Hogwarts a jeho letité poklady – 2. část

| Vydáno:

V první části tohoto článku jsme se podívali na předměty, vzácné předměty, které lze na hradě najít a potkat. Dnešním dílem navážeme a podíváme se na druhou kupičku nemálo krásných a jedinečných předmětů.

V minulém článku Hogwarts a jeho letité poklady jsme se již podívali na mnohé hradní vzácnosti, ale ještě stále nám jich poměrně dost zbývá. A že je nač se těšit! Však… jen se podívejte:

Letní kreativní sety
Můžete je nalézt pod názvy Kreativní set č. 1 a Kreativní set č. 2, navrženy Wenai Lafayette. Oba sety bylo možné získat jako odměnu za Letní soutěž Denního věštce v roce 2019. Poté se na krátkou dobu objevily na Příčné ulici, kde si je bylo možno zakoupit.


Záchranný kruh a Potápěčská přilba
Dne 1. 8. 2008 bylo zahájeno stěhování našeho hradu z pozemků czechzone.net na nové pozemky. A jak vám napovídají názvy našich speciálních předmětů, hrad byl stěhován po vodě, přesněji „…po řekách, říčkách, potůčkách, mořích, vodovodních kohoutcích i oceánech.“

Zde jsou zachycena slova pana ředitele Nimrandira Elénére, kterými hradním obyvatelům oznamoval, co je čeká:

„…Nabádám všechny studenty, aby se po dobu plavby nenahýbali z oken a rozhodně nechodili samostatně do školních zahrad bez záchranných kruhů. Pokud bude mít někdo problém s mořskou nemocí, nechť se nahlásí na ošetřovně. Délka plavby není dosud plně známa. Pokud vypadnete za plavby do vody, řiďte se standardními kouzelnickými předpisy pro stav nouze.“

Stejně jako kruh, našla své využití i potápěčská přilba.

Noční čepička
Zebou vás v chladných nocích uši? S tím je teď konec. Naprosto jedinečná čepička s roztomilým netopýrkem na konci zahřeje kohokoli a navíc ještě ozvláštní váš vzhled na jakémkoli nočním večírku.

Věneček dobré víly
Když bývala zdravotnicí Letitia te Tiba, rozhodla se odměnit ty, kdo chodili pomáhat na ošetřovnu a rozveselovat pacienty… A tak vznikl Věneček dobré víly. Je krásný a jen tak někdo ho nemá.

Hanibalův prsten
Kouzelný prsten, který se na hradě v tuto chvíli pohybuje v sedmi exemplářích. Většinou u vyšších hradních hodnostářů. Prsten má podle všeho zneviditelňující účinky a ovládá kouzla, která se dají použít v Komnatě nejvyšší potřeby.

Mega nůžky
Tyto nůžky slouží jako poděkování zaměstnancům Příčné ulice za jejich usilovnou práci. Vlastní je 4 zdatné návrhářky: Evelina van Eyck, Kate Resea, Selena Enail Smithová a Wenai Lafayette.

Prokletý župan
Podle všeho to býval nejdříve obyčejný župan, poté ale bylo několik kusů prokleto kachní kletbou. Nyní je župan k dostání na Příčné ulici v kolejních barvách, avšak v neprokleté formě – tedy bez kachničky a jejího kouzla. Na hradě je v oběhu 10 prokletých kusů.
Něco málo o tomto županu si můžete přečíst zde: Kač kač

Halloweenský kebuláček
Dne 31. 10. 2010 se na Příčné ulici poprvé objevil obchůdek U Veselé dýně, který potěšil obyvatele hradu neotřelými halloweenskými kousky, mezi kterými jsme mohli objevit i velmi roztomilého Halloweenského kebuláčka, který se stal opravdu chtěným. Na jeho „ulovení“ však měli obyvatelé jeden jediný den, poté obchod zmizel a objevil se zase až za rok, stejně tak, jak jsme zvyklí i nyní.

Tajemné knihy (kolejní) a Tajemná kniha profesorská
Co asi obsahuje tato od pavučin očištěná kniha?

Tajemné knihy slouží jako připomínky dnů, kdy náš hrad sužovalo Z.L.O.
Vše vypuklo 22. 10. 2010, kdy se na hlavní bráně objevil zlověstný pergamen. Následující den měli profesoři pergamen prozkoumat… Ovšem jak se ukázalo, bylo už pozdě – všichni profesoři se proměnili v dětské pohádkové knížky a přišlo Z.L.O. Bylo na studentech, aby své profesory zachránili. Jako první prolomil odeklínací klíč Nebelvír. Ten se nakonec stal „vítězem“ se 14 zachráněnými profesory. Za ním skončil Havraspár, který zachránil 10 profesorů. Zmijozel a Mrzimor zachránili po 7 profesorech, ovšem Zmijozel to stihl dříve, a tak se posunul na pozici za Havraspár a před Mrzimor.
Ač se profesory podařilo zachránit, Angela Grey-Slytherin skončila vlivem řádění skřítka ZLOřáda v Jámě lvové.

Každá kniha profesorská obsahuje hádanku, kterou bylo zapotřebí rozlousknout k odeklení profesora, jehož jméno je do knihy vepsáno.

Pokud vás zajímají nějaké další detaily, můžete si o průběhu Z.L.A. přečíst v těchto článcích Denního věštce, případně zabrousit do příslušného období u vstupní brány. A pozor na ZLOřáda, pořád tu někde je a nikdo neví, kdy a s čím se zase objeví!

Všechna světla pohasla?
Knihovna se rozrostla o nové tituly
Knihovník dostal výprask
Klíč na zničení ZLA objeven!
Odeklínání profesorů nefunguje správně
Skřítka ZLOřáda stihnul krutý trest
Vedlejší účinky lektvarů aneb Kdo jinému jámu kopá…
Jáma lvová stále plná!

Stará školní uniforma

Kdo by kdy řekl, že se mezi vzácné předměty dostane i tato stará školní uniforma? Inu, je to tu! Poté, co byla navržena nová uniforma a staré kousky vyměněny za nové, už se stará uniforma nachází pouze v majetku některých pamětníků a samozřejmě v zaprášených krabicích na Příčné ulici. Dne 10. 7. 2011 vypsal John Werewolf soutěž na návrhy nové uniformy a v tu chvíli už bylo jasné, že staré školní uniformě brzy odzvoní. Úplný konec nastal 2. 9. 2011, kdy se na Příčné ulici objevil malý kumbálek, kde si studenti mohli vyměnit své staré kousky školní uniformy za nový model. Ten navrhla Niam i Tir-na-nog podle návrhu Larrie Larstonové, který vyhrál školní hlasování. Kdyby někdo z vás znal návrháře staré uniformy nebo další informace o ní, neváhejte vše doplnit do komentářů.

Sedmisova (cena 17-7-7)
Tajemná sova vyvržená časoprostorovou trhlinou při Sedmiboji 2018. Říká se, že má 7 tváří a umí létat skrze čas i prostor. Rychlá sova.


Zlatonoska

Zlatonoska je velice ohrožený a chráněný ptáček, výjimečná svým rychlým letem, dokonalou stavbou těla a vzácným peřím. Mezi ptactvem jde o význačnou osobnost, která si vybírá, kam složí své kypré tělíčko. Teplo a pohodlí hogwartských sovinců bylo jasnou volbou pro malé hejno speciálního chovu Zlatonosčí rezervace v Somersetu. Pokud si k vám našla cestu, dopřejte jí tu nejlepší péči.

Zlatonoska se do našich sovinců dostala poprvé 22. 10. 2013 na Den Zlatonky, kdy si připomínáme historicky první famfrpálové mistrovství školy, které se konalo 22. 10. 2005. O rok později, tedy v roce 2014, se Zlatonosky dostaly i k těm, kteří je do té doby nevlastnili.

Dravci z cirkusu
To bylo terno, když se poprvé 27. 1. 2014 objevil Cirque du Magique nejen se svými divými dravci. Každý je chtěl, jen ta suma! Ano, někdo si dravce koupil rovnou, někdo na něj syslil po celý cirkus, aby si ho mohl dovolit, případně začal rozprodávat majetek. Ať tak či tak, mnoho z nás se modlilo, abychom stihli našetřit dřív, než cirkus odjede.

Podivné plakáty na hradě
Cirque du Magique opět u nás!

Vzácné itemy – vzácné „věci“ bez obrázku
Deka teplá huňatá
„Huňatá teple vypadající deka s kostičkovaným vzorem v barevném provedení žluto-hnědá.“
Když se brány Hogwarts 26. 11. 2004 znovu otevřely, okolo hradu zrovna panovala neskutečná zima, která přišla moc brzy a zaskočila tak obyvatele školy s nedostatkem uhlí. Školní opatření mluvilo jasně – v provozu byl jenom krb ve Velké síni. Kvůli zimě byly dokonce vyhlášeny uhelné prázdniny. Naštěstí Madam Malkinová nemeškala a naskladnila teplé huňaté deky.

Střípek kouzla Hogwarts 2013
„Malý střípek kouzla hradu přinášející štěstí svému majiteli.“

Pokud se nemýlím, dostal tento malý střípek každý obyvatel hradu na Nový rok 2013. Každý obyvatel ho nalezl ve svém sovinci a na bráně hradu viselo toto moc krásné novoroční přání od ředitele školy, Nimrandira Elénére:

Pour féliciter 2013 – 01.01.2013
Vážení obyvatelé hradu,
mudlovský očekávaný konec světa se nekonal a přesto… jako tomu bylo již nesčetněkrát dříve, ukončil se rok starý a my stojíme na prahu nového. Ten se nebude o mnoho lišit od těch předešlých, bude mít jaro i podzim, léto i zimu. Pokud se však zadíváme hlouběji, může být léto ještě hřejivější a radostnější než to předchozí a zima ještě čistší a krásnější než ty minulé. Přátelství je mocnou kouzelnou silou a přeji vám všem, abyste tuto moc nadále nacházeli ještě ve větší míře. Náš hrad je spředen kouzly, ale to největší kouzlo nese každý z vás ve svém srdci – nikdy na to nezapomeňte. Nechť světlo hvězdy vede v tomto roce vaše kroky a nechť tvář luny posílí vaši magickou moc. Dnes znovu začíná chvíle, kdy se můžeme pokusit změnit sami sebe i svět kolem nás, avšak mějme na paměti, že nemůže být jen zimy a léta. Nechť se vám daří.
PF 2013

V tomto článku vám už více neukážu, ale pořád je tu rozhodně spousta vzácných věcí, které jsem nezmínila. A ať už jsou vzácné pro vás nebo pro celý hrad, můžete nám předmět ukázat v komentářích. Budeme jenom rádi, když se tento článek rozšíří i o vaše vzácné střípky. A konkrétně já budu ráda, když doplníte chybějící fakta, případně vyvrátíte něco, co jsem chybně interpretovala. Opět platí, že ač jsem se snažila dohledávat co nejpřesnější informace, někdy jsem si musela domýšlet, případně tipovat, tudíž nějaká ta chybka vzniknout samozřejmě mohla, ač doufám, že jich nebude příliš.

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Published by

Lilien Emity Watfar

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

  1. Krásn´ý článek, je skvělé dozvědět se více o hradních předmětech.
    PS: Malířské plátno chci!

  2. Je úžasné, kolik překrásných předmětů na hradě je. Jako vzpomínky, upomínky či dárky jsou tyto věci famózní. Moc se těším až někdy nějakou získám nebo někomu pošlu. Krásný článek!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *