moc vážně

| Vydáno:

Annie Reprobate, bývalá havraspárská prefektka, milovnice veganské zmrzliny a popcornu a držitelka Řádu Roweny z Havraspáru z roku 2014. To vše je slečna, která nedávno převlékla svůj modrý kabát za fialový. Jak vzpomíná na své začátky na našem hradě, jaké má cíle a co ji vedlo k rozhodnutí zařadit se mezi „starší vrstvu“ obyvatel hradu? To vše a ještě více najdete v následujícím rozhovoru.

Famfrpál

| Vydáno:

Na začátku famfrpálové sezóny proběhlo i několik změn na postu zástupce kapitána. V Mrzimoru nahradil Jenny Laylu Gilesovou druhák Cheech Lee a ve Zmijozelu z postu odešla Crystal Iceberg, kterou nahradila třeťačka Maya Prinz. Oběma novým zástupcům gratulujeme a přejeme, aby je hráči moc nezlobili!

Zmijozel – vedení

| Vydáno:

Ve Zmijozelu proběhla změna ve vedení. Z prefektského postu odešly Elaine Robillard i Sooyeon Choi a místo nich si odznak připnuly Noah Limbani a Saiph Lacaille. První dvojici jmenovaných děkujeme za odvedenou práci a druhé dvojici přejeme hodně štěstí a pevných nervů!

Report z večírku – Rozloučení s prázdninami

| Vydáno:

Slečny Gabrielle Sweet a Elizabeth Katherine Arlenová přišly s krásným nápadem, jak se rozloučit s prázdninami. Uspřádaly skvělou párty. Byla originální, neotřelá a domnívám se, že se všichni bavili. Jak večírek probíhal? Kdo všechno dorazil? A loučilo se s prázdninami do rána? To vše se dozvíte, stačí jen otočit stránku. 

Zpověď odcházejících kolejních ředitelek

| Vydáno:

Během prázdnin došlo k výměně hned dvou kolejních ředitelek. V Denním věštci se samozřejmě objevily rozhovory s novými tvářemi kolejí. Odcházející kolejní ředitelé jsou většinou odsunuti tak trochu na vedlejší kolej. Mě ale zajímaly i jejich dojmy. Jak dlouho slečny odchod plánovaly? Co říkají na své nástupce? Zasahovaly do výběru? A jak vidí budoucnost kolejí, které obě předávají v nejlepším? Na tyto otázky mi ochotně odpověděly Eleanor Blackfoot, bývalá kolejní ředitelka Havraspáru, kterou jsem odchytla ještě před odchodem do země ledové, a NaSaŠí Jackson, bývalá kolejní ředitelka Zmijozelu.

Veronica Narcissa Williamsová: „Nesnášela jsem Arietty“

| Vydáno:

Ještě před pár dny studentka rozšiřujícího studia, nyní nová kolejní ředitelka Zmijozelu, to je Veronica Narcissa Williamsová, osoba, která samozřejmě nemohla uniknout otázkám Denního věštce. Řeč byla o jejích bodových úspěších i neúspěších, o slabší registraci nováčků i o neúspěšném konkurzu na profesora. Můžete si ale také přečíst o tom, jaké okolnosti by musely nastat, aby kolejní ředitelka dovolila zmijozelským flákání anebo o důvodech velkého čarostavitelského vývoje zeleného týmu v Bradavické čtyřce. Pojďte s námi poznat novou kolejní!

dovolená

| Vydáno:

Šéfredaktorka má dovolenou, redaktoři mají pré… aneb co se děje v redakci, když má Theresa Veilin Brendi mudlovskou a tak trochu i kouzelnickou dovolenou? Snad po návratu najde svou redakci v původním stavu… anebo snad nezůstane kámen na kameni?

ŠFM

| Vydáno:

Famfrpálová sezóna byla zahájena! Jako první v této sezóně bude trénovat tým Zmijozelu. Tréninky mají objednané i týmy Nebelvíru, Mrzimoru a Havraspáru. Všem týmům přejeme plnohodnotné tréninky a při zápasech štěstěnu na jejich straně… ten, kdo si ji nakloní nejvíce, vyhraje školní famfrpálové mistrovství a s ním i famfrpálový pohár!

školní pohár

| Vydáno:

Týden po otevření výuky se o první příčku přetahují Zmijozel (1 278 b) a Nebelvír (1 146 b). Havraspár (529 b) je zatím na třetí příčce a Mrzimor (253 b) zatím ještě odpočívá na čtvrté pozici. Na závěry je samozřejmě ještě brzy, ale kdo ví… možná už teď lze odhadnout, kde nastane hlavní boj o školní pohár… My se každopádně na celý ten boj a zvraty v něm moc těšíme! A vy?

Každoroční dobrovolný běh za předměty – Zima 2020

| Vydáno:

Pojďte se s námi podívat napříč kolejemi, o zápis jakých předmětů byl letos největší zájem. Které se zaplnily jako první a které učebny zůstanou zcela prázdné? Zabodují předměty nové, či studenti zvolí starou známou klasiku? To vše a ještě víc se dozvíte na následujících řádcích, okořeněných číselnou statistikou. Důkaz, že statistika nemusí býti nuda!