Pokračování deníku jezevčice – 10. díl

| Vydáno:

Třetí ročník je v plném proudu. Co  všechno stíhá jezevčice a jak se jí daří? Zapsala si hodně předmětů. Nepřecenila své síly? Stíhá úkoly? Další díl deníku, další zážitky, a dokonce se dočtete, jak malá žlutá holka začala trochu sportovat. Jak to dopadlo, se dozvíte, když otočíte stránku, kde na vás čeká spousta zábavy a úsměvných chvil.

Statistika zkoušek NKÚ a CKÚ Léto 2021

| Vydáno:

Na dveře nám klepe sice květen, ale venku to pořád vypadá jako v prosinci. Možná i to mohlo být výhodou pro ty, kteří se rozhodli zapsat si letos zkoušku CKÚ nebo NKÚ. Počasí ven rozhodně nelákalo, a tak si jeden krátil chvíle s čajem třeba právě u psaní. Termínem pro odevzdání byl totiž poslední dubnový víkend. A kteří odvážlivci to jsou letos?

Magická zákoutí česká

| Vydáno:

Naše milá, malá kotlinka je plná zajímavých věcí, které stojí za to vidět. Téměř na každém kopci narazíte na nějaký hrad nebo jeho zříceninu. Napadlo vás někdy zeptat se, kdo tam dřív žil? Co se tam dělo? Jaká je jeho historie? V rámci série článků Magická zákoutí se po některých z nich podíváme a uvidíme, co objevíme!

Ptačí soutěž

| Vydáno:

Děkujeme všem, kdo se zúčastnil soutěže Ptáček, kam se podíváš. Celkem se zúčastnilo 14 kouzelníků a kouzelnic. Všechny odpovědi byly správné! Velice gratulujeme, výhry budou rozeslány v nejbližších dnech. Nezapomeňte se o ptáčky stále starat, krmítka přeci nemohou zůstat prázdná!

Narozeniny

| Vydáno:

Hrad se v posledních dnech otřásá v základech, v podstatě stejně jako každý rok… tolik narozeninových oslav ve sborovně… to se prostě musí někde projevit. Všem oslavencům předchozích dnů přejeme všechno nejlepší a hradu hodně stability.

NTDV

| Vydáno:

Vítězkou Nováčkovského turnaje Denního věštce se stala Enselis Ismenia, které tímto ještě jednou moc gratulujeme! Druhé místo obsadila Simone Lewis a na třetím místě stanula Suzzy Blackwood… i těmto dvěma dívkám gratulujeme a těšíme se, co přinese další nováčkovský turnaj.

Velikonoční famfrpál

| Vydáno:

Milí čtenáři, víte, občas se může stát něco opravdu neočekávaného. Asi si právě říkáte, že možná i vám se někdy něco takového stalo. Například si nedokoupíte letax, a tak musíte jít pěšky. Nebo zapomenete hůlku cestou do práce, takže všechny věci musíte dělat jako mudla ručně, nebo nedej Merlin vůbec… Anebo se vám taky může přihodit to, že se z famfrpálového tréninku stane přípravný velikonoční kurz. Jak je to možné?

Barvení vajec trochu jinak

| Vydáno:

Zimní radovánky nám dávno skončily a máme tady jaro. Rozkvétají kytičky, létají včeličky a všechno se probouzí k životu. S jarem přišel i jeden svátek – Velikonoce! Pletou se pomlázky, chystají se vědra s vodou, barví se vajíčka a kopa dalších věcí. Dnes však přijde řeč na zmíněné barvení vajec.

Velikonoční nehoda

| Vydáno:

Ve školní kuchyni se málem upekla tragédie! Při chystání těsta na mazance pro celou školu jeden ze skřítků zakopnul a do těsta spadl. Kdo ví, jak by to celé dopadlo, kdyby krátce nato jiný skřítek nádobu s těstem omylem nepřevrhl a svého kamaráda tak z lepivé pasti nevysvobodil…

Apríl

| Vydáno:

Apríl přinesl hromadu zajímavých novinářských počinů. Jako první vydal Žlutý Trimeles článek o famfrpálové profilize, následoval Hadí král s Ferdinandovým sssykotem plným zajímavých i pikantních novinek a zakončil to časopis Lví tlapou, který vydal celé aprílové číslo. Čtenáři si rozhodně přišli na své!