Tajemství Merlinova moře – 1. kolo

| Vydáno:
Milí čtenáři, pomalu nám začínají letní prázdniny a nepotrvá dlouho, než i do Prasinek dorazí C.A. Part. Jednou z jeho nabídek bývá i pohodová dovolená u Merlinova moře. Málokdo ale ví, že kromě poklidných pláží je Merlinovo moře protkané i řadou ostrovů, na nichž by pohodlí hledajícím turistům vstávaly vlasy na hlavě hrůzou. A právě na taková místa se budeme v našem letním putování soustředit. Jste zvědaví? Čtěte dále!

Shrnutí famfrpálové sezóny Léta 2020: Jak se s odchodem 13 hráčů do profesionální ligy vypořádají kolejní týmy?

| Vydáno:
Famfrpálová sezóna je za námi, pojďme se tedy podívat, co vše nám přinesla a koho z hráčů nám odnesla. Do profesionální ligy totiž letos odešlo až překvapivě moc hráčů. Kdo je nahradí? Kromě toho jsme rovněž byli svědkem zajímavého souboje o famfrpálový pohár, který v článku rozebereme také.

S Anseiolou Jasmis Rawenclav o minulosti i budoucnosti Hogwarts

| Vydáno:
Madam Ansí, známá také jako Upír našeho hradu, který jen horko těžko nepožírá studenty, ač by velice ráda. Specialistka na výuku psaní a poezie na našem hradě. Je tu od samého počátku. Od nejdávnější historie hradu. Je jeho součástí a jen těžko bychom si představili hrad bez této dobré duše. A právě proto, že je neodmyslitelnou součástí našeho společenství, jsem se jí v rámci oslav založení hradu zeptala na pár otázek…

nemoc

| Vydáno:

A je to tady! Na hrad dorazila nakažlivá nemoc, jejímž přenašečem je mrzimorská dušice Ankaret Riannon Sarkany.
Příznaky jsou poměrně viditelné: budete mít chuť někoho sežrat. Počet potvrzených případů: Martin Matýsek. Spas se, kdo můžeš!

Lilien Emity Meissed: „Chci teď být trochu sobec“

| Vydáno:
Právě skončil termín pro hodnocení posledního úkolu Bradavické čtyřky. To měly v rukou čtyři porotkyně, se třemi z nich jste se už mohli na stránkách Denního věštce potkat. Poslední, ale neméně důležitou, je Lilien Emity Meissed. Milá povinnost vyzpovídat ji připadla na mě. Sympatické profesorky jsem se ptala na problematiku hradních klání, zabrousily jsme ale také k jejímu odchodu z pozice kolejní ředitelky Havraspáru, novinařině a spoustě dalších témat. Tak na nic nečekejte a pojďte s námi číst.

Zmijozel

| Vydáno:

Zmijozelský vládnoucí trůn se uvolňuje a po škole se začíná šeptat o lidech, kteří uvažují o kandidatuře. Patří mezi ně třeba čerstvá druhačka Nina, hadí dušice Marguerita nebo temnější část madam Dawson. Smůlu mají všechny tři. V inzerátu jasně stojí, že se hledá kolejní ředitel, ne kolejní ředitelka.

Krátká rekapitulace 3. úkolu

| Vydáno:
Klání se již dávno přehouplo do druhé poloviny, a tak je čas se podívat na to, jak dopadlo třetí kolo. Kostky byly rozdány tak, že se dvě koleje nejenže umístily na prvním místě se svým zpracováním, ale dokonce i v celé soutěži před cílovou rovinkou. Které to jsou? A jak si soutěžící poradily s červenou kolejí?

Kde se kdo nachází na Pobertově plánku? Záhada záhadných míst snad konečně vyřešena!

| Vydáno:
Pobertův plánek vám snad nemusím dlouze představovat. Kdo viděl třetí díl Harryho Pottera, jistě ví, o čem je řeč. Kdo ne, měl by si doplnit znalosti. Na našem hradě se taktéž nachází, ale nemá k němu přístup jen jeden člověk, ale celá škola. Co však znamenají podivné názvy, co dané osoby dělají? Co se skrývá pod nápisem „má neviditelný plášť“ nebo „na cestě“? Zkusím vám poodhalit tajemství těchto i dalších názvů…

Trpaslíci

| Vydáno:

Mezinárodní den trpaslíků přináší každoročně oživení jen pro mladší studenty. Ti, co už si svou odměnu jednou odnesli, mají smůlu, protože trpaslíci v Godrikově Dole o jejich pomoc nikdy víc nestojí. Není to škoda?

noční můra

| Vydáno:

Trpasličí den je noční můrou pro nejmenovaného zmijozelského studenta. V majetku jich má více než 17 a ředitel musel kvůli němu zakázat přeposílání trpaslíků, aby se mu v majetku nehromadili další. Solidarita obyvatel hradu však byla dojemná.

Edmund

| Vydáno:

Edmund Heusinger má pálivé odřeniny a jako bývalý kapitán neví, jak je léčit. Havraspárská studentka Indris Elwinor mu na jeho problémy navrhla lektvar slimáčí moči. Bude léčba úspěšná? Těžko říct. Zábavná však bude zcela určitě.

3. místo

| Vydáno:

Letošní Osobnost měla hned několik dělených míst. Mezi to nejzajímavější však jistě patřilo třetí, o které se dělila Any s Dawsonkou. Doufáme, že bronzovou příčku jejich soupeření nezničí a bude moct být udělena i za rok!

Mezinárodní den trpaslíků

| Vydáno:
Trpaslíci patří do života kouzelníků stejně jako domácí skřítci. A stejně tak, jako patří ke kouzelníkovi hůlka, mají i trpaslíci své důležité místo. A proto slaví svůj mezinárodní den. Říká se, že přinášejí štěstí a jsou symbolem pomocníků v zahradě. Objevují se v pohádkách, filmech, legendách, jsou hrdiny a dokonce se o nich i zpívá. Pojďme se o nich dozvědět něco víc.