Graveyard Keeper: ideální manažerský simulátor pro Halloween!

| Vydáno:
Zbožňujete manažerské simulátory a Halloween? Umíte ocenit kvalitní humor, mluvící lebku nebo jste snad vždycky chtěli vědět, jaké to je ve středověku budovat vlastní hřbitov? Pokud jste alespoň na jeden z bodů odpověděli ano, neváhejte a přečtěte si tuto recenzi na hru, která se skvěle hodí nejen k období Halloweenu.

Dušičková výzdoba

| Vydáno:
U nás v České republice je tradicí, že si během Památky zesnulých chodíme zavzpomínat na hřbitov na příbuzné a přátele, kteří už pozemský svět opustili. Jakou různou výzdobu můžeme na hroby připravit? A to hlavní – funguje tato tradice i mimo náš stát, nebo jsou tradice jinde zcela odlišné?

Tradice v rámci Halloweenu

| Vydáno:
Halloween! Dýně, mlsky, kostýmy a rej! Také se vám tohle vybaví jako charakteristické rysy tohoto magického času? Co za tím vším ale je? Jaký smysl má každá dochovaná tradice a co vlastně původně přináší? Zachumlejte se do huňaté deky, vezměte si k ruce dýňové latte a objevujte spolu s námi významy halloweenských tradic a symbolů.

Halloweenští strašáci

| Vydáno:
Milí čtenáři Denního věštce! Na hradě se opět slaví můj oblíbený kouzelnický svátek, což znamená, že se většina hradní populace rozhodla vystrojit do děsivých kostýmů. Ať již vkus máte, nebo ne, nezoufejte – já ho totiž mám i za vás. V tomto článku se podíváme na to, kteří zoufalci z našeho hradu se neumí obléknout, i když k tomu mají novou kolekci z NiTě. Anebo umí?

Předhalloweenská soutěž – vyhodnocení

| Vydáno:
Minulý týden jste se mohli zúčastnit naší speciální soutěže na téma Halloween a jistě už všichni netrpělivě čekáte na její výsledky. Kolikpak soutěžících se zapojilo do klání o báječné ceny? Jak se poprali s nelehkými úkoly? Co si kdo odnese za výhru? Pojďme se na to společně podívat.

Vzpomínka na bývalé slavné šéfredaktory

| Vydáno:
Novinařina. Některé postavičky, které prošly hradem, jí zasvětily celý svůj kouzelnický život. Zanechte chvíli dlabání té nejstrašidelnější dýně a pojďte s námi věnovat vzpomínku několika výjimečným, kteří v minulosti trůnili na šéfredaktorském křesle některého z kouzelnických periodik.

Vzpomínka na bývalé slavné šéfredaktory II

| Vydáno:
Plán byl podle šéfredaktorčina úkolníčku jasný (mimochodem nic bych nedala za to, že tu úhlednou precizní tabulku do něj narýsovala jedna z jejích zástupkyň). Součástí halloweenského speciálu bude jeden článek o bývalých slavných šéfredaktorech, který dodá zatím neznámá osoba do soboty 27. 10. Plán selhal přesně ve chvíli, kdy jsem se tou neznámou stala já. Samozřejmě, že ne časově! Nechat mě bez kontroly zahrabat se do hradních archivů končí totiž vždycky katastrofou. A tak jsou články dva. Při zachování původního plánu bychom totiž v příštím halloweenském speciálu se slzou v oku vzpomínali na ty,  kteří se po jednom historickém článku už nikdy neodhodlali otevřít Denního věštce. Přátelé, vítejte u pokračování článku o slavných šéfredaktorech!