Udílení novinářských cen je již takovou tradicí, že na hradě pravděpodobně nepotkáme moc lidí, kteří nevědí, o co jde. Pokud ale někdo takový po hradních chodbách chodí, úvodní článek k UNC již vyšel a je všem těmto jedincům plně k dispozici, dokonce i s představením hned několika novinek. Základ ale zůstává stejný – stále dělíme UNC do dvou kategorií a stále v obou můžete nalézt až dvě nominace za každý časopis. My se v tomto článku podíváme na nominace v kategoriích čtenářských. Než se tak ale stane, připomeňme si, kdo měl letos z šéfredaktorského křesla nominace na starost.
Své favority za Corvina Declaratio letos poprvé posílala Ashley Watfar, která v čele časopisu stojí od března 2024. Premiéru zažila také Michelle Corbin, jež má na starost zmijozelský plátek Hadí král od srpna 2024. Na konci ledna 2024 jsme přivítali novou šéfredaktorku i v čele Lví tlapou. Stala se jí Niobé Taíny a i pro ni byl tento ročník UNC byl premiérou. Mezi kolejními šéfredaktorkami je tedy pouze jedna ostřílená šéfredaktorka, a to Olivia Wines ze Žlutého Trimela, která si nominace do UNC vyzkoušela už loni. Změna neproběhla ani v Sub Salixu, ale ten nominace do čtenářských kategorií neposílá, a tak se podíváme na poslední periodikum – Denní věštec. Tam došlo ke změně na jaře 2024, kdy se do čela redakce postavila Amanda Wright.
REDAKTOR ROKU
O pár řádků níže si můžete přečíst seznam redaktorů, kteří svojí prací v uplynulém roce nejlépe reprezentovali své redakce, alespoň dle názorů jejich šéfredaktorů. Zda tomu tak opravdu je, určíte hlasováním vy – čtenáři. Vy budete rozhodovat o tom, který redaktor byl dostatečně aktivní, psal poutavé články, donutil vás svým redaktorským umem zamyslet se nad tématem, o kterém jste zrovna četli, předal vám svou prací něco víc a zkrátka vás bavil natolik, že jste se k jeho článkům vraceli pravidelně a vždy s úsměvem otevřeli noviny, když jste zahlédli jeho jméno v seznamu přispěvatelů do aktuálního čísla.
Corvinus Declaratio
Nicolette Marique Leroy – Myslím, že nikoho nepřekvapí, že nominuji Nicolette Marique Leroy. Na její články je radost pohledět. (Někdy i smutně utřít slinu nad pouhou fotografií.) Nicolettka je redaktorka, kterou by chtěl mít v redakci každý šéfredaktor. Vždy je na ni spoleh, její nápady a tvůrčí um neznejí hranic. Při čtení jejích článků by nejeden čtenář chtěl, aby ho právě naše mo(u)drá Nic alespoň adoptovala. Dalo by se říci, že se nezalekne žádné výzvy a sama i nadále zkouší nové věci, učí se novým dovednostem, což je něco, čeho si rozhodně vážím. Určitě jste si všimli, že svými články Corvina zásobuje zcela pravidelně a nezištně. Doufám, že i nadále ji bude psaní do našeho modrého časopisu bavit a naplňovat.
Summer Night – Druhá nominace patří dívce, která se aktivně účastní v podstatě každého vydání. Do toho vede Módní patrolu, kde se stará, aby bylo co vydávat. Ať už sama patrolu sepíše, nebo někoho užene, je to vždy dobře odvedená práce. Jmenuje se Summer, Summer Night. Píše nejen patroly, ale i články z pohledu nováčka. Co myslíte, stane se z toho někdy deníček mazáka? Nezalekla se ani článků s XXL patrolou, kdy hodnocení modelů dodává ještě třešničku v podobě zajímavostí ohledně daného tématu. Summer je pečlivá, pracovitá a má obrovský potenciál, který jí Corvinus milerád pomůže i nadále rozvíjet.
Denní věštec
Eilonwy Ellesméry – Nepopírám, že slečna Ellesméry nebyla v druhé půlce roku zrovna aktivní, ale když jsem si procházela tvorbu jednotlivých redaktorů, ta její v něčem zkrátka strašně vybočuje. Za první půl rok navíc zvládla sepsat a vydat tolik článků, co někteří za celý rok. Nenechte se však zmást, kvantita je u ní i zárukou kvality, což se ne vždy dá říct. Její články jsou originální, jdou do hloubky, nebojí se kontroverzí, reflektují aktuální dění a zabývají se čísly i statistikou. Věřím, že slečna Eilonwy se letos s elegancí vrátí na scénu, neboť mi její aktivita velmi chybí a myslím si, že to je velmi přínosná novinářka nejenom pro Denního věštce, ale i hradní novinařinu jako takovou. Proto jí přísluší tato nominace. Málokdo dokáže sepsat s takovou lehkostí tak propracované články. Články, které ve vás něco zanechají. Články, na které člověk jen tak nezapomene. (redaktorčiny články)
Nicolette Marique Leroy – Slečnu Nicolette občas nazývám jako skrytý klenot. Mám dojem, že se roky schovávala, aby teď mohla jasně zářit. A ona září nejenom ve svém kolejním periodiku, ale i ve Věštci. Nicolette je někdo, kdo jde až za hranice běžného redaktora. Jak by sama řekla, do všeho strká nos. U ní to je však jen vždy v tom nejlepším přesvědčením a s úmyslem pomoci. Nic, která má opravdu srdce na dlani, si vymýšlí zajímavá témata, ale pouští se i do těch zadaných, fušuje se do akcí, nejvíce se potom ve Věštci zajímá o módu. Její články se čtou s nesmírnou lehkostí, jsou příjemné, sympatické a klidné. Nicolette se zajímá i o články ostatních, nebojí se spolupráce, provázanosti, a to se mi na ní moc líbí. Její zápal a nadšení by jí mohl kdekdo závidět, stejně jako úsměv na tváři, který má i přes svou velkou časovou vytíženost. Je to velmi aktivní, pilné, pracovité a precizní děvče, které se nebojí chopit se nových výzev a vzít věci do vlastních pevných rukou. Je zkrátka těžké ji kdekoliv přehlédnout a její práce je rozhodně přínosná nejenom pro Denní věštec, ale často i pro mě jakožto šéfredaktorku. (redaktorčiny články)
Hadí král
Nezúčastní se
Šéfredaktorka Michelle Corbin navíc své redakci vzkazuje následující: „Tento rok nenominuji žádného hada. Snad se do příštího roku polepšíte a nebudu si vědět rady, z koho si vybrat!“
Lví tlapou
Ema Talia – Emičku jsem nominovala z prostého důvodu. Je to jedna z nejsvědomitějších redaktorek, které mám. Nikdy jsem jí nemusela nic připomínat, sama chodí s hromadou nápadů a nejednou zachránila číslo, když v dobách krize nebylo co vydat. Tohle ocenění si zaslouží nejen kvůli psaní článků, a že jich v roce 2024 napsala fakt neskutečně moc, ale i kvůli tomu, jak každému v redakci pomáhá, jak srší energií a nápady, a taky je mojí velkou oporou. Bez ní by to v redakci nebylo ono.
Žlutý Trimeles
Amanda Wright – S velkým potěšením nominuju někoho, kdo si určitě myslel, že tomu letos uteče – největší šéfovou Amandu Wright. Její články jsou vždy napsané s citem – jak pro jazyk, tak i pro samotného čtenáře. Její aktivita ale u článků nekončí – skvělé nápady, zájem o zpětnou vazbu, organizační stránka akcí. To vše zvládá s elegancí a přehledem. (redaktorčiny články)
Felicitas Frobisherová – Mojí další nominací je Felicitas Frobisherová, která do článků i redakce přináší pořádnou dávku mrzimorského humoru. Její zapojení se do chodu časopisu je obdivuhodné – ať už jsou to vlastní článkové série, pomoc při akcích, správa pavučinky či aktivní podíl na vaší denní dávce memes. Schopnost, s kterou se je Feliska schopna ujmout jakéhokoli tématu a zdárně jej zpracovat, je obdivuhodná. (redaktorčiny články)
ČLÁNEK ROKU
S letošní aktivitou všech periodik je těžké vybrat článek, který by nějak vyčníval, ale vy právě takový hledáte. Takový, který vás zaujal na první čtení, ale u jednoho čtení jste nezůstali, nad článkem jste přemýšleli i po přečtení, něco ve vás zanechal. Zapůsobil na vás o něco více než ty ostatní, ale čím? Byl vtipný, originální, nápaditý, velice kvalitně napsaný, měl nějakou přidanou hodnotu? Šla na něm vidět profesionálně odvedená práce a nějaká ta doba strávená psaním? Šéfredaktoři vám výběr trochu ulehčili a hlasovat můžete tedy pro některé z těchto následujících článků.
Corvinus Declaratio
Máte plný šatník? A můžeme ho vidět? 1. díl: Jako vejce vejci? (Nicolette Marique Leroy a Vivienne van Abernathy)
První článek, který nominuji je: Máte plný šatník? A můžeme ho vidět? 1. díl: Jako vejce vejci? Je to článek, který je skrz naskrz prošpikovaný módou, módními ikonami, tvrdou redaktorskou prací a módními zajímavostmi. Článek sepsala talentovaná Nicolette s tehdejší vedoucí Módní patroly, Vivienne, která měla na pěkný outfit vyloženě oko… nebo snad i čich? Každopádně tímto spojením bylo o úspěch bylo postaráno. V článku jsme mohli nahlédnout hned do dvou šatníků hradních módních ikon. Sester Envy a Freyi Reevesových. Kdo z vás by nechtěl nakouknout do jejich tajů? Kdo z vás bych nechtěl jejich šatník?! Myslím, že je tu jen málo lidí, kteří mají víc hadříků než ony. A to kdoví jestli. Všemu vévodí trefná a velmi povedená ilustrace. (článek) V této sérii vyšly ještě další dva články, také skvěle propracované (k přečtení zde a zde).
O módě, kráse a stylu s Vranem (Aya Watanabe)
A u módy zůstaneme i v dalším článku. Rozhovor s jedním ze Sedmera havranů mapuje nejen Vranovu zálibu v kráse a módě, ale nahlíží i do historie módních počinů. Chcete vědět, koho havran krásy považuje za módní ikonu… a koho ne? Můžeme se dočíst, na jakých módních projektech v historii spolupracoval, a tím do ní skrze článek nahlédnout. Vše je psáno odlehčenou formou, ale na druhou stranu s Vranem se nevyplatí zahrávat si. Na článku je vidět redaktorčina zkušenost se psaním, pevná ruka ,a hlavně fantazie, kterou oplývá. Není lehké psát tento typ článků a já velmi oceňuji, když to někdo umí! (článek)
Denní věštec
Rok v kostce (Eilonwy Ellesméry)
Nominovat Článek roku občas považuji za trest, ale musím přiznat, že tahle nominace padla „na první dobrou.“ Rok v kostce je něco, co možná člověk neocení hned, i když si samozřejmě rád zavzpomíná na to, co se událo. Ale kde najdete shrnutí těch nejzásadnějších momentů roku v jednom článku? Nikde. Na spoustu věcí se zapomene, následně nejdou nikde dohledat. Ne v tomto případě. Nedokážu si osobně představit, kolik času slečna Eilonwy u článků strávila. Nimrat se v různých zdrojích a pečlivě si všechno zaznamenávat takovým stylem, aby se v tom člověk vyznal. Nabombený článek obsahově od začátku do konce. A udržet si navíc poutavý a přehledný styl psaní i při takové délce? To nezvládne každý. Nejvíc se mi na tom líbí i ta vizuální podpora – obrázky a odkazy na články, které reflektují situaci (to je úplně gól, neboť třeba v CD a LT se velmi těžko dohledává, slečna to tedy dohledala za nás). Z mého pohledu je tohle ukázkový článek, který pro mě nese titul Článek roku, aniž by tuto cenu vůbec získal. (první část článku, druhá část článku)
Hogwarts slaví 20 let! (Princess Star)
Další souhrnný článek s historickými fakty, který musel dát kvantum práce, což bych touto cestou ráda ocenila. Tentokráte ale za celých dvacet let. Letos byl zásadní rok pro náš hrad, slavil druhé kulatiny. Jeho vývoj nádherně zrekapitulovala Princess, která šla opravdu do hloubky a vytáhla data zásadních změn na hradě. Mohli jsme si tak uvědomit, co všechno máme, někdy si toho totiž nevážíme. Článek je čtivý, psaný příjemným stylem, který vtáhne čtenáře. Opět má velkou hodnotu pro budoucnost. Myslím si, že tyto druhy článků Věštce odlišují od ostatních periodik. (článek)
Hadí král
(T)had vs madam Žába (Silvia Rivierová)
Ráda bych jako první nominovala komiks od šikovné prvačky Silvie Rivierové, která bravurně ztvárnila příhodu, která se nám stala na zmijozelském večírku. (článek)
Zeptejte se hvězd na… famfrpál (Enola Gatito)
Dále nominuji článek od Enoly Gatito, kde nám z hvězd vyvěštila, na jakého famfrpálistu se hodíte podle znamení, a ještě to obohatila o perfektní obrázky vlastní tvorby. (článek)
Lví tlapou
První historické třídní schůzky v Nebelvíru (Ema Talia)
Když mi Ema v půlce dubna psala, že má další báječný nápad, lehce jsem se lekla. Ono totiž Emička několikrát za měsíc přijde s nějakým nápadem a já jí to pokaždé odkývám. Článek byl nakonec vydán v květnu. Profesoři v něm popisují výuku jednotlivých studentů. Na tomhle článku se mi krom nápadu líbí i to, jak to Emička podala. Je skvělý, jak se toho někteří profesoři chytili a jak vtipně dokázali hodnocení napsat. (článek)
Žlutý Trimeles
Vlzivolský večílek (Mia Broccoli)
Prvním článkem, který bych ráda na toto ocenění nominovala, je Vlzivolský večílek od Mii Broccoli. Čtivé, veselé shrnutí nezapomenutelného kolejního večírku, dokonale prošpikovaný zubzejdou, memes i poutavě zpracovanou statistikou. Článek, který stále přináší úsměvy na tvářích. (článek)
Halloween is coming (Naima Maximoff)
Jako druhou nominaci bych ráda vyzdvihla článek Halloween is coming od Naimy Maximoff. Článek, který svým obsahem pokryl halloweenskou tematiku od a do z. Recepty, návody, rozhovory se spoluhradníky, doporučení na nové filmy, v kinech, strašidelné příběhy i první minisoutěž. Celý článek pak doprovázení půvabné ilustrace od Subika Gamerovského. (článek)
PROJEKT ROKU
Projekt roku v minulých ročnících UNC patřil do kategorií odborných. Nyní se přesouvá i do čtenářských, tudíž o tom nejlepším projektu budete moct rozhodovat i vy spolu s odbornou porotou. Je to tedy taková hybridní kategorie, ale dává perfektní smysl, neboť jak moc propracovaný, zábavný, originální a kvalitní nominovaný projekt byl, nejlépe dokážete posoudit právě vy, čtenáři a účastníci těchto akcí. Pro všechny tyto projekty budete moct letos hlasovat, zvažujte pečlivě.
Corvinus Declaratio
Havroweenský strašidelný dům
Halloweenský strašidelný dům byl rozhodně opravdu povedený projekt, na kterém se podílela převážně Meningitida Epidemica a pár dalších pomocníků. Byl to ve všech směrech opravdu promyšlený a vymazlený projekt. Jedna věc byl dům sám o sobě společně se strašidelnými úkoly, druhou věcí byl pak strašidelný VIP večírek pro vyvolené s kolem štěstí. Z vypracovaných úkolů vznikla moc pěkná galerie, ale třeba i strašidelný playlist či knihovna. Celé to bylo skvěle vymyšlené, provedené a následní i slavnostně zakončené. (projekt, článek k projektu, článek o večírku)
V(r)ánoční bingo: Znáte vánoční filmy a pohádky?
Nominovat projekt roku dřív nebylo tak náročné, ale letos se s těmi projekty nějak roztrhl pytel. Naši redaktoři byli tak nápadití a aktivní, že zvolit jeden (dva, ale jeden už vybrala šéfová), který pošleme do světa UNC, nějaké to přemýšlení vyžadovalo. Mé oko padlo totiž hned na několik projektů, ať už to byl třetí ročník oblíbené soutěže Máte ŠMRNC?, povedený módní či halloweenský speciál, nebo Letní bucketlist podpořený hradní soutěží. Nakonec mé oko zůstalo na projektu, kterého jste se mohli účastnit relativně nedávno. Jde o V(r)ánoční bingo, které si pro širokou hradní veřejnost připravila naše Nicolette Marique Leroy s podporou hradní soutěže vypsané od slečny kolejní Arietty Lielly Minette. Přes tuto soutěž jste mohli zasílat svá vypracování binga, které prověřilo vaši znalost vánočních filmů nejrůznějšími úkoly. Tento projekt si mou nominaci vysloužil svou originalitou, propracovaností a krásným vizuálem, o který se postarala sama autorka (odznáček pro zúčastněné ale pochází z pera Charlie Ann Whitaker – také moc krásný doplněk pro všechny, kteří odznáčky za Nicolettiny projekty sbírají). Je na něm vidět velký kus profesionální redaktorské práce a má to ten správný šmrnc, jaký by projekt roku měl mít. Je možné, že některým z vás zapadl v lavině vánočních akcí a soutěží z ostatních periodik, to mě za vás mrzí, ale můžete se na něj podívat zde v nominacích a uložit si ho na příští rok a plnit jen tak pro vlastní potěšení. (projekt, článek k projektu)
(Nominovala zástupkyně Aya Watanabe za podpory šéfredaktorky)
Denní věštec
Koledobraní
Projekt Koledobraní začal vznikat již v září a už tehdy bylo jasné, že půjde o souboj vánočních příznivců a jejich odpůrců. Ne každý má totiž vánoční čas v lásce a i pro tuto (a že docela velkou) část obyvatelstva jsme chtěli vytvořit něco, co jim padne do oka a prosincový čas zpříjemní. Od začátku bylo v plánu opustit tradiční systém adventních kalendářů a stvořit koncept tak, aby připomínal deskovou hru. Od hrací desky se nakonec upustilo a vznikla hra karetní, ve které se za celou dobu trvání soutěže vystřídalo neskutečných 132 úkolů. Za celou soutěží stálo neuvěřitelné kvantum kreativní práce, a to jak v digitální formě, která se navíc každý den musela měnit, tak ve formě ručního tvoření (omalovánky, spojovačky, hádačky…). Projekt byl navíc realizován pouze ve třech lidech. Během jednoho každičkého dne se kontrolovalo a zapisovalo až 18 různých variant úkolů. Design se nakonec podařilo přizpůsobit tak, aby do sebe všechno zapadlo, o čemž svědčí i pozitivní reakce od účastníků a účast samotná. (projekt)
Halloweenská stezka odvahy
Halloweenská stezka odvahy byla po dlouhé době větší akcí v rámci Denního věštce. Koncept byl velmi promyšlený a účast (minimálně pro nás organizátory) překvapivá. S Halloweenem se pojí tajemno, které jsme do soutěže přenesli pomocí hledání úkolů. Hledání potrápilo jak nováčky, tak letité matadory, kteří bloudili po hradě od ničeho k ničemu. Úkoly byly nádherně graficky zpracovány dokonce s hudbou a tajemnými efekty. Kouzelníci a čarodějky měli možnost hledat po hradě příšery a vnést se do tajemného příběhu čarodějova učně, který doprovázel jejich kroky v Denním věštci. Po úspěšném dokončení a zisku určitého počtu bodů si mohli za své úsilí vybrat štědrou odměnu. Nechyběl ani jedinečný památeční diplom pro účastníky stezky odvahy. A já jsem vděčná za spolupráci na projektu napříč studentů všech barev, odlišných zkušeností a různých věků. Sešla se skvělá parta. (projekt a další doplňkové články zde a zde, zde vyhlášení a vypracování)
Hadí král
HK MISS Hogwarts 2024
MISS tu s námi byla po celé léto, ostatně jako spousta jiných letních soutěží, ale byla v něčem jiná. Donutila účastníky, aby ukázali to nejlepší a udělat i nějaký dobrý skutek v mudlovském světě. Byla časově náročná (kdo by čekal, že jako MISS musí člověk v jedné kategorii vařit!?), ale zároveň odměnila poctivě a člověk se u toho rozhodně nenudil. (projekt)
Ferdinandova odsmraďovací mise
Vánoční soutež – Návštěva Ferdinandovy rodiny – Jak už známe, tak klasická HK soutěž, udělej menší úkol a dostaň odměnu. To nic ale nemění na tom, že na jejím psaní se podíleli 4 lidé a obrázky pod každý článek nakreslilo lidí 6. Ukázali jsme tím hradu, že v koleji máme bandu umělecky založených kousků a nebojíme se spojit síly. (projekt)
Lví tlapou
Lví expedice – Sedm divů světa
Letní akce našeho časopisu, která mnohým z nás doteď nedá spát. Na tomhle projektu se nás podílelo víc lidí a plánování zabralo strašnou spoustu času a energie. A také jsem si díky ní uvědomila, jak skvělou partu lidí mám kolem sebe a jak krásně dokážeme spolupracovat. Celé akce se zúčastnilo 33 lidí a troufám si říct, že se lidem líbila. Aspoň těm, kteří na mě doteď občas pokřikují „Vzpouraa!“ Myslím, že krom celoletního pokusu svrhnout kapitána se do mysli zapsala i písnička, kterou pro nás nazpívala Emička: „Nim dá, že přijde den…“ Velké díky taky patří Barbaře Turner, která nazpívala druhou písničku, které byla uveřejněná před koncem akce. Vzhůru na palubu. Plavbu většina lidí úspěšně dokončila a Kapitán pak velice rychle zmizel kdoví kam. (projekt)
Zakletá knihovna
Tenhle nápad taky vznikl úplnou náhodou. Jen jsem chtěla něco neobvyklého na březen – měsíc knihy. Tehdy na poradě vznikla tahle myšlenka a hodně se mi líbila. Tady jsem vděčná slečně Eillen, která se ujala prologu i epilogu, celým příběhem nás protáhla a propojila části s kompletací kouzla u kapitol ostatních autorek. A taky redaktorům, kteří byly ochotní napsat své příběhy a Frejuš, která tehdy měla plné ruce práce s korekturou. A hlavně závěr byl za mě moc epický, kdy se s posledním článkem změnil i vzhled Lví tlapou. Jsem nesmírně hrdá, že se mi to povedlo takhle načasovat a děkuji Charlie a Matýskovi, že mi k tomu dopomohli. (projekt)
Žlutý Trimeles
Trimemes
Letos nelze opomenout naši (a snad i vaši) oblíbenou denní novinku, a tou jsou Trimemes. Každodenní vydávání, reakce na hradní i mudlovské události, přístupná forma, hodně smíchu. Celkem hodně muziky, za pár obrázků. Do jejich tvorby se zapojuje v podstatě celá kolej (aneb co umístíte na discord, může být znárodněno). Největší měrou se na nich ale podílí madam Marylin, madam Oresta a Feliska. (projekt)
Tenkrát na západě
Druhou nominaci si pro sebe získává celoletní soutěž Tenkrát na Západě, se kterou se účastníci mohli vžít do kůže westernového Balíka, kterému se do cesty postavilo pár menších rozhodnutí. Společným hlasováním (formou plnění úkolů) se pak pomalu tvořil příběh plný banditů různých velikostí, pomocníků zákona, zrady a střelného prachu. (projekt)
ČASOPIS ROKU
Zvolit nějaký časopis časopisem roku letos nebude jednoduché, neboť jsme od všech redakcích mohli v uplynulém roce číst spoustu nadupaných čísel a účastnit se několika zábavných a nápaditých projektů. Vy ale musíte mezi těmito časopisy najít ten, který byl alespoň o maličko lepší než ty ostatní. Ten, který jste otevírali zpravidla jako první, ten, jehož nového vydání jste se nemohli dočkat, ten, jehož články jste četli s největší radostí, a také ten, který vás zkrátka napadne jako první, když se řekne „časopis roku 2024“.
Corvinus Declaratio (šéfredaktorka Ashley Watfar, do ledna Aya Watanabe, únor–březen Hayley Moon)
Denní věštec (šéfredaktorka Amanda Wright, do dubna Theresa Veilin Brendi)
Hadí král (šéfredaktorka Michelle Corbin, do ledna Faye Sages, leden–srpen Vulpecula Aldrovanda Vesiculos)
Lví tlapou (šéfredaktorka Niobé Taíny, v lednu Simelie Mallorny)
Sub Salix (šéfredaktorka Eillen McFir Elat)
Žlutý Trimeles (šéfredaktorka Olivia Wines)
A je to. Jsme na konci článku o nominacích do čtenářských kategorií. Nyní se moc přesouvá do vašich rukou a je na vás rozhodnout o tom, jaký redaktor psal ty nejlepší články, který článek jste po přečtení obdivovali a něco ve vás zanechal, projekt které redakce jste si nejvíce užili a který časopis letos odvedl tu nejlepší práci. Přemýšlejte, zvažujte, ale hlavně hlasujte! UNC ale není jen o hlasování, je hlavně o oslavě novinařiny a vy ji s námi budete moct oslavit na večírku, který pro vás připravujeme. Pozvánku vám donese sova, ale já bych si na všem místě v kalendáři poznačila termín 25. 1.!
Na přelomu měsíce vám pravděpodobně na okno sovince bude zobáčkem klepat věštecká sova. Pusťte ji dovnitř, otevřete dopis, který přinesla, a zaškrtněte jména svých favoritů na hlasovacím lístku. Pokud se nemůžete dočkat, hlasovat můžete zde. Hlasovat můžete do 8. 2. včetně a pár dní nato, přesněji 11. 2. v 19:00, se sejdeme ve Velké síni, kde si slavnostně vyhlásíme všechny kategorie.
Pro Denní věštec
Aya Watanabe
Moc děkuji za nominaci na Článek roku, velmi si toho vážím. Je to kategorie, kam bych nečekala, že budu opět nominována, a mám radost, že se tam dostal zrovna rozhovor s Vranem a žes za ním viděla tu práci, Ash 🙂