Které předměty jsou letos v kurzu?

| Vydáno:
Profesoři každoročně vypisují několik desítek velmi zajímavých předmětů, které se dotýkají různých témat. Většinou se tak stane, že musíte svůj výběr velmi redukovat, v alespoň jednom se najde snad každý. Který z předmětů se však zdál letos studentům nejzajímavější a stál jim za to rvát se o místo zuby nehty?

Za historií i zábavou na Letnou aneb letní HOG sraz 2022

| Vydáno:
Jistě všichni víte, že léto je pro nás kouzelníky opravdovým odpočinkovým obdobím. Zvláště pro studenty a profesory nebo zaměstnance školy. Nejsou žádné termíny předmětů, žádné zajímavé semináře či poctivé přípravy na školní famfprálový pohár. Začátek léta nebyl ani příliš horký, spíše takový – řekněme – po anglicku deštivý.

Rozhovor s nováčky

| Vydáno:
Zařazovací slavnost je již za námi a nyní už lze jen těžko poznat, kdo je nováček, kdo je starší student a kdo se k nám právě vrátil z mrazáku. Než nám však nováčkovská jména zcela splynou s ostatními, pojďme se společně ohlédnout za letošní vlnou lososů, se kterými jste na hradě strávili někdy i dva měsíce. Vyzpovídali jsme pětici zajímavých nováčků, kteří na hrad zavítali již s první vlnou, a zeptali se jich, jak na ně naše škola vlastně působila a co rozhodovalo o jejich vysněné koleji.

Kolik si zapsat předmětů?

| Vydáno:
Nový rok je zase tady, zápis v plném proudu, a tak vám přináším pár jednoduchých tipů nejenom pro nováčky, kteří tápají, kolik předmětů si vzít. Jak již bylo řečeno několikrát, v dnešních dnech je problémem, že spousta lidí se do nějakého předmětu na začátku roku nadšeně zapíše, ale v půlce roku dojdou síly a opravdu mnoho studentů své předměty odhlašuje, což je podle mě škoda (a taky to jsou vyhozené peníze). Pojďte tedy zvážit spolu se mnou, jaký počet předmětů bude pro vás ten pravý.