Za bodovacími hodinami: O vyrovnaných šancích

| Vydáno:
V minulém školním roce jsem se snažila vyvrátit domněnku, že boj o pohár je jen o počtu studentů. Letošní průběh školního poháru toto potvrzuje. Zmijozel za sebou nechává nejpočetnější Nebelvír, početně vyrovnaný HavraspárMrzimorem mezi sebou mají rozestup 7 000 bodů. A přesto jsem po konci prvního termínu psala svému kolejnímu vedení, že šance jsou letos vyrovnané a Havraspár by měl zkusit štěstí.

Graveyard Keeper: ideální manažerský simulátor pro Halloween!

| Vydáno:
Zbožňujete manažerské simulátory a Halloween? Umíte ocenit kvalitní humor, mluvící lebku nebo jste snad vždycky chtěli vědět, jaké to je ve středověku budovat vlastní hřbitov? Pokud jste alespoň na jeden z bodů odpověděli ano, neváhejte a přečtěte si tuto recenzi na hru, která se skvěle hodí nejen k období Halloweenu.

Dušičková výzdoba

| Vydáno:
U nás v České republice je tradicí, že si během Památky zesnulých chodíme zavzpomínat na hřbitov na příbuzné a přátele, kteří už pozemský svět opustili. Jakou různou výzdobu můžeme na hroby připravit? A to hlavní – funguje tato tradice i mimo náš stát, nebo jsou tradice jinde zcela odlišné?

Tradice v rámci Halloweenu

| Vydáno:
Halloween! Dýně, mlsky, kostýmy a rej! Také se vám tohle vybaví jako charakteristické rysy tohoto magického času? Co za tím vším ale je? Jaký smysl má každá dochovaná tradice a co vlastně původně přináší? Zachumlejte se do huňaté deky, vezměte si k ruce dýňové latte a objevujte spolu s námi významy halloweenských tradic a symbolů.