Pět kroků pro dokonalý Halloween

| Vydáno:

Halloween. Je mezi námi někdo, kdo Halloween nemá rád? Já osobně tento strašidelný svátek zbožňuju. A to nejsem zrovna milovník hororů. Ale Halloween má své kouzlo. Temné, veselé, strašidelné i zábavné. A co nesmí chybět? Halloweenská párty! Je jedno, jestli ji budete pořádat na hradě, v mudlovském domově, pro spoustu lidí nebo jen ve dvou či pro rodinu. Tak jako tak si můžete užít dokonalý Halloween!

Olivový bibliokoutek XI.

| Vydáno:

Milí čtenáři, knihomolové, knihomilové, zkrátka všichni, kdo jste si vždy našli pár chvil přelouskat článek plný knížek a knižních doporučení. Po čase stráveném v mrazáku už mi zase cévami koluje teplá, kouzelnická krev a moje srdce stále bije pro knihy. Proto se pojďme společně podívat, co jsem pro vás vybrala za zajímavosti tentokrát. Hurá na to! Doufám, že se těšíte alespoň z poloviny tak, jako já.

Trakaře

| Vydáno:

Poklidný nedělní večer narušilo náhlé a nečekané padání trakařů. Ze stropu padaly jeden za druhým, kdo si nedal pozor, dostal zcela zadarmo otřes mozku. Někteří i dvakrát. Víme, že Havraspár hledá ducha, ale takovým způsobem? Uvidíme, co bude padat příště!

Hulák

| Vydáno:

Hulák! Hulák! Po dlouhé době se Velkou síní ozývalo vřeštění huláka. Poslal ho pan Filius Orionis svému synovci za první školní trest se slovy, že to při nejbližší příležitosti řádně oslaví a chválený metač sov při první rodinné sešlosti vyzkouší!

Bobříci

| Vydáno:

Bobří klání nese své šťavnaté ovoce. Sub Salix nestíhá vydávat! Všichni účastníci, s bobry v patách, úspěšně přeskakují dýně, brodí se v listí a  loví jednoho bobříka za druhým. S madam Eillen v zádech, která hodiny sedává ve Velké síni, statečně opravuje a krotí celé klání! Držíme bobří packy!

Bdělost

| Vydáno:

O tom, jak nebezpečné může být opravování úkolů, se přesvědčila jistá profesorka. Málem spadla ze židle, když narazila na úkol, v němž student velmi realisticky vykreslil zařízení s cívkou s dokonale propracovaným uchycením sov a jejich následnou katapultací – metač sov. Student se hluboce zamyslel nad problematikou ochrany sov a bude zajisté odměněn bonusovými body, jelikož se stal zářným příkladem toho, jak udržovat profesory v neustálé bdělosti.

Copak to tu praská?

| Vydáno:

Přesně takovou otázku jsem tuhle slyšel ve Velké síni! Nějaká drzá studentka si stěžovala, že při procházení kolem famfrpálového hřiště něco praská. Nevím, odkud slyšela praskání, ale shodou okolností se v tu dobu odehrával famfrpálový trénink fialových. Pojďte se podívat na to, jak fialové tréninky zatím probíhají. Čtěte dále a dozvíte se i to, co byste nechtěli!

7 magických tipů pro kouzelný podzim

| Vydáno:

Milí čtenáři, jak to máte s podzimem vy? Pro mě to dlouhá léta bylo spíše období smutku. Je brzy tma, začíná se kazit počasí, každý pokašlává a smrká, nic už není tak veselé a prosluněné. Ale i kouzelník se časem mění a stárne. A i já, olivová milovnice léta a tepla, jsem se naučila mít podzim ráda a poslední roky je to mé čím dál více oblíbené roční období. Je dost možné, že se propracuje až na pomyslný vrchol žebříčku oblíbenosti ročních období. Jak je to možné? Jak si i ten sychravý podzim užít? Připravila jsem si pro vás 7 magických tipů, jak si podzim užít. 

Zpověď stávajících kolejních ředitelek

| Vydáno:

V posledních dnech jste se na stránkách Denního věštce mohli setkat s novými i odcházejícími kolejními řediteli. Co ale kolejní ředitelky stávající? Ty, které už pár let stojí věrně ve vedení svých kolejí? Ani na ně se nezapomnělo. Oresty McCollin Vianuevy a Eillen McFir Elat jsem se ptala na to, jak nesou skutečnost, že jejich koleje v Létě 2020 výrazněji nezasáhly do boje ani o jeden z pohárů, nebo jak se jejich koleje vyrovnají s tím, že další dvě koleje mohou čekat vzpruhu od nových ředitelů. Jsem moc ráda, že jsem pro noviny mohla získat i názory těchto dam – a doufám, že si je přečtete.